Самоізоляція: штрафи, суди, кримінальні провадження

Верховна Рада прийняла закон про заходи щодо запобігання пандемії коронавірусу. Зокрема, ввела відповідальність за порушення карантину. Як це виглядає в реальному житті, - в матеріалі Українського Дощу.
З 6 квітня в Україні почали діяти посилені правила карантину і закономірно з'явилися порушники заборон. Тільки за перший день поліція склала 192 адмінпроткола. Про це повідомили в Національній поліції України.
Найбільше протоколів складено у Дніпропетровській, Львівській, Одеській областях та у місті Києві. Переважно правопорушення стосувалися відвідування громадянами парків та скверів, а також порушень умов самоізоляції. Про це розповів заступник Голови Нацполіції Олександр Фацевич.
«Із початку карантинних заходів на спецлінію 102 надійшло понад 26 тисяч повідомлень. За сьогодні надійшло більше 1 200 повідомлень. - зазначив Олександр Фацевич. «На зауваження поліцейських порушники реагують по-різному. Але ми вкотре наголошуємо: наше завдання – не покарати, а попередити правопорушення. Поліцейські роз’яснюють положення постанови і проводять профілактичну роботу. Звісно, на правопорушників, які не дослухаються до поліцейських, складаються адміністративні протоколи»
Затримання порушників виглядає інколи доволі суворо.
В столиці України на сьогоднішній день поліція склала вже 524 адміністративних протоколи за порушення карантинних правил.
За першими п'ятьма протоколами до бюджету стягнули майже 92 тисячі гривень. Про це повідомив мер української столиці Віталій Кличко. За його словами, 60 з них – за ігнорування обсервації. Решту протоколів розглядають суди.
"Відповідальність за порушення режиму самоізоляції та обсервації наступна: перше порушення – 17 тис. грн, друге – 34 тисячі грн, третє – кримінальна відповідальність. Я переконаний, ті, хто плює на правила, повинні платити, і вони будуть платити", – наголосив чільник столиці.
«Також відкрили одне кримінальне провадження за поставлення особи в небезпеку зараження вірусом і три кримінальних виробництва за порушення карантинних обмежень», - розповів Кличко.
На сьогодні, 8 квітня, в столиці України вже є 279 підтверджених випадків COVID-19.
Раніше спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що у зв'язку з пандемією коронавируса спостерігається звуження прав і свобод людини.
«На сьогоднішній момент, дійсно, спостерігається звуження прав і свобод у світі. Це правда. Право на вільне переміщення вже порушено, навіть у нас. Хоча, у нас всі ці процеси набагато більш демократичні, ніж у багатьох інших країнах Європи», – зазначив Разумковв.
Та інколи, попри жорсткий карантин, «полювання» на порушників має комічний вигляд (відео)