Понад 90% українських військовополонених у рф зазнали тортур - Сибіга

Понад 90% українських військовополонених у росії зазнавали тортур та знущань. Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга, повідомляє пресслужба МЗС.
За словами Сибіги, полонені перебувають у нелюдських умовах, без належної медичної допомоги та можливості спілкуватися з рідними. Повертаються вони у стані критичного фізичного та психологічного виснаження.
Міністр зазначив, що 90% українських військовополонених зазнають тортур з боку росії. Офіс Генпрокурора зафіксував понад 175 тисяч воєнних злочинів.
Сибіга наголосив, що воєнні злочини для рф є інструментом ведення війни: окупанти незаконно утримують і переміщують цивільних, зокрема дітей, та цілеспрямовано руйнують цивільну інфраструктуру.
Раніше уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець звернувся до правоохоронних органів через "каталог" українських дітей, який створили російські окупанти.
Український Дощ писав раніше, що понад 40 держав ОБСЄ вимагають розслідувати катування українських військовополонених. Також відомо, що , що до 90% українських військовополонених у рф зазнали тортур чи сексуального насильства - генпрокурор