Попри гучні заяви Лукашенка кордони Білорусі залишаються відкритими

Попри гучні заяви Лукашенка кордони Білорусі залишаються відкритими

Пункти пропуску на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою і Україною поки працюють у штатному режимі. Білоруські прикордонники заявляють лише про посилення охорони кордону.

Про це пише dw.

Попри нещодавню заяву Олександра Лукашенка про закриття кордонів з Польщею і Литвою, прикордонний рух триває у нормальному режимі.  Як повідомив у п'ятницю, 18 вересня, голова прикордонної служби Литви Рустамас Любаєвас, ситуація на держкордоні країни з Білоруссю у порівнянні з попередніми днями суттєво не змінилася.

"Так, прикордонний рух дещо сповільнився, але транспортні засоби і люди продовжують перетинати державний кордон ", - повідомив агентству BNS Любаєвас.

Про схожу ситуацію повідомляють також польські прикордонники.

"Кордон відкритий, ми не спостерігаємо жодних збоїв, немає черг, і ми не бачимо якихось ознак того, що кордон буде закритий", - цитує польського прикордонника агентство Reuters.

Не змінилася ситуація і на українсько-білоруському кордоні.  Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телеканалу "Україна 24" вранці 18 вересня повідомив, що скупчення людей і додаткової техніки на кордоні з Білоруссю не спостерігається.

Тепер у Білорусі говорять поки лише про "посилення кордону"

Білоруські прикордонники також підтверджують, що пункти пропуску на кордонах працюють, утім зазначають, що охорона кордону була посилена.

"Охорона державного кордону Республіки Білорусь здійснюється в посиленому варіанті прикордонної служби та прикордонного контролю із застосуванням тактичних резервів", - повідомили білоруські прикордонники.

"Пункти пропуску здійснюють оформлення на в'їзд і на виїзд в межах пропускної спроможності", - йдеться в повідомленні, передає агентство "Інтерфакс". "Всі заходи вживаються з урахуванням ситуації, що складається на кожному конкретному напрямку", - заявив прикордонний комітет Білорусі.

Заява Лукашенко про закриття кордонів

Як писав Український Дощ, напередодні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про закриття кордону країни з Литвою і Польщею, а також про посилення безпеки на кордоні з Україною.

"Ми змушені відвести війська з вулиць. Як я вже говорив - пів армії поставити під рушницю і закрити державний кордон із Заходом, насамперед з Литвою і Польщею. Ми змушені посилити державний кордон, на превеликий жаль, з нашою братньою Україною", - заявляв Лукашенко 18 вересня на Жіночому форумі в Мінську.

Лукашенко бреше постійно, до цього вже звик весь світ. Але одна справа брехати про результати виборів, які після знищення протоколів неможливо перевірити, і зовсім інше - заявити про те, що кордони закриті, в той час як крізь них туди-сюди снують люди і вантажі.

Підчистити за президентом і роз'яснити "неув'язочку" було доручено офіційному представнику білоруського Держприкордонкомітету Антону Бичковському.

"Охорона державного кордону Білорусі здійснюється в посиленому варіанті прикордонної служби та прикордонного контролю із застосуванням тактичних резервів. Всі заходи вживаються з урахуванням обстановки, що складається на кожному конкретному напрямку", - повідомив Антон Бичковський.

Підсумувавши  інформацію з прикордонних пунктів Литви, Польщі, України і Білорусі, і зіставивши це з заявою Лукашенко, вимальовується  лукашенківска ідея ізоляції держави, яка для токсичних режимів в історії не нова. Але зазвичай вона пов'язана, як правило, з диктатурами великими і більш-менш самодостатніми. Оскільки Лукашенко диктатор хоч і вельми токсичний, але невеликий, та до того ж  і не цілком самостійний, то встановлення залізної завіси, швидше за все, не знаходиться в його компетенції. Тобто, заявити про це він може, а ось здійснити на практиці - це навряд чи.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
У мережі обговорюють неприязнь Меланії Трамп до чоловіка
Світ
У мережі обговорюють неприязнь Меланії Трамп до чоловіка
Що сталося між подружжям за кілька годин, невідомо, але настрій першої леді США явно зіпсувався...
У Вірменії закликали бойкотувати товари з України
Світ
У Вірменії закликали бойкотувати товари з України
На думку користувачів соцмереж, оплачуючи українські товари, вірмени озброюють турків...
США в ОБСЄ закликали Росію вивести війська з України
Світ
США в ОБСЄ закликали Росію вивести війська з України
Сполучені Штати закликають РФ виконати зобов'язання у рамках Мінських угод та вивести війська й озброєння з України...
Азербайджан отримав повний контроль над кордоном з Іраном, – Алієв
Світ
Азербайджан отримав повний контроль над кордоном з Іраном, – Алієв
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про взяття під повний контроль кордону з Іраном...
У Непалі закрили доступ на Еверест
Світ
У Непалі закрили доступ на Еверест
Перший випадок зараження коронавірусом виявили в ключовому пункті для сходження на гору селі Намче-Базар...