Прогнози Білла Гейтса на 2022 рік: прориви у медицині та блокування Сонця

Прогнози Білла Гейтса на 2022 рік: прориви у медицині та блокування Сонця

Мільярдер-філантроп та співзасновник Microsoft Білл Гейтс, як не дивно, досить оптимістично дивиться на 2022-й рік. На його думку, цього року людство поборе пандемію і здійснить низку наукових проривів. Знайомимо вас із прогнозами візіонера.

Один з найбагатших бізнесменів планети, співзасновник і найбільший акціонер ІТ-корпорації Microsoft, відомий філантроп Білл Гейтс визнав, що 2021 був повний грандіозних подій з глобальними наслідками: екстремальні погодні явища, пандемія коронавірусу, що триває, і відхід американської армії з Афганістану. Однак він бачить у році, що минає, серйозний натяк на швидкі зміни на краще у сфері медицини, екології та умов праці. 

Кінець гострої фази пандемії

Білл Гейтс вважає, що «гостра фаза» пандемії COVID-19 закінчиться у 2022 році, незважаючи на відкриття Омікрон-штаму. За словами візіонера, 2021 рік не приніс таких значних покращень у боротьбі з пандемією, як він сподівався.

"Я недооцінив, наскільки складно виявиться переконати людей вакцинуватися і продовжувати носити маски", - визнав Гейтс.

Говорячи про небезпеку Омікрону, Гейтс зауважив, що «світ краще підготовлений до боротьби з потенційно небезпечними варіантами вірусу, ніж будь-якому іншому етапу пандемії». Мільярдер упевнений, що згодом вакцини та противірусні препарати допоможуть знизити поширення Омікрон-штаму на 50%, і надалі спостерігатимуться «випадкові спалахи».

Ще до появи штаму «Омікрон», у листопаді 2021 року, Гейтс прогнозував, що до середини наступного року люди помиратимуть від COVID-19 рідше, ніж від сезонного грипу. Він також казав, що до цього часу рівень інфікування коронавірусом впаде нижче за рівень сезонного грипу, якщо тільки не з'являться нові небезпечні штами.

Гейтс очікує, що і проблеми з постачанням вакцин буде вирішено наступного року. Раніше він звертався до США та Великобританії з проханням допомогти країнам із низьким рівнем вакцинації.

Інфекційні хвороби є одним із основних напрямків діяльності Фонду Білла та Мелінди Гейтс, некомерційної організації, в яку мільярдер інвестує з моменту її заснування у 2000 році. Гейтс також був одним з тих, хто ще у 2017 році попереджав світ про пандемію, що насувається.

Блокування Сонця

Фонд Гейтса намагається вирішити не лише проблеми інфекцій, а й бореться із глобальним потеплінням. Він спонсорує проєкт SCoPEx («експеримент із контрольованого обурення стратосфери»), який розробили вчені Гарвардського університету в галузі сонячної геоінженерії. Суть проєкту полягає в тому, щоб за допомогою повітряної кулі запустити певну кількість частинок карбонату кальцію, що містяться у морській воді, на висоту 20 км в атмосферу над північним районом Швеції та створити в небі розсіяну хмару.

Ідея полягає в тому, що яскравіші білі хмари відбивають більше сонячного світла від планети назад у космос і дозволять знизити парниковий ефект. Цей експеримент допоможе вченим зрозуміти, як частинки взаємодіють між собою у стратосфері, а також із сонячним та інфрачервоним випромінюванням. Якщо проєкт виявиться успішним, цей метод геоінженерії можуть використовувати, щоб пом'якшити дію сонячних променів на поверхню Землі і призупинити процес глобального потепління.

Автори проєкту припускають, що, якщо використовувати тисячі повітряних куль для відправлення частинок, що відбивають в атмосферу, можна частково блокувати попадання прямого сонячного світла на Землю. Навіть відображення кількох відсотків сонячного випромінювання допоможе уповільнити або навіть обернути процеси глобального потепління.

Експеримент SCoPEx планували провести ще у червні 2021 року після отримання схвалення від влади Швеції та незалежної наглядової ради Гарварду. Але у лютому шведські екологічні організації та Рада корінних саамів попросили місцеву владу відкласти експеримент, оскільки вважають його ризикованим і вимагають підготовки та обговорення з великою кількістю експертів. Гейтс розраховує, що тепер пробний запуск може відбутися 2022 року.

