Пресконференція Уманського щодо причин звільнення з керівної посади

Пресконференція Уманського щодо причин звільнення з керівної посади

Радник голови Офісу президента Ігор Уманський взяв участь у пресконференції щодо свого звільнення з посади в ОП та ситуації навколо COVID-фонду.

За 10 місяців поточного року "ковідний" фонд на 40 млрд уже витрачено. Про це під час пресконференції заявив колишній міністр фінансів Ігор Уманський та ексрадник Єрмака. Раніше Ігор Уманський анонсував пресконференцію в Маріїнському парку. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

На брифінгу ексміністр фінансів розкритикував роботу української влади з Міжнародним валютним фондом, а також підготовку медичної інфраструктури до зростання захворюваності на COVID-19.

"Витрачено переважно не на заходи боротьби з COVID, а на інші пріоритети, які визначив для себе уряд. Медична інфраструктура не створена, підготовка до другої хвилі пандемії поки що провалюється. За цей же період на 95,5 млрд не профінансовано видатки фонду загального бюджету. В тому числі майже на 35 млрд видатки захищені. 300 млрд гривень планових видатків, які мають бути забезпечені відповідними запозиченнями, – під загрозою", – сказав Уманський. 

Також колишній міністр фінансів Ігор Уманський розповів про причини свого звільнення з посади радника глави Офісу президент Андрія Єрмака.

На брифінгу він пояснив своє рішення піти з посади тим, що кейс боротьби зі схемами в податковій і митній службах провалився.

«Заяву про відставку подав я. Кейс основний, з яким я залишився в Офісі президента — це кейс боротьби зі схемами в податковій і на митній службі. Калейдоскоп кадрових призначень, який ми маємо: чотири керівника за 10 місяців на митниці, створили умови, в яких кожен митний контрабандист живе як останній день. Проводяться схеми, які ще рік тому навіть б побоялися робити», — зазначив Уманський.

 
Він підкреслив, що нового керівника митниці майже місяць не пускали до виконання обов’язків, що «також багато про що говорить».

«Можливо, тільки певні правоохоронці стали непристойно багаті. Тому я подав заяву», — резюмував він.

Уманський підкреслив, що вирішив піти з ОПУ, щоб мати можливість говорити про проблеми публічно. За його словами, робити це на посаді радника Єрмака було б некоректно і неетично.

12 листопада Уманський повідомив, що подав заяву про відставку.

«Карантин вихідного дня? Ок! Тоді - всі на вихід! І я почну перший», — прокоментував він, але пообіцяв розповісти про причини свого рішення пізніше.

Уманський двічі обіймав посаду першого заступника міністра фінансів: з січня 2008 року по березень 2010-го і з жовтня 2014 року по грудень 2015-го. У 2009−2010 роках він був в.о. глави Мінфіну в уряді Юлії Тимошенко. Уманський також був позаштатним радником п’ятого президента України Петра Порошенка з жовтня 2016 року по березень 2019-го.

З 4 березня 2020 року він очолював Міністерство фінансів. В кінці березня Верховна Рада звільнила Уманського.

У квітні він став радником глави ОП Андрія Єрмака і займався викоріненням схем на митниці і в податковій.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Нардеп Бужанський хоче «викликати на килим» посла США через санкції проти Дубінського
Політика
Нардеп Бужанський хоче «викликати на килим» посла США через санкції проти Дубінського
Нардеп Бужанський обурений тим, що заклик його колеги Дубінського, який потрапив під американські санкції, зібрати фракцію для з'ясування інциденту не підтримали у ВР...
Україна не буде перейменовувати Грузію
Політика
Україна не буде перейменовувати Грузію
МЗС України не буде перейменовувати Грузію на Сакартвело за прикладом Литви, яка нещодавно затвердила нову назву для цієї країни...
В.о. міністра енергетики України пропонує знову  купувати газ у Росії
Політика
В.о. міністра енергетики України пропонує знову купувати газ у Росії
Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував розблокувати закупівлі газу безпосередньо з Росії...
Ще один: на Мову накинувся лідер «5.10» Балашов і запропонував бити Кремня палицею
Політика
Ще один: на Мову накинувся лідер «5.10» Балашов і запропонував бити Кремня палицею
«Що робити якщо до вас прийшов омбудсмен цей мовний (Тарас Кремінь)?.. Бити палицею! Поводитися агресивно!" - сказав русофіл Балашов...
Слуга народу вступився за українську і назвав захисника російської «хамлом і бидлом»
Політика
Слуга народу вступився за українську і назвав захисника російської «хамлом і бидлом»