Прописку в Україні скасують із квітня: міністерство пояснило нововведення

Прописку в Україні скасують із квітня: міністерство пояснило нововведення

В Україні скасують штамп про місце реєстрації в паспорті (прописку). Замість цього працюватиме електронний реєстр, з якого чиновники повинні будуть самі отримувати інформацію про адресу постійного проживання.

У тестовому режимі нововведення запрацює вже з 1 квітня. У пресслужбі Міністерства цифрової трансформації відповіли на головні питання про нові правила.

Коли зміняться правила?

Уже з квітня запроваджуємо експериментальний проєкт з електронною пропискою. Протягом року до експерименту приєднаються найбільші українські міста.

Зміна місця реєстрації — найпопулярніша державна послуга в Україні. Ми довго шукали рішення, як її цифровізувати, і нарешті знайшли його. Зараз Мінцифра проводить глобальну реформу цього напряму. Працюємо над розробленням електронної послуги зі зміни місця реєстрації — онлайн у кілька кліків.

Як можна буде прописатися?

Потрібна лише ID-картка та Дія (портал або застосунок).

Потрібно буде зайти у застосунок або на портал Дія, щоб заповнити за 10-15 хв заяву. І власник житла має підтвердити ваш запит. Сама послуга буде надана протягом однієї доби.

Через Дію власник житла отримає відповідне повідомлення та зможе надати згоду просто зі смартфону. А якщо ви переїдете в інше місце, то ви так само легко зможете виписатися.

Як потім показувати прописку?

Дані про прописку автоматично з'являться в реєстрі. Після цього не треба буде йти по кабінетах і доносити якісь довідки.

Якщо є паперовий паспорт, прописатися онлайн не вийде?

Для експериментального проєкту потрібен буде ID-паспорт. Паралельно працюємо над відповідним законопроєктом, який зафіксує зміни на рівні держави.

Після ухвалення закону послуга стане доступною і для власників паспортів-книжечок. Також документ передбачає:

  • скасування штампів у паспортах– підтвердженням реєстрації місця проживання є дані про реєстрацію;
  • захист права власності – можливість безперешкодно розпоряджатися власним майном (виписати будь-яку особу, яка задекларувала своє місце проживання у нерухомості власника);
  • скасування обов'язкового візиту до військкомату під час зміни місця проживання онлайн;
  • отримання пенсії у будь-якій точці України — заява про призначення пенсії та її отримання здійснюється незалежно від місця роботи чи місця проживання заявника.

"Ми будуємо цифрову державу. Цифрова держава – це коли бюрократія не буде заважати людям отримувати державні сервіси. Це коли українці не стоять у чергах за випискою про місце реєстрації чи ідентифікаційний номер; не платять хабаря, щоб отримати дозвіл для ведення бізнесу; не ходять по десятках кабінетів, щоб зареєструвати новонароджену дитину", – пояснив міністр цифровізації Михайло Федоров.

Раніше повідомлялось про те, що вже восени Україна почне входження в "режим без паперу". Держустанови не зможуть вимагати у громадян довідки, виписки та інші паперові документи для надання послуг, якщо необхідна інформація вже є в електронному реєстрі, уточнив Федоров.

Теги
Схожi
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Україна
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Камера оснащена, зокрема, холодильником, мікрохвильовкою, телевізором, стаціонарним телефоном, WiFi, кнопкою для екстреного виклику охорони, санвузолом та відеокамерою...
Вінниця отримала міжнародну нагороду – Почесну відзнаку Ради Європи
Україна
Вінниця отримала міжнародну нагороду – Почесну відзнаку Ради Європи
17 травня міському голові Сергію Моргунову її вручила членкиня Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Юлія Овчинникова....
Кива привітав «колег-вчених» з Днем Науки
Україна
Кива привітав «колег-вчених» з Днем Науки
При цьому він порівняв свою персону з астрономами Миколою Коперником та Галілео Галілеєм й заявив, що теж «постраждав» через наукову діяльність

...
Український курсант здобув відзнаку британського коледжу Королівських ВПС
Україна
Український курсант здобув відзнаку британського коледжу Королівських ВПС
Курсант Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Антон Лузгарь був нагороджений Міжнародною премією у Коледжі Королівських Військово-Повітряних Сил Кранвелл, що у Британії...
Російські окупанти застосували на Донбасі реактивний вогнемет
Україна
Російські окупанти застосували на Донбасі реактивний вогнемет
Російські окупаційні війська обстріляли Катеринівку на Луганщині із реактивного вогнемета...