Путін хоче спростити отримання громадянства РФ для народжених у СРСР

Незмінний правитель Московії останніх десятиріч Володимир Путін вніс до Держдуми РФ законопроєкт, що спрощує отримання громадянами колишнього СРСР громадянства Російської Федерації. Крім того Путін хоче залучити до "повзучої анексії" дітей осіб, які приймуть громадянство. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідний законопроєкт.
Таким чином, документом пропонується розширити повноваження диктатора щодо визначення категорій осіб, які мають право на спрощене набуття російського громадянства.
"Президент Російської Федерації може визначати категорії таких осіб не тільки в гуманітарних, а й у будь-яких інших цілях", - йдеться в законопроєкті.
Згідно з документом, скорочується перелік вимог при набутті російського громадянства для більш ніж 20 категорій осіб, з яких:
- громадяни колишнього СРСР та їх діти;
- учасники держпрограми щодо сприяння добровільному переселенню до РФ співвітчизників, які живуть за кордоном;
- особи, близькі родичі яких живуть у Росії та є її громадянами;
- особи, чиї родичі по прямій висхідній лінії постійно проживали на території Російської імперії або СРСР (у межах державного кордону сучасної Росії) та інших категоріях претендентів на російське громадянство.
Крім цього, документом пропонується надавати російське громадянство при зміні державного кордону Російської Федерації (оптація). Маються на увазі території інших держав, окуповані, або анексовані РФ.
"Особи, які проживають на території, державну приналежність якої змінено, мають право на вибір громадянства (оптацію) у порядку та терміни, які встановлені федеральним конституційним законом чи міжнародним договором Російської Федерації", - вказано у законопроєкті.
Разом з тим до цього "спрощеного" списку не включені інвестори та кваліфіковані фахівці, оскільки відповідні положення чинного закону "не були потрібні на практиці". Також законопроєктом пропонується залишити лише прийом у громадянство у винятковому порядку, а саме для:
- ветеранів війни - громадян колишнього СРСР;
- осіб, які мають особливі заслуги перед Росією;
- осіб, які представляють інтерес для країни через свою професію або кваліфікацію.
"Щодо решти категорій осіб правом прийняття рішень з питань громадянства Російської Федерації наділяються МВС Росії та МЗС Росії", - йдеться у документі.
Український Дощ писав раніше, що у Росії звільнили чиновницю, яка висловилася про приїзд до Татарстану росіян.