Президентство, шите білими нитками: Трамп програв черговий суд

Президентство, шите білими нитками: Трамп програв черговий суд

Суд в Нью-Йорку зобов'язав президента США Дональда Трампа виплатити 2 мільйони доларів ряду некомерційних організацій. Справа в тому, що Трамп кілька років тому використав кошти зі свого благодійного фонду Donald J. Trump Foundation для фінансування виборчої кампанії 2016 року, повідомляє CNN.

У перелік некомерційних організацій, які отримають від Трампа цю компенсацію, входить, зокрема, Меморіальний музей Голокосту. 

Позов до Трампа подала генеральний прокурор Нью-Йорка Барбара Андервуд у 2018 році. У позові стверджувалося, що президент США і троє його дітей порушили закон про фінансування виборчих кампаній: зловживали пільговими податковими умовами для благодійних фондів, по суті використовували Trump Foundation як свою "чекову книжку" для обслуговування президентської кампанії.

У позові зокрема зазначається, що нинішній президент США використав благодійні кошти фонду, щоб гасити свої юридичні зобов'язання, просувати свої готелі, а також купувати особисті речі.

Одним з головних пунктів звинувачення був збір благодійних внесків для фонду Трампа в Айові у січні 2016 року. Усі донати були використані виключно на фінансування його виборчої кампанії.

Генпрокурор Нью-Йорка також вимагала заборонити Трампу і його дітям брати участь у радах директорів будь-яких НКО в Нью-Йорку і наполягала на виплаті 2,8 мільйона доларів як відшкодування збитку, але суддя Салліенн Скарпулла задовольнив вимоги обвинувачення не повністю.

Трампа також звинувачували в тому, що у 2013 році він через свій фонд здійснив незаконну грошову виплату прокурору штату Флорида Пем Бонді, яка збиралася відкрити справу проти так званого "Університету Трампа". Противники мільярдера визнали цю виплату хабарем в обмін на відмову від ініціювання розслідування. Трамп, втім, назвав це просто добровільним пожертвуванням на нагальні політичні потреби.

У грудні минулого року Трамп після судового розгляду погодився закрити свій благодійний фонд Trump Foundation.

Позов прокуратури він назвав "політично мотивованим", а себе "можливо, єдиною людиною в історії, який віддав на благодійність 19 млн доларів і був атакований політичними хакерами з Нью-Йорка".

На думку Трампа, його фонд витратив навіть більше грошей на благодійність, ніж отримав.

"Підлі демократи з Нью-Йорка і їх зганьблений генпрокурор Ерік Шнейдерман роблять все, щоб подати на мене в суд через діяльність фонду, який отримав 18,8 млн доларів, а віддав на благодійність більше грошей, ніж отримав - 19,2 млн доларів ", - написав американський лідер після подачі прокурорського позову.

 

Теги
Схожi
У Польщі викрили схему незаконної легалізації українців
Світ
У Польщі викрили схему незаконної легалізації українців
Польські прикордонники викрили організовану злочинну групу, яка займалася незаконною легалізацією громадян України...
Крим став причиною руйнування відносин Росії та ЄС – Лавров
Світ
Крим став причиною руйнування відносин Росії та ЄС – Лавров
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що відносини між Росією і Європейським союзом зруйновані через події в Україні та в Криму...
Естонія звинуватила Росію в порушенні повітряного кордону
Світ
Естонія звинуватила Росію в порушенні повітряного кордону
Російський Іл-96 порушив кордон в районі острова Вайндлоо і пробув в повітряному просторі близько хвилини. МЗС Естонії вручив ноту протесту послу РФ Олександру Петрову...
Парламент Латвії визнав геноцид вірмен
Світ
Парламент Латвії визнав геноцид вірмен
Сейм Латвії визнав геноцид вірмен в Османській імперії, прийнявши декларацію із засудженням дій турків в 1915-1923 роках...
РФ пропонує заборонити заперечення вирішальної ролі СРСР у перемозі над нацизмом
Світ
РФ пропонує заборонити заперечення вирішальної ролі СРСР у перемозі над нацизмом
До Держдуми внесений законопроект, що поширює заборону на виступи, ЗМІ та інтернет. Пропонується також заборонити публічно прирівнювати мети уряду СРСР і нацистської Німеччини...