Президентка Молдови скликала раду безпеки у зв'язку із ситуацією у Придністров'ї

Другий день поспіль повідомляють про вибухи у невизнаному Придністров'ї. Президентка Молдови Майя Санду терміново скликала засідання вищої ради безпеки, а влада сепаратистського регіону заявила про три «терористичні атаки».
Напередодні невідомі обстріляли будівлю міністерства держбезпеки у Тирасполі. За попередніми даними, стріляли із ручного протитанкового гранатомета. Повідомлень про постраждалих не надходило.
Вранці у вівторок влада невизнаної «республіки» повідомила про вибухи в селищі Маяк, внаслідок яких з ладу виведено дві найпотужніші антени, які ретранслювали російське радіо. Ніхто не постраждав.
Придністровське МВС не висловило припущень щодо того, хто може стояти за вибухами. Відповідальності за них ніхто не брав.
У зв'язку із ситуацією у придністровському регіоні президентка Молдови Мая Санду скликала засідання вищої ради безпеки.
Бюро з реінтеграції Молодови напередодні висловило стурбованість вибухами в Тирасполі, назвавши метою цього інцилента «створення приводів для загострення ситуації» у регіоні. Цей проросійський сепаратистський регіон Молдови не контролюється конституційною владою. З 1995 року у Придністров'ї дислокується російський військовий контингент.
Щодо подій у Тирасполі Україна заявляє про явну російську провокацію, адже напередодні представник міноборони рф говорив про утиски російськомовних у Придністров'ї.
Представник Кремля Дмитро Пєсков, заявив, що в Москві уважно стежать за ситуацією в регіоні, і новини, що надходять звідти, «викликають стурбованість».
Напередодні ГУР МО заявило, що обстріл будівлі МДБ у Тирасполі – це спланована провокація російських спецслужб. Головне управління розвідки міноборони України опублікувало документ, який свідчить про те, що керівництво регіону заздалегідь знало про обстріл, що готується.
Українська розвідка вважає, що це провокація ФСБ «для нагнітання панічних та антиукраїнських настроїв».
«За задумом авторів вони повинні виправдати війну на території України або залучити Придністров'я до бойових дій. Або як територію з певним мобілізаційним резервом, або як територію, з якої російські війська можуть проводити атаки на українську територію», — заявило головне управління військової розвідки України.
Кілька днів тому замкомандувача військ Центрального військового округу рф Рустам Міннекаєв заявив, що мета нового етапу війни - встановити контроль над Донбасом та півднем України, що має дозволити забезпечити сухопутний коридор до Криму.
«Контроль над півднем України — це ще один вихід до Придністров'я, де також наголошуються на фактах утисків російськомовного населення», — сказав російський генерал, не пояснивши, хто, на його думку, може утискувати російськомовне населення в сепаратистському регіоні Молдови.
У п'ятницю, 22 квітня, посла росії в Кишиневі викликали в МЗС Молдови, щоб висловити йому «глибоке занепокоєння» у зв'язку із заявами генерала. При цьому заступник міністра закордонних справ рф Андрій Руденко фактично спростував слова Міннекаєва, заявивши, що у Москві "не бачать жодних ризиків" для громадян рф у Придністров'ї. Представник МЗС наголосив, що рф виступає "за мирне врегулювання придністровської проблеми" при повазі до територіальної цілісності Молдови та "особливого статусу" Придністров'я.