[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Проросійські партії Латвії вперше за 11 років програли вибори

Проросійські партії Латвії вперше за 11 років програли вибори

У міську думу Риги за підсумками виборів 29 серпня пройшли сім партій і об'єднань, проросійська політсила "Saskana/Злагода" та її союзники програли вибори вперше з 2009 року.

Про це повідомляє сайт національного телерадіомовлення LSM.

Повідомляється, що за підсумками виборів владну коаліцію спробують створити 4 фракції. Про це після зустрічі депутатів від блоку "Розвиток/За!" ​​- "Прогресивні" (26,2%; 18 депутатських мандатів) і "Нової Єдності" (15,2%, 10 мандатів) заявив Мартиньш Стакіс, висунутий кандидатом у мери від двох цих політсил. Вирішено долучити до коаліції також блок "Національне об'єднання" - "Латвійське об'єднання регіонів" (9,6%; 7) і "Нову консервативну партію" (6,4%; 4). У підсумку це дасть надійну для ухвалення рішень більшість у думі - 39 голосів із 60.

Глава уряду Латвії Кріш`яніс Каріньш зазначив, що в Ризі при владі тепер будуть партії коаліції, які є владними й на національному рівні, що дозволить налагодити краще співробітництво між самоврядуванням у столиці та центральними органами влади.

Найбільшої поразки зазнала партія "Saskana/Злагода" (16,9%), у якої тепер буде 12 мандатів замість 21, як у думі попереднього скликання. Причиною цього став розкол у партії та очолюваній нею коаліції після корупційних скандалів навколо ризького керівництва "Злагоди", до яких виявився причетним і Ніл Ушаков, мер Риги у 2009-2019 роках. З весни 2019 року Ушаков став євродепутатом від Латвії. Під час виборчої кампанії він у соцмережах висловлював підтримку протестувальникам у Білорусі та російському опозиціонеру Олексію Навальному. Вважається, що це також могло відвернути від "Злагоди" частину потенційного російськомовного електорату Риги.

До Ризької думи також пройшла партія "Честь служити Ризі" (7,7%; 5), яка в 2019 році вийшла з блоку зі "Злагодою". Глава цієї місцевої партії Олег Буров з 2019 року виконував обов'язки мера Риги. В цей час він не раз брав участь у заходах, організованих Посольством України та українською громадою Латвії, а також у заходах під час візиту до Риги Президента України Володимира Зеленського.

Уперше за останні роки до міської Думи пройшла маргінальна прокремлівська партія "Російський союз Латвії" (6,5%; 4).

Вибори, які відбулись, були позачерговими. Тепер термін повноважень Ризької думи замість звичних чотирьох років становитиме майже п'ять - це передбачено ухваленими в лютому 2020 року поправками до закону про вибори дум у містах республіканського значення та крайових дум.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Німеччина та Іспанія масово протестують проти карантину
Світ
Німеччина та Іспанія масово протестують проти карантину
На вулицях Німеччини та Іспанії пройшли масові акції протесту проти антикоронавірусних заходів...
Королева Великобританії позбавила Харві Вайнштейна лицарського титулу
Світ
Королева Великобританії позбавила Харві Вайнштейна лицарського титулу
Почесну нагороду продюсеру - тоді ще не опальному - вручили за заслуги перед британським кінематографом....
Байден випереджає Трампа на цілих 8 пунктів рейтинга
Світ
Байден випереджає Трампа на цілих 8 пунктів рейтинга
Кандидат в президенти від Демократичної партії Джо Байден випереджає президента-республіканця Дональда Трампа на загальнонаціональному рівні серед американських виборців на 8 процентних пунктів, згідно з опитуванням Reuters / Ipsos...
Нам не страшно, – син Лукашенка висловився про протести в Білорусі
Світ
Нам не страшно, – син Лукашенка висловився про протести в Білорусі
Помічник Олександра Лукашенка з національної безпеки, його старший син Віктор висловився про протести в республіці...
Кіпр вдруге заблокував санкції Євросоюзу проти Білорусі
Світ
Кіпр вдруге заблокував санкції Євросоюзу проти Білорусі
Таким чином країна хоче домогтися введення штрафних заходів ЄС щодо Туреччини...