На 96-му році життя помер колишній Папа Римський Бенедикт XVI

На 96-му році життя помер колишній Папа Римський Бенедикт XVI

У віці 95 років помер попередній Папа Римський Бенедикт XVI. Про це повідомляє Vatican News із посиланням на представника пресслужби Ватикану.

Німецький кардинал Йозеф Ратцигер зійшов на папський престол у 2005 році після смерті Івана Павла ІІ. У 2013 році він відмовився від папського престолу, пославшись на здоров'я і нестачу сил. Це був перший випадок за останні шість століть.

З того часу папський престол очолює нинішній понтифік Франциск. Бенедикт XVI з того часу носив титул Почесного Римського Папи на спокої.

Походження, військова служба

Бенедикт XVI, у світі Йозеф Алоїз Ратцінгер (нім. Joseph Alois Ratzinger), народився 16 квітня 1927 року в місті Марктль-на-Інні (Баварія) у родині комісара жандармерії. У 12 років вступив до семінарії. У 1941 році, у 14-річному віці, був зарахований до гітлерюгенда - молодіжної організації Націонал-соціалістичної німецької робочої партії. У 1943 році був призваний до армії - служив у допоміжному підрозділі ППО в Баварії, у будівництві оборонних укріплень в Австрії, у бойових діях не брав участі, у 1944 році дезертував.

Освіта та академічна кар'єра

У 1946-1951 роках вивчав теологію та філософію у Вищому інституті теології та філософії у Фрайзінгу та у Мюнхенському університеті (у Баварії). В 1953 отримав ступінь доктора богослов'я в Мюнхенському університеті.

У 1957 році Йозеф Ратцінгер очолив кафедру фундаментальної теології в Мюнхенському університеті та кафедру догматичного та фундаментального богослов'я у Вищому інституті теології та філософії Фрайзінгу. В 1959 став професором Боннського університету, в 1963 перейшов в Університет Мюнстера (земля Північний Рейн-Вестфалія). У 1966 році отримав кафедру догматичного богослов'я у Тюбінгенському університеті (земля Баден-Вюртемберг). 1969 року повернувся до Баварії, читав лекції в Регенсбурзькому університеті. У 1976-1977 роках був віце-президентом цього вишу.


Їм було написано близько 30 робіт з богослов'я, у тому числі "Введення в християнство" (1968; частина праць написана після обрання на престол). У 1972 році він був одним із засновників католицького журналу Communio ("Причастя"; в даний час провідне видання католицької богословської думки, публікується 15 мовами), і до початку 2000-х років залишався одним з його авторів. Володів кількома мовами - італійською, іспанською, англійською, латинською, читав тексти давньогрецькою та івритом.

У католицькій церкві

Йозеф Ратцінгер був висвячений на сан диякона в 1950 році в сан священика - в 1951 році. У 1962-1965 роках радником архієпископа Кельна Йозефа Фрінкса він брав участь у роботі Другого Ватиканського собору. В 1969 отримав посаду радника при Конференції католицьких єпископів Німеччини (колегіальний орган церковно-адміністративного управління Римо-католицької церкви в Німеччині). У березні 1977 року був висвячений на сан єпископа і призначений архієпископом Мюнхена і Фрайзінга. 27 червня 1977 року Папа Павло VI звів його в кардинали, назвавши "видатним богословом".

У 1981 році Папа Іван Павло II призначив його префектом (головою) Конгрегації з питань віровчення – впливового органу католицької церкви, покликаного боротися за чистоту віри, головою Папської біблійної комісії, а також головою Папської міжнародної теологічної комісії. У листопаді 1998 року Ратцінгер став віце-деканом колегії кардиналів, а листопаді 2002 року - її деканом. З 2003 року очолював Комісію з підготовки збірки катехизму католицької церкви.

