Про яке саме важке озброєння Україна просить Захід для стримування російської агресії?

Про яке саме важке озброєння Україна просить Захід для стримування російської агресії?

У той час, коли російські війська посилили насптуп на Донбасі і реально загрожують оточити українське угруповання в Сєверодонецьку, Україна закликає Захід надати важке озброєння, необхідне для стримування російської агресії. Ключовий запит — реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) великої дальності, які могли б вражати цілі у глибокому тилу супротивника та загальмувати російський наступ.

Чи передасть США Україні РСЗВ великої дальності?

Як передає CNN із посиланням на американських чиновників, США таки збираються відправити Україні реактивні системи залпового вогню великої дальності, про які неодноразово просили в Києві. Про відправку Україні РСЗВ у рамках більшого пакету військової допомоги може бути оголошено вже наступного тижня.

РСЗВ M270 MLRS, що виробляються в США, можуть запускати ракети на відстань до 300 кілометрів — набагато далі, ніж наявні в Україні системи.

Стрілянина M270 MLRS на полігоні в Англії

 

Ще одна пускова установка, яку просить Україна, це високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS. Це легша установка на колісному шасі, здатна стріляти тими ж боєприпасами, що й MLRS на сотні кілометрів.

ЗСУ неодноразово заявляли, що потребують постачання таких РСЗВ, щоб переламати ситуацію на Донбасі, де посилився натиск російських військ.

Радник офісу президента України Олексій Арестович в етері YouTube-каналу «Фейгін LIVE» пояснював, що постачання MLRS змогло б «поміняти правила гри»: Україна змогла б ударяти по скупченням військ, командним пунктам та базам постачання в глибині супротивника.

"Рівно ця сама ситуація була в Україні, поки у нас вистачало сил та засобів завдавати ударів у глибині супротивника. Але за цей час росіяни відбудували оборону, відбудували систему ППО, відбудували тили, прикрили їх надійно авіацією та знову ж таки засобами ППО. Нашим літакам дуже важко туди прорватися... Ми істотно втратили можливість завдавати ударів по російських дальніх тилах... Цю здатність ми втратили кілька тижнів тому, а Захід не встиг нам її заповнити", - сказав Арестович, уточнивши, що йдеться про російські оперативні тили на території України.

На Заході побоюються, що постачання потужної зброї великої дальності може призвести до ескалації конфлікту, оскільки теоретично Україна може використати MLRS для обстрілу російської території. Влада рф називала відправлення таких потужних озброєнь Україні «кроком до неприйнятної ескалації».

Зазначається, що аналогічні суперечки були у Вашингтоні, перш ніж США вирішили відправити в Україну гаубиці M777. Раніше військова підтримка України була сфокусована на переносних протитанкових комплексах Javelin, переносних зенітно-ракетних комплексах (ПЗРК) Stringer, стрілецькій зброї та боєприпасах. Гаубиці M777 - набагато потужніша зброя, але й у них дальність стрілянини не перевищує 25 км. Це набагато менше, ніж система MLRS.

Одним із можливих варіантів, який розглядає Вашингтон, може бути відправка Україні РСЗВ меншої дальності, зазначають джерела CNN. Вони додали, що навчання українських військових поводженню з такими установками не триватиме багато часу. Можливо, кілька тижнів.

Однак у Вашингтоні є ще одне побоювання щодо можливого відправлення в Україну MLRS: чи можуть США дозволити собі віддати багато високоякісної дорогої зброї з армійських запасів? Чи не поставить це під загрозу обороноздатність самих США? Минулого тижня представники Пентагону зустрічалися з генеральним директором військово-промислової корпорації Lockheed Martin, щоб обговорити нарощування виробництва MLRS, повідомило CNN.

Данія передасть «Гарпуни», Чехія вже відправила гелікоптери та РСЗВ

Запуск ракети «Гарпун» з американського есмінця USS Fitzgerald (DDG-62) 

 

Однією з найважливіших новин останніх днів стало те, що Данія погодилася передати Україні американські протикорабельні ракети сімейства Harpoon (Гарпун) та пускові установки до них. Про це повідомив міністр оборони США Ллойд Остін після другої зустрічі контактної групи щодо України, у якій взяли участь міністри оборони майже півсотні країн.

Очікується, що ці ракети можуть допомогти відтіснити російський флот від українських портів та розблокувати експорт зерна через Чорне море.

Ракети «Гарпун», які розроблялися з 1970-х, сьогодні стоять на озброєнні понад 30 країн. Як зазначає AFP, зазвичай "Гарпуни" встановлюються на борт військових кораблів, субмарин або навіть бомбардувальників. Данія - єдина країна, що купила модифіковану версію цієї ракетної системи, яка ставиться на вантажівку і стає таким чином батареєю берегової оборони.

