Премія Сахарова для опозиції Білорусі вручена Світлані Тихановській

Премія Сахарова для опозиції Білорусі вручена Світлані Тихановській

На пленарному засіданні Європарламенту в Брюсселі середу, 16 грудня, пройшла церемонія вручення премії Сахарова "За свободу думки" за 2020 рік, якої удостоїлися активісти демократичної опозиції Білорусі. Про це повідомляє DW.

Голова Європарламенту Давид Сассоли вручив нагороду екскандидату в президенти Білорусі Світлані Тихановській та Вероніці Цепкало.  У церемонії також взяли участь голова правозахисного центру "Весна" Алесь Білецький і засновник Telegram-каналу NEXTA Степан Путіло.

"Білоруський народ показав, що жоден авторитаризм не зможе зупинити зміни, нову главу історії країни", - зазначив Сассоли.

Тихановська назвала премію Сахарова "великою честю", "новим стартом для Білорусі" і зазначила, що вона належить всім білорусам, які "в цьому році об'єдналися в прагненні до змін".

"Свобода - це перемога над страхом", - зазначила Світлана.

Крім Тихановської, Цепкало, Білецького та Путіло, в групу опозиції Білорусі, відзначеної премією, входять блогер Сергій Тихановський, нобелівський лауреат, письменник Світлана Алексієвич, активістки Марія Колесникова, Вероніка Цепкало і Ольга Ковалькова, член страйкому Мінського тракторного заводу Сергій Дилевські, політик і кандидат в президенти Білорусі в 2010 році Микола Статкевич.

Нагадаємо, у Білорусі не вщухають масові протести, що почалися після президентських виборів 9 серпня, переможцем яких, за версією ЦВК, знову став Олександр Лукашенко. Виступи громадян, які відстоюють свої голоси і переконані в фальсифікації підсумків голосування, присікаються ОМОНом і спецназом. Силовики при розгоні демонстрантів не раз проявляли безпрецедентну жорстокість. Кандидат від опозиції Світлана Тихановська була змушена виїхати до Литви.

Європейський Союз в жовтні ввів санкції щодо 40 чиновників з Білорусі за фальсифікацію виборів і репресії проти учасників протестів. Серед них - глава МВС Білорусі і його заступники, а також весь склад ЦВК.

Довідково. Премія "За свободу думки", названа на честь радянського фізика і правозахисника Андрія Сахарова, була заснована Європейським парламентом у 1988 році, її присуджують людям чи громадським організаціям, які відзначилися в справі захисту прав людини і основоположних свобод. Розмір премії становить 50 тисяч євро.

Раніше Український Дощ писав, що в 2018 році, ще перебуваючи в ув’язненні український режисер Олег Сенцов став лауреатом правозахисної премії Сахарова. Замість нього отримала його сестра Наталя Каплан і його адвокат Дмитро Дінзе.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Чоловік у стані наркотичної параної мучив і вбив 93-річного друга
Світ
Чоловік у стані наркотичної параної мучив і вбив 93-річного друга
Чоловіка, який вживав марихуану, мав параноїдальний стан і понад 24 години катував свого 93-річного друга...
«Має понести відповідальність»: Мадяр заявив, що Орбан особисто наказав затримати український «золотий конвой»
Світ
«Має понести відповідальність»: Мадяр заявив, що Орбан особисто наказав затримати український «золотий конвой»
Орбан особисто наказав затримати український «золотий конвой» під Будапештом...
Трамп накричав на Нетаньягу і назвав його «божевільним» через удари по Лівану
Світ
Трамп накричав на Нетаньягу і назвав його «божевільним» через удари по Лівану
У телефонній розмові з Нетаньягу президент США Дональд Трамп висловив невдоволення ...
 Суд у США заборонив Трампу перейменовувати Центр Кеннеді на свою честь
Світ
Суд у США заборонив Трампу перейменовувати Центр Кеннеді на свою честь
Окружний суд США у Вашингтоні заборонив перейменовувати Центр виконавських мистецтв імені Джона Кеннеді...
Росіяни мають ресурс на масовані ракетно-дронові удари по Україні кожні 5-10 днів –ЗМІ
Світ
Росіяни мають ресурс на масовані ракетно-дронові удари по Україні кожні 5-10 днів –ЗМІ
РФ має ресурс, щоб проводити масовані ракетно-дронові атаки на Україні кожні 5-10 днів...