Про що говорили лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії у Києві: підсумок саміту

Про що говорили лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії у Києві: підсумок саміту

Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримують надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Про це заявив у Києві Емманюель Макрон. Президент Франції разом із канцлером ФРН Олафом Шольцем, прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі та президентом Румунії Клаусом Йоханнісом відвідали столицю України та зустрілися з президентом Володимиром Зеленським. Союзники обговорювали подальшу допомогу ЄС Україні, зокрема постачання озброєнь, а також проблему блокади українських портів та морського експорту зернових в умовах продовольчої кризи.

Підготовка поїздки велася в умовах найсуворішої секретності. Спеціальний пасажирський потяг чекав на європейських лідерів пізно ввечері в середу на вантажному вокзалі в польському Жешуві. Після відправлення Емманюель Макрон, Олаф Шольц та Маріо Драгі провели двогодинну нараду. До столиці України склад із лідерами трьох країн ЄС прибув о пів на десяту ранку за київським часом.

Німецький канцлер Олаф Шольц по дорозі до української столиці у заяві для преси позначив головні цілі візиту керівників трьох найбільших країн ЄС:

"Ми хочемо не лише продемонструвати солідарність, а й запевнити, що допомогу, яку ми надаємо, буде продовжено у фінансовому, гуманітарному та військовому плані. І ми продовжуватимемо її доти, доки це буде необхідно для боротьби України за свою незалежність".

Вдень лідери чотирьох країн Євросоюзу провели у Києві переговори із президентом України Володимиром Зеленським. Після зустрічі глави держав та урядів дали спільну пресконференцію. На ній Емманюель Макрон оголосив, що Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримують "негайне" надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського союзу.

"Усі четверо ми підтримуємо негайний статус кандидата (на вступ до ЄС для України), — заявив Макрон, додавши, що надання офіційного статусу супроводжуватиметься «дорожньою картою» необхідних реформ та дій.«Ми підтримуватимемо Україну на її європейському шляху», — пообіцяв президент Франції, яка до кінця червня посідає місце голови у Раді Євросоюзу.

"Головний меседж, який ми хочемо передати сьогодні, полягає в тому, що Італія хоче бачити Україну в Європейському союзі", - заявив зі свого боку італійський прем'єр Маріо Драгі. "Ми зробимо все необхідне, щоб це сталося якнайшвидше", - додав він.

"Україна належить до європейської родини", - додав на пресконференції канцлер ФРН Олаф Шольц.

"Нашою присутністю всіх чотирьох у Києві ми хочемо передати братський привіт європейських народів вільному та суверенному народу України, чий героїзм у протистоянні військовій агресії росії викликає захоплення, повагу та потребує ясної підтримки. Ця підтримка у Вас є, пане президенте, Ви це знаєте та можете розраховувати на нас. Україна може розраховувати на нас. З перших днів цієї війни Європа з усією ясністю обрала свій бік. Сторону вільної та суверенної України. Вибрала повагу міжнародного права та захист принципів Хартії ООН, які росія вирішила навмисно, свідомо, необґрунтовано та невиправдано порушити. Цей вибір війни, руйнування та хаосу, військової агресії проти суверенної країни, здійсненої з метою поневолення вільного народу, ми відкидаємо і ніколи не зможемо прийняти", — наголосив президент Франції.

Емманюель Макрон зазначив, що сьогодні ​​на карту війною путіна проти України поставлена безпека усієї Європи:

"Безпрецедентними санкціями, які ми запровадили [проти РФ], масштабною економічною, гуманітарною та військовою підтримкою, яку кожна з наших країн та весь Європейський союз надають Україні і яку ми посилюватимемо і надалі, ми стоїмо і стоятимемо на вашому боці у довгостроковій перспективі, щоб захищати ваш суверенітет, вашу територіальну цілісність та вашу свободу. Це наша ціль. Сьогодні безпека всього європейського континенту, очевидно, поставлена ​​на карту на українській землі".

Президент Франції повідомив, що на переговорах із Володимиром Зеленським обговорювалися «нагальні потреби України в гуманітарній, економічній та військовій сферах». Макрон нагадав, що Париж уже виділив Києву економічну та гуманітарну допомогу на суму 2 млрд доларів. Ця допомога буде продовжена «у довгостроковій перспективі». Франція продовжить постачати Україні озброєння, військове оснащення та обладнання.

Зараз на фронті ЗСУ вже використовує французькі самохідні гаубиці CAESAR. До 12 вже переданих САУ CAESAR буде відправлено ще шість установок. Це буде зроблено «найближчими тижнями», зазначив Макрон.

Візит європейських лідерів до Києва пройшов напередодні ухвалення в Євросоюзі низки важливих рішень щодо відносин з Україною. Цієї п'ятниці Європейська комісія має надати свої рекомендації за підсумками розгляду заявки України про надання їй статусу країни-кандидата на вступ до Євросоюзу. Ці рекомендації будуть розглянуті на саміті ЄС 23 та 24 червня.

Президент України також «прийняв запрошення» Німеччини взяти участь у саміті «Великої сімки», що відбудеться наприкінці червня у Баварії. Про це повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц у своєму твіттері, подякувавши Зеленському за «прийом у Києві та відверту дискусію».

