Президент Чехії Петр Павел вважає, що Україна матиме лише один шанс на контрнаступ

Президент Чехії Петр Павел заявив, що у разі невдачі контрнаступу України військова допомога Заходу ЗСУ значно скоротиться. Свою думку Павел висловив в інтерв'ю польському виданню Rzeczpospolita.
За словами Павела, західна допомога має межі. 2024 року в США відбудуться президентські вибори. Як вважає чеський лідер, напередодні виборів американське суспільство та політики зосередяться на внутрішніх питаннях, а якщо у виборчій кампанії і з'явиться зовнішньополітична тема, то вона стосуватиметься не Європи, а відносин із Китаєм. Інтерес США до України та рівень американської допомоги можуть знизитися наступного року, після чого те саме станеться і з багатьма країнами в Європі, вважає новий чеській президент.
На думку чеського президента, «вікно можливостей» для України відкрито у 2023 році, після наступної зими підтримувати нинішній рівень західної допомоги буде дуже складно.
«Багато країн, багато політиків очікують цього року певного прогресу. Я вважаю, що Україна матиме лише одну спробу розпочати великий контрнаступ. Отже, якщо вона вирішить розпочати великий контрнаступ і він зазнає невдачі, отримати кошти на наступний буде вкрай складно», - сказав Павел.
Раніше The Washington Post повідомила, що у Республіканській партії США розпочалася справжня «громадянська війна» через позицію щодо підтримки України. Частина республіканців вважають, що Україна не входить до сфери впливу Вашингтона. Інші їхні однопартійці впевнені, що перемога росії додасть впевненості Китаю, який може розпочати воєнні дії проти Тайваню.
Український Дощ писав раніше, що президент Чехії Павел закликав надати Україні винищувачі, але через пів року або пізніше