Понад 10 млн сторінок документів про Голокост оприлюднять у мережі

Український державний архів підтримав пропозицію Меморіального музею Голокосту США оприлюднити більше 10 мільйонів сторінок документів, пов'язаних з історією Голокосту і єврейських громад в Україні до, під час і після Другої світової війни. Про це повідомляється на сайті Державної архівної служби України.
Робота зі створення електронного ресурсу, якою займалися українські активісти і співробітники музею з США, тривала понад два десятиліття. Тепер, на виконання Договору про співробітництво між Укрдержархівом і Меморіальним музеєм Голокосту від 24 травня 2016 року, цифрові копії з фондів держархівів України стануть доступними в мережі Інтернет.
На думку співробітників архівної служби, такий крок з обох сторін особливо важливий сьогодні, коли через поширення пандемії, викликаної COVID-19, рівний доступ до архівних документів користувачів забезпечується архівними установами світу в режимі онлайн.
Посилання на цей ресурс будуть доступні і на вебпорталі Укрдержархіву.
Жертвами Голокосту вважаються 6 мільйонів євреїв в Європі, де разом з 4,5 мільйонами дорослих було знищено 1,5 мільйона дітей. Саме таку кількість зазначено у вироках Нюрнберзького трибуналу. Однак це число є умовним, адже повного поіменного списку жертв трагедії немає.
В Україні з 1941 по 1945 року загинуло близько 1,5 мільйона євреїв і понад 4 мільйонів українців і представників інших національностей.
Наймасовішим місцем розстрілу євреїв в Києві став Бабин Яр. Тільки 29-30 вересня нацисти вбили там 33 771 людей. Масові страти в урочищі тривали протягом всієї німецької окупації. З 1941 по 1943 рік, за різними даними, тут було страчено від 150 до 200 тисяч осіб, з них - понад 70 тисяч євреїв, привезених з різних міст України.
Нагадаємо, міжнародна команда дослідників Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" визначила місця масових розстрілів євреїв у Києві в кінці вересня 1941 року. Робота тривала півтора року.
Завдяки цьому вдалося візуалізувати місця розстрілів у великому західному відрогу і сусідній піщаний кар'єр, де у євреїв відбирали речі і примушували їх роздягатися. Реконструйовану 3D-модель Бабиного Яру 1941 роки вже зараз можна подивитися на сайті Меморіального центру.
Раніше Український Дощ писав, що глава Facebook Марк Цукерберг заявив про те, що будь-які висловлювання, в яких заперечується існування Голокосту або спотворюються відомості про нього, будуть блокуватися в цій соціальній мережі.