Посол Китаю в ЄС: слова про «безмежну дружбу» з рф – лише риторика

Китай не підтримує вторгнення росії в Україну, не визнає Крим та Донбас російськими, а заяви про "безмежну дружбу" з росією є риторичними. Про це сказав посол Китаю у Євросоюзі Фу Цун в інтерв'ю газеті The New York Times.
Фу Цун прокоментував заяву про "безмежну дружбу" Москви та Пекіна, зроблену за результатами візиту президента росії владіміра путіна до Китаю напередодні російського вторгнення в Україну. Посол заявив, що критики нібито неправильно витлумачили відносини його країни з росією. Фу сказав, що Китай не на стороні росії у війні, і що деякі люди «навмисно неправильно тлумачать це.
"Дружба без кордонів – не більше ніж риторика", – заявив він.
Фу зазначив, що Китай не надав росії військової допомоги та не визнав її спроб анексувати українські території, включаючи Крим і Донбас.
За його словами, Пекін не засудив вторгнення, тому що він розуміє заяви росії про оборонну війну проти вторгнення НАТО, а також тому, що Китай вважає, що «корінні причини більш складніші», ніж кажуть західні лідери.
Також він прокоментував те, що Сі досі не телефонував президенту України Володимиру Зеленському. Він наполягав, що відсутність дзвінка не має великого значення, що Сі дуже зайнятий і що між двома країнами часто виникають контакти на нижчому рівні. Я знаю, що люди зосереджені на президентському дзвінку. Той факт, що президент Сі не розмовляє із Зеленським, не означає, що Китай на боці росії в українському питанні.
Ставлення Китаю до війни рф проти України Китай намагається представити себе посередником, наполягаючи на тому, що він поважає територіальну цілісність України, водночас схвалюючи деякі наративи Москви про війну.
Всього за три тижні до того, як росія вторглася в Україну, президенти владімір путін і Сі Цзіньпін підписали спільну заяву, в якій проголосили «безмежність» дружби між їхніми країнами. У лютому Сі особисто відвідав путіна у Москві, де вони путін оголосили про міцне економічне партнерство.
Уряд Китаю назвав поїздку пана Сі миротворчою місією після оприлюднення Пекіном минулого місяця плану політичного вирішення війни.
Український Дощ писав раніше, Байден та Макрон провели телефонні переговори: вони хочуть допомоги Пекіна для прискорення миру.