Представник Кенії на засіданні ООН виголосив яскраву промову на підтримку України

Представник Кенії на засіданні ООН виголосив яскраву промову на підтримку України

У ніч на 22 лютого Рада безпеки ООН після визнання Росією незалежності самопроголошених «народних республік» на терені України зібралася на екстрене засідання. За підсумками засідання представники США та Євросоюзу засудили дії Росії. Китай закликав усі сторони до дипломатичного вирішення конфліктів. Але найяскравішою промовою на підтримку України виявився спіч представника Кенії Мартіна Кімані.

Цей виступ можна було почути, оскільки нарада ООН  була відкритою попри намагання представників Москви (яка за збігом зараз головує у Раді безпеки ООН) зробити засідання закритим.

«Ми стоїмо на порозі масштабного конфлікту України. Дипломатичні зусилля, до яких ми закликали 17 лютого (на засіданні Радбезу ООН) зараз на межі провалу. Територіальну цілісність та суверенітет України порушено. Значення статуту ООН продовжує слабшати перед невблаганним тиском сильних світу цього. До нього з повагою звертаються ті самі країни, які наступної секунди повертаються до нього спиною, тому що він не відповідає їхнім цілям, діаметрально протилежним інтересам міжнародного миру та безпеки», – сказав Кімані.

Він підкреслив, що під час двох попередніх засідань цієї ради, присвячених питанню нарощування контингенту російських військ на кордоні з Україною, Кенія наполягала на тому, що свій шанс має отримати дипломатія. До закликів не прислухалися, і на додаток – фундаментально порушили вимоги статуту ООН, який закликає вирішувати конфлікти між країнами мирним шляхом і таким чином, щоб це не підривало мир, безпеку та законність у всьому світі.

«Сьогодні реалізована загроза використання сили проти територіальної цілісності та політичної незалежності України. Кенія глибоко переймається заявою РФ про визнання Донецької та Луганської областей України незалежними державами. Ми розглядаємо цю заяву як порушення територіальної цілісності України. Ми не заперечуємо, що ці регіони мають серйозні побоювання за свою безпеку, але ці перестороги не виправдовують сьогоднішнє визнання їх незалежними державами. Ще не вичерпано численних дипломатичних засобів досягнення миру», – зазначив представник Кенії.

Кімані сказав, що ця ситуація нагадує мені про історію його країни, оскільки Кенія, як і будь-яка інша країна Африки, народилася з уламків однієї з імперій.

«Межі наших країн креслили не ми, а чиновники у столицях далеких колоніальних метрополій: Лондоні, Парижі та Лісабоні. Їх не хвилювала доля давніх народів, що вони розтинали на частини. Сьогодні з іншого боку кордону будь-якої африканської країни живуть наші земляки, з якими ми маємо міцні історичні, культурні та мовні зв'язки. Якби в момент оголошення незалежності ми вирішили домагатися таких кордонів для наших держав, які б відбивали їхню етнічну, расову чи релігійну однаковість, ми б досі, через багато десятиліть, вели криваві війни. Замість того, щоб стати націями, які нескінченно вдивляються у своє минуле, вдаючись до шкідливої ​​ностальгії, ми вирішили йти вперед, до величі, якої ніколи раніше не знали наші численні народи та нації. Ми вирішили дотримуватися правил Організації африканської єдності та статуту ООН. Але не тому, що нас влаштовують наші кордони, а тому, що ми хотіли чогось більшого, чого можна досягти лише у мирі. Ми знаємо, що багато жителів багатьох країн, що з'явилися на місці імперій, що впали або відступили, мріють про возз'єднання з народами з іншого боку кордону. Це нормально і заслуговує на розуміння. Зрештою, хто не хоче знову зустрітися зі своїми братами й разом із ними йти до спільної мети?», – зазначив дипломат.

Проте Кенія відкинула насильство для досягнення такої мрії.

«Ми повинні завершити відродження з праху мертвих імперій так, щоб уникнути повернення до часів панування та гноблення. Ми відкинули ірредентизм і експансіонізм, хоч би чим вони виправдовувалися – етнічними, релігійними чи культурними аргументами. Сьогодні ми відкидаємо їх знову.

Ми рішуче засуджуємо тенденцію останніх десятиліть, коли могутні держави, включаючи членів цієї Ради безпеки, порушують міжнародні закони, не звертаючи на них жодної уваги. Сьогодні принцип багатосторонніх відносин лежить на своєму смертному одрі. Сьогодні він був грубо зганьблений – так само як він уже був порушений іншими могутніми державами в недавньому минулому», – зазначив представник Кенії.

Він закликав всіх членів Ради безпеки згуртуватися навколо генерального секретаря і просити його спільними зусиллями дотримуватися стандарту багатосторонніх відносин.

Український Дощ писав раніше, що під час екстреного засідання Ради безпеки ООН країни світу засудили визнання Л/ДНР Росією.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Світ
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Формально партія, в якій перебуває чинний президент Джозеф Байден, забезпечила собі збереження лідерства в Сенаті після проміжних виборів ще в листопаді...
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Світ
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Ліцензія, яку анулювала Латвія, давала псевдоліберальному телеканалу з рф право поширювати створений контент у країнах Євросоюзу, росії, США та інших країнах...
США домагатимуться виключення росії з G20 і виділять $6 млрд на її стримування у Європі
Світ
США домагатимуться виключення росії з G20 і виділять $6 млрд на її стримування у Європі
Крім G20, йдеться про Базельський комітет з банківського нагляду, Раду з фінансової стабільності, Міжнародну асоціацію страхових наглядів та інші організації...
До парламенту Фінляндії внесли законопроєкт про вступ країни до НАТО
Світ
До парламенту Фінляндії внесли законопроєкт про вступ країни до НАТО
У травні Фінляндія та сусідня Швеція подали заявки на членство як захід у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну...
В Туреччині заявили, що «друга холодна війна» має завершитися угодою між росією та Заходом
Світ
В Туреччині заявили, що «друга холодна війна» має завершитися угодою між росією та Заходом
Туреччина, яка виступає посередником у російсько-українському конфлікті, підтримує суверенітет України, вважає, що росія має вивести війська з усіх окупованих територій...