Призначений на 16 лютого суд за позовом Януковича до Верховної Ради скасовано

Засідання Окружного адміністративного суду Києва щодо розгляду позову експрезидента-втікача Віктора Януковича до Верховної Ради України, призначене на 16 лютого, не відбудеться. Про це йдеться у повідомленні ОАСК.
"У зв’язку з визнанням 15 лютого 2022 необґрунтованим клопотання представника Верховної Ради України про відвід головуючого у справі судді, дану адміністративну справу, у відповідності до положень КАС України, було передано іншому складу суду для вирішення питання про відвід судді. Таким чином, призначене раніше на 16 лютого засідання у справі за адміністративним позовом Віктора Януковича до Верховної Ради України не відбудеться", - заявили у суді, додавши, що про подальший перебіг розгляду справи повідомлять додатково.
Раніше з посиланням на представника Верховної Ради у Конституційному суді Ольгу Совгирю повідомлялося, що ОАСК розгляне позов Януковича до Ради щодо визнання факту його самоусунення з посади у 2014 році 16 лютого. При цьому вона заявила, що парламент у цій справі подав п'ять різних клопотань: про залишення позову без розгляду через порушення термінів оскарження, про передачу справи до Касаційного адміністративного суду Верховного суду як суду першої інстанції, а також про закриття провадження: через відсутність суб'єктного складу сторін, через те, що суперечка не підлягає судовому розгляду, та через конституційність спірних правовідносин. Крім того, Верховна Рада заявила про відведення судді Ігоря Качура.
Нагадаємо, 22 лютого 2014 року ВРУ оголосила, що Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень і є таким, що не виконує своїх повноважень.
Більше того, 4 лютого 2015 року парламент позбавив Януковича звання президента України, який за замовчуванням закріплюється за всіма главами української держави довічно.
Суд заявив, що оскаржуваний акт був виразом політичної волі парламенту за виняткової для держави ситуації, що склалася через самоусунення Януковича від виконання повноважень президента, тоді як КС має вирішувати питання, які мають саме юридичний, а не політичний характер.
У січні 2022 року Янукович подав позов до ОАСК ще й з цього питання – з вимогою визнати відсутність у Верховної Ради повноважень позбавляти звання президента України в інший спосіб, окрім як шляхом імпічменту.