Президент США оголосив про санкції проти російської еліти, суверенного боргу та банків

Президент США оголосив про санкції проти російської еліти, суверенного боргу та банків

Президент США Джозеф Байден на брифінгу в Білому домі 22 лютого охарактеризував дії Росії на Донбасі як початок вторгнення в Україну та оголосив про додаткові санкції проти російського суверенного боргу, банків та еліт.

Нові санкції проти суверенного боргу РФ означають "відрізання російської економіки від західного фінансування", - сказав Байден. Уряд РФ "більше не може залучати гроші на Заході і не може торгувати своїм боргом ні на наших ринках, ні на європейських ринках", - пояснив він.

Крім того, «блокуючі» санкції вводяться проти державного інвестбанку ВЕБ і проти російського «військового банку». Мається на увазі "Промзв'язокбанк", що обслуговує російський військово-промисловий комплекс. ВЕБ та суверенний борг Росії вже перебувають під американськими обмеженнями.

Байден також оголосив, що незабаром США введуть санкції проти представників російських еліт та членів їхніх сімей, які «розділяють корупційні вигоди кремлівської політики».

Трохи пізніше міністерство фінансів США опублікувало пресреліз, де йдеться, що під індивідуальні санкції зокрема потрапили син голови ФСБ Олександра Бортнікова Денис Бортніков, син першого заступника глави адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка Володимир Кирієнко та син колишнього прем'єр-міністра Росії, колишнього директора служби зовнішньої розвідки Михайла Фрадкова Петро Фрадков. Денис Бортніков – топменеджер ВТБ, Володимир Кирієнко – директор корпорації VK, Петро Фрадков – голова "Промзв'язокбанку".

Байден наголосив, що США запровадять нові санкції, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну, не виключивши надію на дипломатичний шлях виходу з кризи.

"Все ще є час уникнути гіршого сценарію", - заявив він.

Як підкреслив президент США, Путін робить замах на саме право України на існування.

Американський президент розпорядився перекинути додаткові військові контингенти, що вже перебувають у Європі, до країн Балтії у відповідь на збереження російських військ у Білорусі. Він наголосив, що йдеться про оборонні заходи.

22 лютого Джо Байден зустрівся з главою МЗС України Дмитром Кулебою, щоб знову підтвердити прихильність США до територіальної цілісності та суверенітету України, повідомили у Білому домі. Президент Байден «підтвердив, що Сполучені Штати продовжуватимуть надавати Україні допомогу в галузі безпеки та макроекономічну підтримку», а також знову заявив про готовність США у тісній координації з їхніми союзниками швидко та рішуче реагувати у разі подальшої російської агресія проти України.

Раніше про санкції у зв'язку із визнанням РФ самопроголошених утворень Донбасу оголосили Євросоюз та Великобританія. Німеччина зупинила сертифікацію газопроводу "Північний потік-2".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
Світ
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
У Державному департаменті США підтримали створення так званого «гібридного трибуналу» для розслідування військових злочинів РФ в Україні...
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Світ
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Пірати у Гвінейській затоці напали та захопили корабель Данії, канали зв'язку з судном не працюють, екіпаж у безпеці...
Франція визнала Голодомор геноцидом українського народу
Світ
Франція визнала Голодомор геноцидом українського народу
Французькі депутати ухвалили резолюцію «Про визнання геноцидом і засудження великого голоду 1932−1933 років, відомого як Голодомор»...
Вперше за 70 років: експрезидент Тайваню відвідав Китай попри критику партії влади
Світ
Вперше за 70 років: експрезидент Тайваню відвідав Китай попри критику партії влади
Колишній президент Тайваню Ма Їнцзю відвідав КНР де заявив, що обидві сторони мають працювати разом, аби уникнути війни, адже народи обох держав «є китайцями»...
Болгарія закликала до переговорів після ядерних погроз путіна
Світ
Болгарія закликала до переговорів після ядерних погроз путіна
Віцепрезидентка Болгарії Іліяна Йотова закликала до переговорів між рф та Україною після заяви російського диктатора владіміра путіна про намір розмістити ядерну зброю в Білорусі...