Діагностика Альцгеймера з аналізу крові

Гейтс надзвичайно оптимістичний щодо багатьох медичних досягнень, включаючи діагностику хвороби Альцгеймера з аналізу крові. Такий тест 2020 року розробила американська компанія C2N Diagnostics. Він дозволяє виявляти у крові перевищення білка амілоїду, який зазвичай росте у хворих на Альцгеймер. Таким чином, хворобу можна діагностувати за роки до появи її характерних ознак, а потім відстежувати її перебіг. Нині захворювання зазвичай виявляють на прогресуючих стадіях.

«Область, на яку слід звернути увагу 2022 року, — це діагностика хвороби Альцгеймера. Останнім часом у цьому напрямі було досягнуто величезного прогресу, і є велика ймовірність, що перший доступний аналіз крові на хворобу Альцгеймера буде схвалено наступного року», — пише він.

При цьому Гейтс визнає, що медицина ще далека від того, щоб полегшити життя людей, які вже страждають на це захворювання, оскільки поки що немає ефективних ліків, а також не існує способу уповільнити перебіг хвороби.

Діагностика вдома

Гейтс прогнозує, що вже найближчим часом з'явиться пристрій, який дозволить вимірювати всі життєво важливі показники, не виходячи з дому. Філантроп впевнений, що найближчими роками медики зможуть збирати показники своїх пацієнтів з їхнього «розумного» годинника.

«Те, що ваш смарт-годинник стане домашнім монітором здоров'я, дуже ймовірно. Але, чесно кажучи, ми все ще чекаємо на появу безлічі нових додатків і датчиків», — зазначає він.

За словами Гейтса, будь-яка людина в перспективі зможе здати аналіз крові в найближчій аптеці, яка передаватиме результати лікарю. Він також бачить великі можливості розвитку телемедицини, яка дозволить пацієнтам не змінювати лікарів, якщо вони переїжджають в інше місто.

«Крім обмежень, пов'язаних із технологіями та конфіденційністю, існують також нормативні перешкоди, які нам необхідно подолати, перш ніж цифрова охорона здоров'я стане по-справжньому масовою», — визнає Гейтс.


Перемога над поліомієлітом

Фонд Білла та Мелінди Гейтс за підтримки наслідного принца Абу-Дабі зуміли викорінити онхоцеркоз (річкову сліпоту) у Нігері. Програму вакцинації від захворювання планують надалі розгорнути по всьому континенту.

Співзасновник Microsoft каже, що у 2022 році він прагнутиме перемогти ще дві хвороби — поліомієліт та туберкульоз:

«Це велика, важлива справа для мене. Отже, якщо Афганістан зможе залишатися стабільним, схоже, що ми нарешті скоротимо кількість хворих на поліомієліт до нуля. І ми працюємо над цим понад 20 років».

Ще в 2019 році Гейтс попереджав, що лідери «Талібану» в Афганістані «перешкоджають глобальним зусиллям щодо викорінення поліомієліту». У 2019 році у світі було зареєстровано лише 39 випадків захворювання, 16 з них припадало на Пакистан та 23 – на Афганістан. Ці дві країни стали останніми у світі, де хвороба має ендемічний характер.

Прогрес у розробці водневого транспорту

На думку Гейтса, наступного року варто очікувати серйозного прориву в галузі чистої енергетики в рамках проєктів Breakthrough Energy Ventures, Catalyst та Fellows. Він передбачає реальний прогрес у виявленні шляхів вироблення екологічно чистого і при цьому доступного водневого палива.

"Це було б величезним кроком вперед, тому що водневе паливо дозволило б тривалий час зберігати енергію і могло б використовуватися для управління великими літаками і навіть промисловими процесами", - каже Гейтс.


Місце зустрічі - метавсесвіт

Гейтс упевнений про те, що епоха метавсесвітів не за горами:

«Я передбачаю, що протягом наступних двох або трьох років більшість віртуальних зустрічей перемістяться... у метасвіт, тривимірний простір з цифровими аватарами».