"Ми, європейці, твердо стоїмо на вашому боці", - додав Шольц.

Лідери країн ЄС відвідали Ірпінь. Це місто в Київській області зазнало масованого російського обстрілу на початку вторгнення, в ньому йшли запеклі бої. Ірпінь став одним із символів жорстокості та «варварства» війни, яку РФ веде проти України. Після відступу військ РФ із міста там виявили тіла майже 300 мирних жителів, які загинули під час бойових дій або вбиті окупантами.

Європейські лідери відвідали напівзруйнований житловий квартал, де їм також було показано фотографії інших спустошених районів міста, зроблені одразу після відходу путінських військ. Делегації ЄС також показали на відео, яким Ірпінь, мальовниче, зелене та благополучне передмістя столиці, було до війни.

"Ми всі побачили спустошене місто. Але це й героїчне місто, оскільки саме тут, зокрема, українці та українки зупинили російську армію, яка наступала на Київ. Потрібно пам'ятати про героїзм і армію, і всього українського народу.

Але крім цього тут видно сліди варварства, залишені ним стигмати, рани. Тут, у зруйнованому Ірпені, а також у багатьох інших містах було зупинено російську армію. У цих місцях, де відбувався бійня та кровопролиття, виявлено перші сліди військових злочинів. Ми посилено співпрацюємо [з Україною] у їхньому розслідуванні. Я хочу подякувати французьким жандармам, криміналістам, слідчим, які з перших днів працюють тут разом з українськими колегами", - сказав президент Франції.

Макрон підкреслив, що французькі фахівці співпрацюють з Україною для того, щоб рашисти, які вчинили «військові злочини, постали перед судом».

Канцлер ФРН Олаф Шольц засудив «жорстокість» російської агресії та заявив про «безглузде насильство» російських військ.

«Були вбиті ні в чому не винні мирні жителі та зруйновані будинки. Було зруйноване ціле місто, в якому взагалі не було військових споруд. Це дуже багато говорить про жорстокість російської агресії, яка просто зводиться до руйнування та завоювання», - цитує канцлера Deutsche Welle.

Руйнування в Ірпені Шольц назвав "дуже важливим нагадуванням" про необхідність діяти, щоб припинити "цю жахливу війну", яку рф веде "з найбільшою жорстокістю, не звертаючи уваги на людські життя".

Під час відвідування Ірпеня Емманюель Макрон, відповідаючи на запитання журналістів, прокоментував свої попередні заяви про перспективи переговорів про мир між Україною та країною-агресором та висловлене ним попередження про необхідність «не принижувати росію».

"Ми продовжимо нашу підтримку України у всіх формах... Я завжди був послідовним. Франція з першого дня — на боці України. Сьогодні необхідно, щоб Україна змогла вистояти та перемогти. Ми на боці українців без жодного двозначності", - відповів Макрон.

 

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драґі наголосив на підтримці українського народу, який об’єднався та бореться з російською агресією. За його словами, під час візиту в Україну він зміг побачити жахливі наслідки російської окупації. Маріо Драґі запевнив у готовності сприяти розслідуванням, щоб документувати воєнні злочини.

Прем'єр-міністр Італії також зазначив, що триватиме робота для забезпечення транспортування українського зерна й уникнення продовольчої кризи.

«росія, на жаль, не йде назустріч. Нам треба боротися з цією проблемою хоробро і зі сміливістю, яку проявив президент Зеленський. Ми маємо діяти усі разом», – наголосив він.

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драґі

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Patriot мають бути тут, а не в місцях нульової ракетної загрози, - Кулеба закликав Борреля надати ППО
Політика
Patriot мають бути тут, а не в місцях нульової ракетної загрози, - Кулеба закликав Борреля надати ППО
Кулеба закликав до якнайшвидшого постачання Україні додаткових систем Patriot та інших ППО, здатних збивати балістику...
НАТО розглядає варіант збиття ракет рф біля своїх кордонів - МЗС Польщі
Політика
НАТО розглядає варіант збиття ракет рф біля своїх кордонів - МЗС Польщі
Стаття 4 НАТО – це початок офіційних консультацій країн-членів Північноатлантичного договору з державою, якій загрожує небезпека...
У Палаті представників ініціювали відставку спікера Джонсона
Політика
У Палаті представників ініціювали відставку спікера Джонсона
Конгресвумен Грін подала клопотання про відставку спікера палати представників Джонсона...
Зеленський про теракт в «Крокус Сіті Хол»: «путін добу думав, як це притягнути до України»
Політика
Зеленський про теракт в «Крокус Сіті Хол»: «путін добу думав, як це притягнути до України»
Президент відреагував на спроби росії перекласти відповідальність за стрілянину у підмосковному концертному залі «Крокус Сіті Хол» на Україну...
У МЗС відкинули звинувачення путіна у «причетності» України до теракту в «Крокус Сіті Холл» 
Політика
У МЗС відкинули звинувачення путіна у «причетності» України до теракту в «Крокус Сіті Холл» 
Сполучені Штати також заявили, що немає жодних ознак того, що до нападу причетна Україна...