Посол Йованович: Трамп у Твіттері, коментуючи свій дзвінок Зеленському, демонстрував себе як загрозу

Посол Йованович: Трамп у Твіттері, коментуючи свій дзвінок Зеленському, демонстрував себе як загрозу

Колишній посол США в Україні Марі Йованович у п’ятницю 15 листопада заявила у Конгресу США , що її відкликали з її поста після масованої кампанії дискредитації, яку проводили союзники президента Трампа, як у США, так і в Україні. Крім того сам президент Трамп критикував її у Twitter, навіть під час того, як вона давала свідчення у прямому ефірі на телебаченні, що з професійних і етичних норм є неприпустимим.

Колишній посол США в Україні разом зі своїм адвокатом Ларрі Роббінсом, перш ніж давати свідчення Комітету з питань розвідки Палати представників на Капітолійському пагорбі у п'ятницю, розповіла Конгресу про свою кар'єру та обставини, за яких її місію до Києва було достроково припинено напочатку 2019 року.

Якраз тоді Трамп у Twitter опублікував два свої твіти про Марі Йованович. Обидва повідомлення пов'язували її діяльність з проблемами у "бідових" країнах, в яких вона перебувала. Твіти наголошували на тому, що в повноваженням президента є призначення або звільнення будь-якого дипломата в разі, якщо президент того бажає.

"Куди б Марі Йованович не поїхала, там завжди стає погано. Вона розпочинала в Сомалі і як усе обернулося? Потім вона вирушила до України, де новий президент під час нашої другої телефонної розмови вельми негативно висловився про її діяльність. Це США! Тут абсолютне право президента США призначати послів." - наголосив Трамп.

І далі продовжив:

"Вони (демократи) називають це "служінням на благо Президента". Але ж у США зараз дуже сильна і потужна зовнішня політика, яка набагато відрізняється від політики попередніх адміністрацій. Я би це назвав просто - Америка - передусім! Зважаючи на усе сказане, я зрештою зробив для України більше , ніж О (Обама)".

Голова Комітету з питань розвідки Адам Шифф під час слухання призупинив свої покази, аби прочитати вголос твіти Трампа про Йованович.

Далі він запитав пані посла, як вона вважає, чи може тональність твітів очільника Білого дому вплинути на готовність свідків виступати і викривати його протиправні дії.

"Це дуже залякує", - сказала Йованович, але додала, що не може вирішити, які саме наміри Трамп мав на меті.

Шифф відповів: "Ну, я хочу повідомити вам, пані посол, що більшість з нас тут сприймають залякування свідків дуже і дуже серйозно".

Після цих слухань у Білому домі Трамп невдовзі сказав журналістам, що він прекрасно знайомий зі "свободою слова" і не відчуває, що колись і когось залякував.

"Я маю право говорити... Я маю свободу слова так само, як і інші. Проте вони забрали це право у республіканців" - невідомо до чого сказав Трамп.

Марі Йованович була на цій стадії справи, пов'язаної з Україною, ключовим свідком.

Раніше вона втратила свою посаду в Києві, після брудної інформаційної кампанії, яку вів адвокат Трампа Руді Джуліані та його приспішники Лев Парнас та Ігор Фруман, які працювали з ексгенпрокурором України Юрієм Луценком. Вони свідомо поширювали завідому брехню про Йованович, зокрема те, що вона була нелояльною до президента Трампа і що вона начебто передала Луценкові список українських громадян, яких на її думку не треба переслідувати.

Парнаса і Фрумана було заарештовано за порушення американського закону про фінансування передвиборних кампаній. Проте вони не визнали своєї провини. Адвокат Парнаса заявив NPR, що він готовий працювати зі слідчими у справі про імпічмент, але в якому сенсі - слідчі цього не зрозуміли.

Прокурори наразі розслідують, чи вдалося Джуліані отримати прибуток від бізнесу з Парнасом і Фруманом, пов'язаного з природним газом, повідомляє The Wall Street Journal.

Тим часом у Капітолії Адам Шифф заявив, що покази Йованович - це необхідний пролог у історії щодо України - адже Трамп і Джуліані діяли за межами офіційного права.

Теги
Схожi
Вже четверо офіцерів поліції, які захищали Капітолій під час штурму, вчинили самогубство
Світ
Вже четверо офіцерів поліції, які захищали Капітолій під час штурму, вчинили самогубство
Уже четверо офіцерів поліції, які захищали Капітолій під час штурму 6 січня цього року, вчинили самогубство...
У Вірменії за нецензурну лайку саджатимуть за ґрати
Світ
У Вірменії за нецензурну лайку саджатимуть за ґрати
Національні збори у Вірменії схвалили закон, який криміналізує вживання нецензурної лайки...
На кордоні з Білоруссю литовські прикордонники спіймали майже 300 нелегалів
Світ
На кордоні з Білоруссю литовські прикордонники спіймали майже 300 нелегалів
 Литовські прикордонники на кордоні з Білоруссю спіймали майже 300 нелегалів...
Чоловік і дитина білоруської спортсменки Тимановської встигли виїхати до Києва
Світ
Чоловік і дитина білоруської спортсменки Тимановської встигли виїхати до Києва
Чоловік і дитина білоруської легкоатлетки Христини Тимановської, яку усунули від Олімпіади за критику влади, виїхали з Білорусі до Києва...
Принцеса Євгенія дізналась, що її чоловік відпочиває на яхті з моделями
Світ
Принцеса Євгенія дізналась, що її чоловік відпочиває на яхті з моделями
Джек Бруксбенк вирушив у робочу поїздку на італійський острів Капрі, але не оминув нагоди відпочити в товаристві спокусливих жінок...