Принци Вільям і Гаррі зробили заяву щодо скандального інтерв'ю принцеси Діани 1995 року

Принци Вільям і Гаррі зробили заяву щодо скандального інтерв'ю принцеси Діани 1995 року

Брати звинуватили керівництво телеканалу BBC в некомпетентності і заявили, що інтерв'ю, отримане журналістом обманним шляхом, призвело до незворотних наслідків в житті їх матері і сім'ї в цілому.

Офіційна заява принца Вільяма і принца Гаррі, яку було випущено братами у п'ятницю, - це реакція на результати розслідування судді лорда Дайсона про коректність інтерв'ю покійної принцеси Діани, яке вона дала журналісту телекомпанії BBC Мартіну Баширу у 1995 році. У розмові з репортером Діана вперше розповіла про зради чоловіка, принца Чарльза, про свій роман з Доді аль-Файєдом і про складну ситуацію у королівській родині.

У звіті за підсумками розслідування лорд Дайсон підтвердив, що тепер вже колишній репортер програми "Панорама" каналу BBC Мартін Башир отримав згоду на бесіду з принцесою обманним шляхом, використовуючи "брехливі методи". Принц Вільям і принц Гаррі вважають, що саме це інтерв'ю остаточно зруйнувало шлюб їхніх батьків, стало імпульсом для розвитку параної у Діани, і, врешті-решт, вплинуло на всю трагічну долю принцеси.

"Я хотів би подякувати лорду Дайсону і його команді за звіт. Ми раді, що BBC повністю приймає висновки судді Дайсона, що викликають крайнє занепокоєння, про те, що співробітники BBC: брехали і використовували підроблені документи для отримання інтерв'ю з моєю матір'ю; робили помилкові заяви про королівську сім'ю, що розвинули в ній страхи і розпалили параною; проявили кричущу некомпетентність при розслідуванні скарг і побоювань з приводу програми; а також були ухильні в своїх повідомленнях у ЗМІ і приховували те, що їм було відомо в ході внутрішнього розслідування.

На мій погляд, обманний шлях, яким було отримано згоду на інтерв'ю, вплинув на те, що сказала в ньому моя мати. Через це інтерв'ю погіршилися відносини між моїми батьками, і воно заподіяло біль багатьом іншим людям. Неймовірно сумно усвідомлювати той факт, що допущені BBC помилки значно вплинули на те, що у неї розвинулися страхи і параноя. Але найбільше мене засмучує те, що якби BBC належним чином розслідувала скарги і побоювання, вперше висловлені в 1995 році, тоді моя мати знала б, що її обдурили. Її підвів не тільки репортер-шахрай, а й керівники BBC, які дивилися на це крізь пальці", - сказав принц Вільям у своїй заяві.

Герцог Кембриджський переконаний, що програма за участю його матері більше ніколи не повинна виходити в ефір і закликав перестати заробляти на цьому гроші. 

"Наша мама була неймовірною жінкою, яка присвятила своє життя служінню народу і країні. Вона була стійкою, хороброї і безперечно чесною. Ланцюгова реакція, пов'язана з культурою експлуатацією та неетичними діями, в кінцевому підсумку позбавили її життя. Тим, хто взяв на себе будь-яку форму відповідальності, спасибі. Це перший крок до справедливості і правди. Але мене глибоко турбує, що подібні і того гірше практики широко поширені і зараз. Наша мама загинула через це, і нічого не змінилося. Захищаючи її спадщина, ми захищаємо всіх і підтримуємо гідність, з яким вона прожила своє життя. Давайте згадаємо, ким вона була і за що боролася", - сказано в заяві принца Гаррі.

Теги
Схожi
Американські законодавці виступили за збільшення безпекової допомоги Україні
Світ
Американські законодавці виступили за збільшення безпекової допомоги Україні
Група підтрмики України в американському Конгресі виступає за збільшення безпекової підтримки США для України...
Про що говоритимуть у Женеві Джо Байден і Володимир Путін  
Світ
Про що говоритимуть у Женеві Джо Байден і Володимир Путін  
У Женеві 16 червня стартує зустріч президентів США і Росії - Джо Байдена і Володимира Путіна. Попередній саміт Росії і США на вищому рівні пройшов в 2018 році в Гельсінкі...
В ЦАР російські найманці катують і вбивають мирних жителів
Світ
В ЦАР російські найманці катують і вбивають мирних жителів
Російські найманці з «ПВК Вагнера», Sewa Security Services і Lobaye Invest SARLU (формально — гірничодобувна компанія) причетні до тортур і вбивств мирних жителів в Центральноафриканській Республіці...
Польща скликає закрите засідання Сейму через кібератаки на держслужбовців
Світ
Польща скликає закрите засідання Сейму через кібератаки на держслужбовців
У Польщі скликають закрите засідання Сейму через хвилю кібератак, яких зазнала країна протягом останнього часу...
США забороняє ввезення собак з низки країн, включаючи Україну
Світ
США забороняє ввезення собак з низки країн, включаючи Україну
В американський перелік країн з високим ризиком зараження собачим сказом внесені 113 держав, у тому числі Україна...