Проросійська влада Нагірного Карабаху оголосила часткову військову мобілізацію

Глава невизнаної Нагірно-Карабахської республіки Араїк Арутюнян підписав указ про часткову військову мобілізацію. Про це у середу, 3 серпня, повідомило «Радіо Азатутюн» із посиланням на пресслужбу Арутюняна. Раніше військові Нагірного Карабаху повідомили про загибель двох військових та 14 поранених. У Баку повідомили про загибель свого солдата. Про це пише RFI.
Рішення про мобілізацію ухвалено на тлі загострення обстановки в регіоні, що розпочалося 1 серпня. За даними Степанакерта, азербайджанські підрозділи намагалися перейти лінію зіткнення на низці ділянок північної та північно-західної прикордонної зони.
3 серпня міністерство оборони невизнаного Нагірного Карабаху повідомило про обстріл з боку Азербайджану з використанням ударних БПЛА, мінометів та гранатометів, внаслідок чого загинули двоє військовослужбовців-контрактників, ще 14 солдатів отримали поранення.
За заявою карабахського оборонного відомства, надвечір 3 серпня оперативно-тактична обстановка нормалізувалася. Спільно з так званою російською "миротворчою бригадою" було вжито заходів зі "стабілізації ситуації", йдеться у повідомленні. Кремль, відповідальний за "миротворчу місію", поки що ніяк не прокоментував ситуацію в регіоні.
У свою чергу, агентство «Туран» з посиланням на Міноборони Азербайджану передало, що вранці 3 серпня «вірменські військові формування в Лачинському районі зазнали інтенсивного обстрілу позиції збройних сил Азербайджану, внаслідок чого смертельне поранення отримав солдат термінової служби».
Раніше Баку звинуватив Єреван у порушенні положень тристоронньої угоди, за якою Вірменія має вивести всі свої військові сили з території Нагірного Карабаху. Крім того, Азербайджан вимагає від Вірменії найближчим часом організувати рух транспорту новою дорогою, поза Лачинським коридором. У Степанакерті вважають такі вимоги нелегітимними.
Нагадаємо, у листопаді 2020 року за підсумками другої Карабахської війни Азербайджан повернув під свій контроль більшу частину Карабаху. В результаті тристоронньої угоди, підписаної президентами Ільхамом Алієвим, путіним і прем'єром Ніколом Пашиняном, на території, що залишилася під контролем вірменів, були розміщені "російські миротворці" терміном на п'ять років. Вірменія, своєю чергою, зобов'язалася вивести війська з території Нагірного Карабаху.