Слова Гейтса підкріплені реальними кроками Facebook і Microsoft у цьому напрямку. Його корпорація планує випустити в 2022 році перехідну версію метавсесвіту, в якій користувач зможе використовувати веб-камеру для створення аватара. У листопаді Microsoft вже анонсувала Mesh for Teams – рішення для спільної роботи та зустрічей у змішаній реальності. Технологія створена на основі Microsoft Mesh та інтегрована із платформою Microsoft Teams.

Користувач зможе створити власний цифровий аватар і використовувати його під час зборів у віртуальному середовищі, якщо не хочеться вмикати веб-камеру. Крім організації віртуальних зустрічей з аватарами компанії, також зможуть створювати власні іммерсивні простори або метавсесвіти.


Нова нормальність

Хоча Гейтс і вважає, що найскладніший період пандемії закінчиться у 2022 році, але він упевнений, що ми звикнемо до життя у новій реальності.

«Я думаю, що 2022 рік стане роком, коли багато хто з нас нарешті увійдуть у нове нормальне життя після пандемії. Для мене це означатиме, що потрібно трохи частіше ходити до офісу, оскільки, сподіваюся, кількість випадків COVID зменшиться», — каже він.

Мільярдер визнає, що його життєвий уклад у пандемію змінився, і після її закінчення він хоче зберегти за собою звичку дивитися безліч навчальних відео на YouTube та в сервісах підписки.

«Тепер я знаю більше про скляне виробництво, спостереження за птахами та історію Американського Самоа, ніж очікувалося», — жартує візіонер.

Для самого Гейтса 2021-го виявився непростим.

«Це був найнезвичайніший і найскладніший рік у моєму житті. У 2020 році був короткий період відносної нормальності, перш ніж COVID-19 перевернув усе. У 2021 році пандемія домінувала в нашому житті з перших днів. Нам усім довелося адаптуватися до «нової норми», хоча кожна людина має свою. Для мене результатом став рік, проведений здебільшого в інтернеті. Це був дивний та збиваючий з пантелику досвід. Мій особистий світ ніколи не здавався меншим, ніж за останні дванадцять місяців», - поділився він.

Філантроп визнав, що по ньому вдарило розлучення з дружиною Меліндою. Подружжя Гейтс у травні оголосило, що розходиться після 27 років шлюбу.

«Не можу заперечувати, що це був рік великої особистої смутку для мене. Пристосуватися до змін ніколи не буває легко, хоч би якими вони були. Я був вражений тим, наскільки стійкими були мої близькі – особливо діти – у цей скрутний час», – зазначив Гейтс.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
ЦЕРН зупинила роботу Великого адронного колайдера для економії електроенергії
Наука і технології
ЦЕРН зупинила роботу Великого адронного колайдера для економії електроенергії
Європейська організація з ядерних досліджень повідомила, що технічне відключення на кінець 2022 року (YETS) стартує 28 листопада, на два тижні раніше, ніж планувалося ...
Facebook та Instagram в росії названо екстремістськими організаціями
Наука і технології
Facebook та Instagram в росії названо екстремістськими організаціями
Meta Platforms дозволила українцям виражати обурення діями країни-агресора та її військовослужбовців, які реалізують геноцид Кремля щодо українського народу...
Біологи виявили ділянки ДНК, які могли «перетворити» мавпу на людину
Наука і технології
Біологи виявили ділянки ДНК, які могли «перетворити» мавпу на людину
Унікальні для людини риси з'явилися через 7,5 млн років після того, як ми та шимпанзе відокремилися від нашого спільного предка...
Ілон Маск відновив обліковий запис Дональда Трампа у мережі Twitter
Наука і технології
Ілон Маск відновив обліковий запис Дональда Трампа у мережі Twitter
Сам Трамп раніше заявляв, що не збирається повертатись у твітер незалежно від підсумків голосування...
Водолази знайшли уламки шатлу «Челленджер», який вибухнув 1986 року
Наука і технології
Водолази знайшли уламки шатлу «Челленджер», який вибухнув 1986 року
Загибель шатла з сімома астронавтами на борту досі залишається однією з найстрашніших катастроф в історії американського космічного агентства...