Представники ЮНЕСКО відвідали Лавру: окремі приміщення можуть віддати для реабілітації українських військових

Представники ЮНЕСКО відвідали Лавру: окремі приміщення можуть віддати для реабілітації українських військових

У Києво-Печерській лаврі надаватимуть допомогу українським військовим. Про це  розповів виконувач обов'язків гендиректора заповідника. Йдеться про реабілітацію наших захисників, які повертаються з передової. Формат допомоги бійцям ще на стадії обговорення з військовими, медиками та капеланами, зокрема з підрозділом волонтерки Юлії Паєвської, відомої як Тайра. 

Троє монахів стоять біля келій. Поруч поліція та працівники монастиря. Всередині цієї будівлі працює комісія Мінкультури. Братські келії на Ближніх і Дальніх печерах, келії гостинного двору та свічковий завод – це перелік споруд, які доповнюють список того, що вже повернули в користування заповіднику. Віряни московського патріархату кажуть – комісія їм заважає молитися.

"Я би? бувши монахом, не пустила б узагалі. Це є святе місце для молитви. А не ходити отако сіяти ворожнечу. Моя би воля, тільки для молтив і все", – заявляє вірянка УПЦ мп.

Ще 29 березня Кабмін розірвав угоду про безоплатне користування майном національного заповідника. Але чоловічий монастир оскаржує це в суді.

"Поки що триває судова тяганина з монастирем. Є позови з обох боків. Щодо формату існування монастиря і тих ченців, які проживають в межах лаври, мають бути прийняті певні політичні рішення", – зауважив в.о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко.

Новий очільник заповідника каже: ченці мають продемонструвати проукраїнську позицію. Частина це вже зробила і приєдналася до Православної церкви України. Решта – розмірковують.

"Треба від них чітка проукраїнська позиція, і тоді з ними має бути діалог. Якщо це структура фсб російської федерації – то з нею треба спілкуватися іншим способом", – сказав Остапенко.

Обмен пленными - Украина провела очередной обмен пленными, домой вернулись  45 защитников Азовстали - фото

Більшість священників та ченці монастиря, які звершують молитовне стояння, від камери тікають. Але у своїй проукраїнській позиції запевняють семінаристи, зокрема, Віталій. Але щойно хлопець заговорив про колаборантів в УПЦ мп, – його відводять у бік.

"Я думаю, що якщо такі зв'язки є, то не треба їх узагальнювати на всю релігійну організацію. Якщо такі зв'язки є з країною-агресором...", – каже хлопець.

У заповіднику кажуть – доки владика Павло хазяйнував у Лаврі, тут провели так звані реставрації, які знищили первинний зовнішній вигляд пам'яток.

Верхнюю часть Киево-Печерской лавры открывают для посетителей - Новости -  новости Православия - Союз православных журналистов

Як це виправити – нині мізкують реставратори. До слова, в четвер Лавру відвідали представники київського офісу ЮНЕСКО. І доки віряни УПЦ мп мріють закрити Лавру для екскурсій, заповідник відкриває нову унікальну виставку – в церкві Спаса на Берестові – одній із найдавніших християнських пам'яток Києва початку XII століття. З неї розпочинається дорога до святинь Лаври. Історик та археолог Сергій Тараненко, який може розповідати про неї годинами, за секунду розвінчує міфи УПЦ мп.

"Приписують, що до останнього – що не пізніше Володимира Мономаха, коли він був великим князем. Тобто будував не московський патріархат? –  Який? Тоді москви не було! Про що ми говоримо. Причому тут монастир, якщо те, чим вони володіли, їм дала в оренду держава, 1988 року, здається. Офіційно користуватись. Зараз цю оренду закінчили. Ну щось таке. Ми ж за цивілізовані відносини", – пояснює начальник науково-дослідного відділу археології Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Сергій Тараненко.

І насамкінець у заповіднику трохи відкривають плани на майбутнє – корпуси Лаври після перевірок можуть передати для потреб реабілітації військових. Про це цього тижня тут спілкувалися з волонтеркою та військовослужбовицею Тайрою. А ще військовими капеланами.

"У межах монастиря завжди знаходилися шпиталі. І це була традиція з часів і Київської Русі, і козацької України, і зараз люди потребують не скількт тут фізичної допомоги, скільки психологічної. І поєднанні з культурними пам'ятками – це можливо", – наголосив в.о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Окремі приміщення Києво-Печерської лаври заповідник може віддати для реабілітації українських військових. Про це в коментарі "5 каналу" повідомив виконувач обов'язків гендиректора заповідника Максим Остапенко.

Як сказав "5 каналу" Максим Остапенко, приміщення, які можуть передати для реабілітації військовослужбовців, зараз оглядають. Про формат такої співпраці між волонтерською спільнотою, медиками та військовими йшлося на зустрічі парамедикині Юлії Паєвської "Тайри" з в. о. керівника заповідника, там були присутні ще троє капеланів. 
 
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Колишньому наміснику Лаври «Паші Мерседесу» продовжили домашній арешт ще на 60 днів
Релігія
Колишньому наміснику Лаври «Паші Мерседесу» продовжили домашній арешт ще на 60 днів
Солом'янський районний суд продовжив цілодобовий домашній арешт митрополиту УПЦ МП Петру Лебедю, відомому як Паша Мерседес", до 1 липня...
ПЦУ переходить на новий календар - рішення Архієрейського собору
Релігія
ПЦУ переходить на новий календар - рішення Архієрейського собору
Архієрейський собор ПЦУ в середу, 24 травня, розглянув календарне питання та затвердив новий церковний календар...
Сайт Ватикана пише, що Москва та Київ згодні прийняти послів Папи
Релігія
Сайт Ватикана пише, що Москва та Київ згодні прийняти послів Папи
Папа Римський Франциск розраховує направити своїх особистих мирних посланців на переговори з президентами України та росії...
Передбачення для України: старці гори Афон озвучили свої прогнози
Релігія
Передбачення для України: старці гори Афон озвучили свої прогнози
Ченці гори Афон зробили передбачення для України та заявили, що щодня надсилають нашій країні «зброю» - молитви...
Зеленський зустрівся із Папою Римським у Ватикані, наголосив на необхідності засудити рф
Релігія
Зеленський зустрівся із Папою Римським у Ватикані, наголосив на необхідності засудити рф
Президент України Володимир Зеленський в рамках свого офіційного візиту до Італії зустрівся у Ватикані з Папою Франциском...