Ллойд Остін не уточнив, яку саме модифікацію Гарпунів Данія передасть Україні. За даними профільного агентства Janes, йдеться про версію RGM 84L Block II. Портал пише, що ці ракети з дальністю дії 124 км будуть розміщені на узбережжі Одеси.

Як вказує виробник - американська корпорація "Боїнг" - модернізовані ракети Block II оснащені інерційною навігаційною системою, а також бортовим комп'ютером, GPS-антеною та приймачем. Вони здатні розпізнавати і вражати не лише кораблі у відкритому морі, а й кораблі в портах і навіть наземні об'єкти.

 

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що загалом близько 20 країн заявили про нові пакети допомоги Україні у сфері безпеки. За його словами, багато країн передають критично важливі артилерійські боєприпаси, а також танки та іншу бронетехніку.

Нещодавно повідомлялося, що Чехія передала Україні ударні гелікоптери Мі-24 радянської розробки. Як зазначає The Wall Street Journal, гелікоптери були перекинуті з Чехії в Україні в останні тижні в рамках ширших зусиль, спрямованих на те, щоб допомогти Україні відновити паритет у власному повітряному просторі.

Видання нагадує, що Чехія у квітні стала першою країною НАТО, яка оголосила про постачання Україні танків і першою, що передала Україні ударні вертольоти. Ллойд Остін зазначив, що Чехія вже поставила Україні РСЗВ, не надавши додаткових деталей. Раніше стало відомо, що Чехія поставила Україні реактивні системи залпового вогню RM-70 (місцева версія радянських «Градів»).

НАТО не хоче постачати Україні танки та літаки?

Україна отримує не всі озброєння, які хотіла б отримати для опору російській окупації, і мова не лише про РСЗВ. У ЗСУ скаржаться, що гальмується процес відправлення важких озброєнь з Німеччини. Не надійшли Україні і танки «Леопард» з БМП Marder. За даними ЗМІ, німецький концерн Rheinmetall вже давно звернувся до уряду ФРН за дозволом на їхнє відправлення Києву.

За інформацією німецького агентства DPA, між країнами НАТО є неформальні домовленості про те, щоб не постачати в Україну деякі системи озброєнь, щоб мінімізувати ризик прямої конфронтації між НАТО і рф. З цієї причини Польща, наприклад, понад два місяці тому відмовилася від постачання винищувачів МіГ-29 радянської зборки.

Німецька зенітна установка "Гепард"

 

Низка країн уже постачала Україні бронетехніку радянських моделей. Танки та бойові машини західної розробки в Україну не постачалися. 

Уряд Німеччини поки що публічно обіцяв відправити Україні два типи важкого озброєння: зенітні установки Gepard та самохідні артилерійські знаряддя Panzerhaubitzen 2000. У Міноборони Німеччини заявили, що Україна отримає 15 одиниць «Гепардів» у липні.

Днями портал Axios повідомив, що Ізраїль відхилив прохання США дозволити Німеччині постачати Україні протитанкові ракети Spike, вироблені в Німеччині за ізраїльською технологією. За інформацією видання, Ізраїль готовий постачати Україні лише нелетальне військове спорядження через побоювання, що РФ зашкодить інтересам безпеки Ізраїлю в Сирії.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Україна закликала ПАРЄ визнати рф країною, яка вчиняє культурний геноцид
Політика
Україна закликала ПАРЄ визнати рф країною, яка вчиняє культурний геноцид
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав ПАРЄ визнати культурний геноцид з боку росії та сприяти поверненню культурних цінностей в Україну...
Трамп навмисно ввів в оману своїх адвокатів щодо секретних документів - спецпрокурор
Політика
Трамп навмисно ввів в оману своїх адвокатів щодо секретних документів - спецпрокурор
Прокурори представили переконливі попередні докази, які підтверджують, що колишній президент США Дональд Трамп брехав адвокатам...
Під Бахмутом загинув боєць «Іноземного легіону», який врятував українського воїна після 42 днів у полоні
Політика
Під Бахмутом загинув боєць «Іноземного легіону», який врятував українського воїна після 42 днів у полоні
У боях за Україну під Бахмутом на Донеччині загинув 38-річний боєць «Іноземного легіону» родом із Нової Зеландії Кейн Те Тай ...
Постачання газу рф, китайський бізнес замість західного, морський шлях в Арктиці: про що говорили путін і Сі Цзіньпін
Політика
Постачання газу рф, китайський бізнес замість західного, морський шлях в Арктиці: про що говорили путін і Сі Цзіньпін
У Кремлі пройшла офіційна зустріч президента росії владіміра путіна та очільника Китаю СІ Цзіньпіна, під час якої обговорювалась економічна співпраця між країнами

...
В Німеччині відреагували на ордер МКС на арешт путіна: «Ніхто не вищий за закон»
Політика
В Німеччині відреагували на ордер МКС на арешт путіна: «Ніхто не вищий за закон»
Федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц підтримав рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента росії владіміра путіна...