Путін готує собі та своїй родині повний імунітет на випадок відставки

Президент Російської Федерації Володимир Путін 22 грудня підписав закон про розширення гарантій екс-президенту і його сім'ї. Цей документ фактично надає президенту країни-агресора повний імунітет на випадок його раптової відставки.
Закон було опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації Росії.
Авторами такої ініціативи, підготовленої у зв'язку з недавніми поправками до Конституції РФ, стали глава комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і держбудівництва Андрій Клішас і глава комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства Павло Крашенінніков.
Відповідно до їх закону, колишній глава держави отримує повну недоторканність: його не можуть притягнути до кримінальної або адміністративної відповідальності, затримати, заарештувати, допитати, піддати обшуку або особистому огляду.
Це правило також поширюється на займані ним житлові та службові приміщення, транспортні засоби, засоби зв'язку, документи, багаж і листування. Привілеї стосуються не тільки дій в період виконання президентських повноважень, а й усіх наступних за президентством діянь.
Тим самим експрезидент отримав фактично довічний імунітет.
З тексту законопроєкту можна зрозуміло, що притягнути експрезидента до відповідальності за вчинення будь-яких кримінальних злочинів незначної або середньої тяжкості, і навіть заподіяння смерті з необережності (наприклад, у результаті ДТП або при самообороні), буде неможливо.
Якщо дотримуватися передбаченої цим законом процедури, позбавити імунітету колишнього лідера буде доволі складно, аджде відповідне рішення повинна буде приймати Рада Федерації на підставі висунутого Держдумою звинувачення у державній зраді або іншому тяжкому злочині. Причому рішення повинні прийняти як мінімум дві третини парламентаріїв кожної з палат за ініціативою не менше однієї третини депутатів Держдуми за наявності висновку спеціальної комісії.
При цьому обвинувачення повинні підтвердити Верховний і Конституційний суди. Верхня палата зобов'язана вирішити питання про позбавлення недоторканності не пізніше ніж за три місяці після висунення звинувачення. В іншому випадку його просто відхилять.