Чи не перенести Офіс Президента до KyivFoodMarket ?

Чи не перенести Офіс Президента до KyivFoodMarket ?
 
Вже майже тиждень триває у мережах обговорення прес-марафону президента Зеленського, який відбувся 10 жовтня у KyivFoodMarket.
 
Думки як суспільства, так і журналістів щодо доцільності формату «ринкової розмови» з пресою розділилися.
 
Для проведення прес-конференції команда президента обрала KyivFoodMarket  - людний ресторан, що залишився відкритим для відвідувачів у день заходу. Президент спілкувався з журналістами за бургерами та піцою на другому поверсі, в той час як перший залишався відкритим для відвідувачів. Саме тому, кожен, хто стежив за розмовою, міг чути бряцання посуду та спонтанні коментарі від людей, що просто зайшли перекусити.
 
 
Місце проведення зустрічі викликало подив серед українських громадян, тож очікувано, що журналісти  особливо активно цікавились причиною такого вибору команди Зеленського.
 
Відповідь, як не дивно, вразила своєю простотою: президента нудить від його офісу на Банковій.
 
Саме тому команда взялась за пошуки іншого місця – бажано такого, де час можна провести за круасаном чи піцою.
Розглядали спершу МакДональдс на Хрещатику та "Пузату Хату" на Бессарабці, однак зупинили свій вибір на новому й більш цікавому, на думку організаторів, закладі.
Здивуванням стало не лише місце, але й формат заходу.
Вперше президент спілкувався з журналістами, запрошуючи їх групами й даючи відповідь на питання особисто кожному.  
На думку команди президента, такий формат став зручним, перш за все, для журналістів.
Та чи справді це так?
Звучить дивно, однак колишній шоумен, для якого спілкування з багатотисячною публікою було улюбленим заняттям, у ролі президента в таких же умовах почувається дещо розгублено.  Йому складно відповідати на потік запитань, які складно назвати зручними,  перед широким загалом представників преси. Набагато простіше домогтись симпатії конкретних людей, встановивши особистий контакт.
Через те що стосунки Зеленського з пресою складно назвати вдалими, отримати прихильність її представників видалось йому далеко не зайвим. Тож такий формат був напрочуд зручним для президента.
Однак наскільки вдалим та результативним став цей формат – питання досі залишається відкритим.
 
На зустріч було акредитовано не мало, ні багато, 300 журналістів. 
 
Для спілкування з главою держави запрошувалось по 10 людей. Комусь вдавалось отримати бажану відповідь, для когось все обмежувалось стислою реплікою, так як час, ясна річ, обмежений.
У таких умовах українська журналістика показала, на жаль, не найкращий рівень, адже вибір постав між кількістю та якістю. Журналісти нервували, що часу для їх запитань може не залишатись, речниця Мендель кожні кілька хвилин повторювала, що часу залишилось обмаль й слід переходити до наступного. Таким чином, журналіст, який не отримав змістовної відповіді від президента, можливості «дотиснути» його вже не мав.
Варто зазначити також, що запитання повторювалися. Загалом це було 2-3 десятки запитань, на які можна було дати вичерпну відповідь за куди коротший відрізок часу.
 
Окремим марафоном для журналістів було саме тримання акредитації.
Когось акредитували, а потім анулювали запрошення, для когось ця історія повторювалась з точністю до навпаки. 
Цікаво також, що для журналістів, чиї питання зазвичай вражають гостротою, місця не знайшлось.
Наприклад, для Соні Кошкіної.
Родзинкою дійства стало встановлення рекорду – тривалість прес-марафону станом на 18:30 випередила встановлений раніше рекорд Олександра Лукашенка на 45 хвилин.
 
 
Останній зафіксований результат був 7 год 21 хв – саме стільки тривало спілкування з журналістами президента Білорусі, з яким так часто порівнюють Зеленського українці.
 
За словами президента та його команди, рішення Національного реєстру рекордів України ніяк не погоджувалось з Офісом Президента.
Запамятається марафон також втомою президента і не менш виснаженим виглядом журналістів, які разом більше 14 годин провели у гучному приміщенні KyivFoodMarket у стилі лофт.
 
 
 
Втім, всього цього можна було уникнути, коментуючи актуальні питання в ході брифінгів вчасно, а не з запізненням у десятки днів, а часом і тижнів.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Перша леді України увійшла до списку найвпливовіших жінок світу за версією BBC
Політика
Перша леді України увійшла до списку найвпливовіших жінок світу за версією BBC
Корпорація BBC оприлюднила список зі 100 самих надихаючих та впливових жінок світу у 2022 році. До нього увійшли вісім українок...
Журнал Time проголосив президента Зеленського та незламний «дух України» персоною року
Політика
Журнал Time проголосив президента Зеленського та незламний «дух України» персоною року
Саме «інформаційний наступ» та всюдисуща присутність Зеленського змінила геополітичний клімат у всьому світі, вважає видання...
Створення спеціального трибуналу над росією: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі проти
Політика
Створення спеціального трибуналу над росією: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі проти
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у середу запропонувала створити спеціальний трибунал для розслідування злочинів росії, пов'язаних із агресією проти України...
Зеленський назвав падіння російської ракети в Молдові загрозою для усієї Східної Європи
Політика
Зеленський назвав падіння російської ракети в Молдові загрозою для усієї Східної Європи
Про падіння російської ракети повідомили у Молдові 5 грудня. Через надзвичайний стан у країні почалися проблеми з енергопостачанням...
Олігарх Новинський оскаржуватиме санкції РНБО в «українських і міжнародних судах»
Політика
Олігарх Новинський оскаржуватиме санкції РНБО в «українських і міжнародних судах»
Застосування обмежувальних заходів протидиякон УПЦ (МП) розцінює як переслідування за релігійні переконня...