[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Президент сказав, що не знає, скільки треба років для відновлення стосунків з Росією

Президент сказав, що не знає, скільки треба років для відновлення стосунків з Росією

У великому інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада цілком розуміє і усвідомлює стратегічні плани Кремля: Москва хоче відновити СРСР, а без України це неможливо.

"Що хоче Росія, нам усім зрозуміло. Росія говорить про відновлення Радянського Союзу, вже у сучасному, капіталізованому, менш комуністичному світі. Тобто йдеться про збільшення територій, чи про "повернення" територій", - пояснив український лідер.

"Без України вони не зможуть до цього прийти, тому що це була друга найбільша країна Радянського Союзу", - наголосив президент.

Зеленський також зазначив, що "не знає, скільки треба років для відновлення стосунків ( між Україною та Росією ) на тому рівні, на якому вони були до війни".

Водночас президент вважає, що будь-які відносини реально може бути відновлено, проте це "питання поколінь":

"Для майбутніх поколінь, може, і можливо. Напевно. Час лікує рани. Для нинішнього покоління, я думаю, що це складніше…"

За словами Володимира Зеленського, за умови припинення війни на Донбасі з Росією можна буде почати знову вибудовувати прагматичні стосунки.

"Тобто з хлібом-сіллю росіян не будуть зустрічати в Україні, але якщо вони будуть приїжджати, коли у нас буде мир, якщо вони приїдуть, наприклад, у Трускавець, то їм скажуть, окей, заплати гроші, живи, будь ласка, лікуйся", - поділився своєю думкою Зеленський.

Тема Радянського Союзу вже не вперше з'являється на порядку денному українського лідера. 27 січня український президент відвідав Польщу, де вшановували жертв Голокосту з нагоди 75-річчя звільнення концтабору Аушвіц. Виступаючи разом з президентом Польщі Анджеєм Дудою, Зеленський виголосив промову, яку із захопленням зустріли в Україні. Перебуваючи у Польщі, глава держави фактично звинуватив СРСР разом з нацистською Німеччиною у розпалюванні Другої світової війни. 

Він згадав і про роль українців-червоноармійців у визволенні концтабору та українців, які рятували євреїв під час Голокосту.

А у кінці Зеленський підсумував:

"Польща та польський народ першими відчули на собі наслідки змови тоталітарних режимів. Це призвело до початку Другої світової війни та дозволило нацистам запустити смертоносний маховик Голокосту".

Реакція Москви не забарилася.

"Пан Зеленський все більше і більше занурюється в ідеї українського націоналізму", - заявив тоді директор Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін, який є керівником Російського історичного товариства.

Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав заяву Зеленського про причетність СРСР до розв'язання Другої світової війни "помилковою" та "образливою".

"Ми категорично не згодні з цією заявою. В ній президент України солідаризувався з дуже помилковою, на наше переконання, точкою зору польського керівництва і солідаризується з точкою зору, яка є образливою для десятків мільйонів росіян і громадян країн СНД, чиї батьки, діди та родичі віддали життя за звільнення Європи і Польщі від фашизму", - наголосив Пєсков.

За цими двома заявами пішов справжній вал засудження Зеленського з боку російських політиків.

Водночас, в Україні слова Зеленського підтримали навіть його опоненти, зокрема ексдиректор Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Лерос не прийшов на допит, а Єрмака захищає адвокат Портнова
Політика
Лерос не прийшов на допит, а Єрмака захищає адвокат Портнова
Відразу дві слідчі установи викликали 3 квітня народного депутата Гео Лероса на допит, СБУ та ДБР.  Лерос, який оприлюднив компроментуючі відеозаписи з братом голови ОПУ Денисом Єрмаком, не прийшов на допит в СБУ, а Єрмак побував у НАБУ....
Україна допоможе багатостраждальній Італії
Політика
Україна допоможе багатостраждальній Італії
«Українські фахівці отримають неоціненний досвід, допоки в нас немає піку хвороби. І повернуться, коли будуть найбільш потрібні вдома. Цей досвід не можна нічим замінити», – наголосив президент України....
Українці звинуватили Єрмака у державній зраді і корупції
Політика
Українці звинуватили Єрмака у державній зраді і корупції
На офіційному інтернет-представництві Президента з’явилася петиція про звільнення та притягнення до кримінальної відповідальності голови ОПУ...
До санкцій ЄС проти Білорусі приєдналася і Україна
Політика
До санкцій ЄС проти Білорусі приєдналася і Україна
Санкції Європейського Союзу проти Білорусі було введено у 2004 році за утиски білоруських опозиційних політиків. Україна приєдналася до цих сакцій, підписавши відповідний документ, що опублікований на сайті ЄС....
70% не задоволені «втіленням мирного плану» на Донбасі
Політика
70% не задоволені «втіленням мирного плану» на Донбасі
До президента Зеленського позитивно ставиться 46% українців, нейтрально – 33%, негативно – 21%. До голови ОПУ Єрмака мають прихильність тільки 6%...