[]

Психолог ФБР дає поради, як можна привабити і зачарувати будь-яку людину

Психолог ФБР дає поради, як можна привабити і зачарувати будь-яку людину

Професор психології Джек Шафер довгі роки працював спеціальним агентом ФБР та навчав інших агентів технікам впливу і переконання, які часом немислимі без особистого шарму та чарівності. За його словами, є золоте правило, користуючись яким можна завоювати прихильне ставлення будь-якої людини.  Звучить воно так: "Примусьте співрозмовника сподобатися самому собі". 

 6 порад, як причарувати будь-яку людину за методикою спецслужб

 1. Здійсніть помилку

Коли Джек Шафер починає читати курс лекцій у нового потоку, він нібито ненароком робить помилку у вимові якого-небудь слова й тим самим дозволяє студентам виправити себе.

"Я удаю, що збентежений, дякую їм за уважність і виправляю помилку", - розповідає Джек.

Цей прийом він використовує, аби досягнути трьох цілей. По-перше, коли студенти виправляють помилку викладача, вони набувають впевненості. По-друге, спілкування з наставником стає більш вільним. По-третє, вони дозволяють собі помилятися.

Цей прийом можна використовувати стосовно будь-якої людини. Помиляйтеся, показуйте свою неідеальність, дозволяйте людям виправляти себе й вони будуть прихильними до вас.

2. Говоріть з людьми про них самих

Люди дуже зайняті собою, тож рідко цікавляться тими, кого зустрічають. Однак для того, щоб подобатися людям, потрібно виявляти до них щирий інтерес.

"Ви заведете більше друзів за два місяці, якщо будете проявляти непідробний інтерес до людей, ніж за два роки спроб зацікавити їх собою", - казав Дейл Карнегі.

"Коли люди говорять про себе, неважливо - в особистій розмові або в соцмережах, запускаються в дію ті ж центри задоволення в мозку, як від смачної їжі або грошей", - вважає Роберт Лі Хольц.

Усі поради мислителів та вчених зводяться до того, що аби завоювати прихильність людей, важливо розмовляти з ними про їхні справи. Цікавтеся їх життям, сім'єю, діяльністю, думками щодо того чи іншого приводу й результат не змучить на себе чекати.

  3. Зробіть комплімент від третьої особи

Часом прямі компліменти можуть лунати надто нав'язливо. Чимало людей не готові їх приймати й відчувають дискомфорт. Аби не прогадати, ексагент ФБР радить використовувати комплімент від третьої особи. Як же це зробити?

Наприклад, ви хочете попросити бухгалтерку Олену Романівну про якусь послугу і додаєте у розмову таку фразу: "До речі, Олено Романівно, начальник відділу кадрів сказав, що ви найсумлінніший працівник нашої компанії".

Не обов'язково, звичайно, хвалити якісь професійні якості, можна зробити комплімент й особистим. Наприклад, так: "Олено Романівно, начальник відділу кадрів досі згадує ваш пиріг, який ви приготували на свій день народження".

  4. Не забудьте поспівчувати

Кожній людині приємно знати, що її уважно слухають і поділяють із нею її емоції. Звісно, якщо людина починає розповідати про те, що у неї був важкий день, стогнати у відповідь "Який жах, ах ти, бідолашечка!" точно не слід. Особливо якщо це ваш начальник.

Якщо людина розповідає, що їй вдалося впоратися зі складною справою, можна резюмувати так: "Схоже, сьогодні справи у вас йдуть відмінно. Це чудово!"

Ми повинні переконати співрозмовника, що ми розуміємо його та поділяємо його почуття. При цьому, якщо ви намагаєтеся підтримати людину, відтворювати сказані нею ж слова категорично не рекомендовано. Співрозмовник може насторожитися: він сприйме ваше повторення, як щось неприродне.

  5. Попросіть про послугу

Знамениті слова Бенджаміна Франкліна: "Той, хто одного разу зробив вам добро, охочіше знову допоможе вам, ніж той, кому ви допомогли самі".

Цей феномен відомий як ефект Бенджаміна Франкліна: людина, яка надає люб'язність іншій людині, виростає у власних очах. Тобто якщо ви хочете сподобатися людині, то краще не робити послугу їй, а попросити про послугу її саму. Звичайно, зловживати такими проханнями не варто.

Як дотепно зауважив той же Франклін: "Гості, як риба, починають погано пахнути на третій день". Те ж саме можна сказати про людей, які занадто часто просять про послугу.

   6. Зробіть так, щоб людина сама себе похвалила

Між звичайним компліментом і лестощами дуже тонка грань, тому краще побудувати діалог так, щоб співрозмовник похвалив себе сам. Для прикладу, хтось розповідає вам таку історію: "Для того, аби закрити цей проєкт, я працював і вдень, і вночі". Тут можна сказати: "Так, на це потрібна залізна воля". Майже гарантовано співрозмовник відповість щось на кшталт: "Так, мені довелося постаратися, щоб здати проект вчасно. Я, звісно, відмінно попрацював".

Уміння зробити так, щоб людина сама себе похвалила - вищий пілотаж у спілкуванні. 

Всі ці поради, можливо, й натякають на лицемірність у спілкуванні, проте у побудові успішної комунікації є незамінними помічниками.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені про довге рукостискання: це вияв поваги чи шлях до провалу переговорів?
Психологія
Вчені про довге рукостискання: це вияв поваги чи шлях до провалу переговорів?
Рукостискання - важливий елемент невербальної комунікації, тест, що дозволяє швидко і з високою вірогідністю дізнатися, яким результатом увінчається ваша розмова...
Номофобія або залежність від смартфона: чи варто боротися - пояснює психолог
Психологія
Номофобія або залежність від смартфона: чи варто боротися - пояснює психолог
З яким предметом в руках засинає і прокидається більшість сучасних людей? Правильно, з мобільним телефоном. Залежність людей від смартфонів називається номофобія...
8 порад від психологів, як спілкуватися з негативними людьми і не впасти у депресію
Психологія
8 порад від психологів, як спілкуватися з негативними людьми і не впасти у депресію
Психологи стверджують, що спілкування з токсичними людьми може не тільки морально вас спустошити, а й стати причиною підвищеної тривожності, депресії і хронічної втоми...
Актуальна психологія: наскільки складно стати самоактуалізованою людиною?
Психологія
Актуальна психологія: наскільки складно стати самоактуалізованою людиною?
Чи тотожні поняття «самоактуалізація» та «самореалізація» та як досягти останньої сходинки піраміди Маслоу?...
Як весело зустріти Новий рік на самоізоляції: 7 розумних порад
Психологія
Як весело зустріти Новий рік на самоізоляції: 7 розумних порад
Через пандемію COVID-19 декому минулоріч довелося скасувати свої плани на Новий рік, але цього разу нам не прийдеться зустрічати новорічні свята на самоті...