Президент Хорватії Міланович заявив, що «Крим більше ніколи не буде Україною»

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що Крим більше ніколи не буде частиною України, і закликав Європу не вступати у війну РФ, яку він назвав "наддержавою".
Про це повідомляє RTS.
Міланович сказав, що Косово забрали у Сербії.
"Поки ви не зрозумієте, що Сербія та Росія — це не одне й те саме? Що це, на жаль, хворобливий факт та небезпека. Ми анексували Косово. Ми та міжнародне співтовариство. Його забрали у Сербії. Хто це зробив, як не ми? Хіба ми визнали Косово? Це не анексія, а узурпація. Як це називається? Вилучення", — сказав Міланович.
"Те саме стосується Криму — Крим ніколи більше не буде Україною. Це те, що кажуть провідні німецькі генерали", — додав він.
При цьому хорватський лідер назвав Росію "небезпечною".
"Ми вступаємо у війну з наддержавою", - наголосив він.
"Шалені емоції ведуть Європу до того, з чим вона не зможе впоратися", - додав Міланович, закликаючи країни не вступати в конфронтацію з РФ.
Рік тому Міланович заявляв, що Україні не місце в НАТО, а Революцію Гідності назвав "переворотом".
У Міністерстві закордонних справ України вважають неприйнятними нещодавні висловлювання проросійського президента Хорватії Зорана Мілановича, який фактично поставив під сумнів територіальну цілісність України, заявивши, що Крим "ніколи не повернеться під контроль України".
На скандальні заяви хорватського президента відреагував речник МЗС Олег Ніколенко.
"Ми вважаємо неприйнятними висловлювання президента Хорватії, який фактично поставив під сумнів територіальну цілісність України", - підкреслив Ніколенко.
Так, він нагадав, що в 90-х роках через зовнішню агресію Хорватія могла втратити третину своїх земель, однак хорвати не змирились із окупацією частини території і змогли захистити незалежність своєї держави.
"Цікаво, чи зміг би Зоран Міланович стати президентом своєї країни із такою риторикою в 1990-х роках, коли Хорватія боролась за збереження своєї державності? Чи погодилися б його виборці закрити очі на окупацію частини території їхньої країни? Сумніваюся. Нагадаю, що через зовнішню агресію Хорватія могла втратити третину своїх земель. Однак завдяки героїчній боротьбі хорвати змогли захистити незалежність своєї держави", - наголосив Ніколенко.
Український Дощ писав раніше, що угорського посла викликали в МЗС України: антиукраїнська риторика неприпустима.