[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Помер Мирослав Скорик

Помер Мирослав Скорик

1 червня, під вечір, у Києві, в Феофанії, на 82-му році життя спочив у Бозі великий Українець, Маестро-Епоха, Маестро-Добро, Маестро-Мелодія, Маестро-Геній — Мирослав Скорик… Україна втратила одного з найкращих і найталановитіших синів, який упродовж багатьох десятиліть був золотим музичним брендом держави, витонченим діамантом. Відійшла у вічність ціла епоха на ім’я Мирослав Скорик.

Покоління 1960–их добре знало і знає його популярні естрадні пісні (”Намалюй мені ніч” на вірш Миколи Петренка, ”Не топчіть конвалій” на вірш Ростислава Братуня, ”Аеліта”, ”Принесіть мені маків” на вірш Богдана Стельмаха), які були першими паростками найкращих зразків нового естрадного напрямку (саме він був одним з піонерів і основоположників національної естради).

Творчий доробок композитора неймовірно розмаїтий: опера, балет, ”Реквієм”, концерти, твори для оркестру, ансамблів, музика до понад сорока фільмів, зокрема ”Тіні забутих предків” режисера Сергія Параджанова за повістю Михайла Коцюбинського, до театральних вистав, джазова та популярна музика.

Герой України, народний артист і володар почесного звання «Львів’янин року» Мирослав Скорик народився 13 липня 1938 року у Львові, його батьки отримали освіту у Віденському університеті, а бабця була рідною сестрою оперної співачки Соломії Крушельницької.

У 1947 р. всю родину було репресовано та вивезено до Сибіру. Там майбутній композитор навчався гри на фортепіано в учениці Рахманінова, Валентини Канторової.

У 1955 році родині Скорика було дозволено повернутися до Львова. У 1955–1960 роках Мирослав Скорик студіював у Львівській державній консерваторії ім. Миколи Лисенка під керівництвом професорів Станіслава Людкевича (теорія музики), Романа Сімовича та Адама Солтиса (композиція). Уже тоді почав творити фортепіанні композиції. Його дипломною роботою стала кантата «Весна» на слова І. Франка.

З 1963 року Мирослав Скорик починає працювати викладачем Львівської консерваторії на кафедрі теорії музики і композиції. Цього ж року вступає до Спілки композиторів України.

У цей час особливу частину його творчості складають естрадні пісні «Не топчіть конвалій», «Зоряна ніч» та ін. У 1964 р. Скорик написав музику до культового фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», а з музики до фільму «Високий перевал» режисера Володимира Денисенка походить його знаменита «Мелодія».

Серед його творів – одноактний твір за віршем Івана Франка «Каменярі», «Карпатський концерт» (1973), Концерт для віолончелі та симфонічного оркестру (1983), балет «Повернення Баттерфляй», цикл прелюдій та фуг для фортепіано, «Диптих» для камерного оркестру, ще два фортепіанних і чотири скрипкових концерти та багато інших творів. У репертуарі Львівської опери – його опера «Мойсей».

2004 року Мирославу Скорику присвоїли звання «Львів’янин року». Мирослав Скорик – герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Тараса Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України в 2006—2010 роках, художній керівник Київської опери (2011-2016).

Твори митця регулярно виконуються в Україні, в Німеччині, Франції, Австрії, Голландії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, а також у США, Канаді та Австралії. Часто виступав як диригент і піаніст, виконуючи власні твори. Мав багато почесних відзнак та нагород. Його ”Мелодія” стала справжнім інструментальним шлягером всіх часів і народів. А для музичного світу маестро залишався і залишиться живим і неперевершеним класиком української музики, композитором універсального обдарування. Попри дуже напружений життєвий ритм, Мирослав Михайлович до останнього подиху продовжував активні творчі пошуки.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Львові за романом Кузьми Скрябіна зніматимуть фільм
Культура
У Львові за романом Кузьми Скрябіна зніматимуть фільм
У Львові вже в цьому місяці почнуться зйомки фільму за романом Андрія Кузьменка «Я, Побєда і Берлін». Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся зі знімальною групою фільму для обговорення плану зйомок, повідомила прес-служба міськради Львова....
Культуролог: «Мова є основою національної ідентичності»
Культура
Культуролог: «Мова є основою національної ідентичності»
Якщо влада відмовляється українізувати ті чи інші регіони, вона фактично відмовляється від цих регіонів на користь іншої держави...
Як вам не соромно? - Хенкс та Еністон звернулися до людей, які не носять маски
Культура
Як вам не соромно? - Хенкс та Еністон звернулися до людей, які не носять маски
Двоє голлівудських акторів Том Хенкс і Дженніфер Еністон звернулися до фанатів із закликом носити маски та дотримуватися соціальної відстані ...
ЦРУ розсекретило дані про мову спілкування киян у 1950-х роках
Культура
ЦРУ розсекретило дані про мову спілкування киян у 1950-х роках
Близько 80% мешканців Києва користувалися українською у спілкуванні. Решта 20% розмовляли російською або однією з мов, поширених в СРСР...
У лонг-лист європейської літературної премії увійшло троє українських письменників
Культура
У лонг-лист європейської літературної премії увійшло троє українських письменників
У довгий список літературної премії Центральної Європи «Ангелус» увійшло троє українських письменників. Про це повідомляє сайт відзнаки...