Чи не перенести Офіс Президента до KyivFoodMarket ?

Чи не перенести Офіс Президента до KyivFoodMarket ?
 
Вже майже тиждень триває у мережах обговорення прес-марафону президента Зеленського, який відбувся 10 жовтня у KyivFoodMarket.
 
Думки як суспільства, так і журналістів щодо доцільності формату «ринкової розмови» з пресою розділилися.
 
Для проведення прес-конференції команда президента обрала KyivFoodMarket  - людний ресторан, що залишився відкритим для відвідувачів у день заходу. Президент спілкувався з журналістами за бургерами та піцою на другому поверсі, в той час як перший залишався відкритим для відвідувачів. Саме тому, кожен, хто стежив за розмовою, міг чути бряцання посуду та спонтанні коментарі від людей, що просто зайшли перекусити.
 
 
Місце проведення зустрічі викликало подив серед українських громадян, тож очікувано, що журналісти  особливо активно цікавились причиною такого вибору команди Зеленського.
 
Відповідь, як не дивно, вразила своєю простотою: президента нудить від його офісу на Банковій.
 
Саме тому команда взялась за пошуки іншого місця – бажано такого, де час можна провести за круасаном чи піцою.
Розглядали спершу МакДональдс на Хрещатику та "Пузату Хату" на Бессарабці, однак зупинили свій вибір на новому й більш цікавому, на думку організаторів, закладі.
Здивуванням стало не лише місце, але й формат заходу.
Вперше президент спілкувався з журналістами, запрошуючи їх групами й даючи відповідь на питання особисто кожному.  
На думку команди президента, такий формат став зручним, перш за все, для журналістів.
Та чи справді це так?
Звучить дивно, однак колишній шоумен, для якого спілкування з багатотисячною публікою було улюбленим заняттям, у ролі президента в таких же умовах почувається дещо розгублено.  Йому складно відповідати на потік запитань, які складно назвати зручними,  перед широким загалом представників преси. Набагато простіше домогтись симпатії конкретних людей, встановивши особистий контакт.
Через те що стосунки Зеленського з пресою складно назвати вдалими, отримати прихильність її представників видалось йому далеко не зайвим. Тож такий формат був напрочуд зручним для президента.
Однак наскільки вдалим та результативним став цей формат – питання досі залишається відкритим.
 
На зустріч було акредитовано не мало, ні багато, 300 журналістів. 
 
Для спілкування з главою держави запрошувалось по 10 людей. Комусь вдавалось отримати бажану відповідь, для когось все обмежувалось стислою реплікою, так як час, ясна річ, обмежений.
У таких умовах українська журналістика показала, на жаль, не найкращий рівень, адже вибір постав між кількістю та якістю. Журналісти нервували, що часу для їх запитань може не залишатись, речниця Мендель кожні кілька хвилин повторювала, що часу залишилось обмаль й слід переходити до наступного. Таким чином, журналіст, який не отримав змістовної відповіді від президента, можливості «дотиснути» його вже не мав.
Варто зазначити також, що запитання повторювалися. Загалом це було 2-3 десятки запитань, на які можна було дати вичерпну відповідь за куди коротший відрізок часу.
 
Окремим марафоном для журналістів було саме тримання акредитації.
Когось акредитували, а потім анулювали запрошення, для когось ця історія повторювалась з точністю до навпаки. 
Цікаво також, що для журналістів, чиї питання зазвичай вражають гостротою, місця не знайшлось.
Наприклад, для Соні Кошкіної.
Родзинкою дійства стало встановлення рекорду – тривалість прес-марафону станом на 18:30 випередила встановлений раніше рекорд Олександра Лукашенка на 45 хвилин.
 
 
Останній зафіксований результат був 7 год 21 хв – саме стільки тривало спілкування з журналістами президента Білорусі, з яким так часто порівнюють Зеленського українці.
 
За словами президента та його команди, рішення Національного реєстру рекордів України ніяк не погоджувалось з Офісом Президента.
Запамятається марафон також втомою президента і не менш виснаженим виглядом журналістів, які разом більше 14 годин провели у гучному приміщенні KyivFoodMarket у стилі лофт.
 
 
 
Втім, всього цього можна було уникнути, коментуючи актуальні питання в ході брифінгів вчасно, а не з запізненням у десятки днів, а часом і тижнів.
Теги
Схожi
ТКГ виключила можливість перенесення засідань групи до Польщі
Політика
ТКГ виключила можливість перенесення засідань групи до Польщі
Засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання питання на Донбасі не стануть переносити в Польщу, оскільки на цей варіант не погодиться Росія...
Колишній представник НАТО в Росії розповів, як Крим повернеться до складу України
Політика
Колишній представник НАТО в Росії розповів, як Крим повернеться до складу України
Колишній представник НАТО в Росії, відставний капітан I рангу ВМС США Гаррі Табах висловився щодо ймовірності повернення Криму до складу України...
Зеленський і Ердоган обговорили загострення на Донбасі і питання Криму
Політика
Зеленський і Ердоган обговорили загострення на Донбасі і питання Криму
«Туреччина неухильно підтримує незалежність і державний суверенітет України. Ще раз засуджуємо незаконну анексію Криму. Підтримуємо створення Кримської платформи задля об'єднання народу України», – сказав Ердоган...
Порошенко тримає готівкою понад 1,8 млрд гривень, а Тимошенко - майже 170 млн
Політика
Порошенко тримає готівкою понад 1,8 млрд гривень, а Тимошенко - майже 170 млн
Народний депутат України Петро Порошенко задекларував за 2020 рік найбільше готівкових коштів серед усіх обранців Верховної Ради ІХ скликання...
Зеленський у зв'язку зі смертю принца Філіпа висловив співчуття
Політика
Зеленський у зв'язку зі смертю принца Філіпа висловив співчуття
«Принц Філіп прожив велике життя, щоб служити своєму народові та бути прикладом для майбутніх поколінь», - написав Зеленський...