На чолі церкви

19 квітня 2005 року Йозеф Ратцінгер був обраний главою Римсько-католицької церкви та держави Ватикан (265-й папа, інтронізація відбулася 24 квітня), ставши першим татом німецького походження за останню майже тисячу років. Вибравши церковне ім'я Бенедикт XVI, він віддав шану Бенедикту XIV та Бенедикту XV. Бенедикт XIV (Просперо Ламбертіні, 1740-1758) був улюблений католиками, шанований протестантами, його називали "кліриком без хвастощів і жадібності, князем без фаворитів". Бенедикт XV (Джакомо делла К'єза, 1914-1922), котрий обіймав престол у роки Першої світової війни, увійшов в історію як діяльний миротворець.

Бенедикт XVI продовжив курс на діалог католицизму з іншими релігійними конфесіями. Подією стала його зустріч із Константинопольським патріархатом Варфоломієм I у листопаді 2006 року у Стамбулі (він став третім понтифіком, який відвідав Туреччину після Павла VI та Івана Павла II).

За час свого понтифікату Бенедикт XVI написав три енцикліки (основний папський документ із соціально-політичних, релігійних чи моральних питань, адресований віруючим та служителям церкви). "Бог є любов" (Deus caritas est, 2005) присвячена питанням християнського розуміння любові та проблем благодійності. "Врятовані надією" (Spe salvi, 2007) є роздумами про християнську надію. "Милосердя в істині" (Caritas in Veritate, 2009) містить роздуми щодо соціальних проблем праці та зайнятості в період економічної кризи. Ще одна енцикліка "Світло віри" (Lumen fidei) не була закінчена (вона вважається першою енциклікою Папи Франциска). Понтифік був супротивником радикальних реформ усередині церкви.

У його правління сталося кілька скандалів. Один із них був викликаний розслідуванням випадків сексуального насильства над дітьми з боку священнослужителів в Ірландії та США. На адресу Ватикану пролунали звинувачення у прихованні фактів. Були й фінансові скандали, пов'язані з Банком Ватикану (Інститут релігійних справ), який використав

депозити для фінансових спекуляцій. У 2012 році вибухнув скандал, який отримав назву "Ватилікс". Він був викликаний виходом книги журналіста Джанлуїджі Нуцці "Його святість: Таємні листи Бенедикта XVI", заснованої на вкрадених дворецьким Бенедиктом листах понтифіка та інших секретних документах. У книзі Нуцці розповідається про корупцію у Ватикані та сексуальні скандали, в центрі яких опинялися представники Римо-католицької церкви. У грудні 2012 року тато отримав 300-сторінкову доповідь, в якій, як повідомила італійська газета La Repubblica, містився компромат на впливових кардиналів, причетних або до розкрадання церковних фінансів, або викритих в одностатевих зв'язках, або приховування сексуальних злочинів священнослужителів. Ці обставини, як вважає La Repubblica, можливо, і стали причиною відставки понтифіка.

Відставка

11 лютого 2013 року Бенедикт XVI оголосив, що залишає посаду глави Римо-католицької церкви та держави Ватикан. За його словами, до такого вчинку його спонукало розуміння того, що в нього не вистачає сил для виконання своїх обов'язків, він зрікається понтифікату "на благо церкви" на користь молодшого та енергійнішого, здатного відповідати швидким темпам сучасного світу. 28 лютого 2013 року він залишив посаду, ставши першим татом з 1415 року, який добровільно залишив престол.

Після зречення Бенедикт XVI зберіг своє папське ім'я та отримав титул Почесного Папи. Завершивши виконання своїх обов'язків, він пішов у особняк на Ватиканському пагорбі, який сам обрав своїм притулком (колишній монастир "Матер еклезія").

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Московський патріархат офіційно оголосив війну в Україні “священною” і назвав її кінцеву мету
Релігія
Московський патріархат офіційно оголосив війну в Україні “священною” і назвав її кінцеву мету
Російська православна церква офіційно проголосила російську агресію в Україні етапом боротьби росіян проти охопленого сатанізмом Заходу...
УПЦ МП має повернути у власність держави Успенський собор у Каневі – рішення суду
Релігія
УПЦ МП має повернути у власність держави Успенський собор у Каневі – рішення суду
Прокуратура повернула до державної власності стародавній собор на Черкащині...
СБУ викрила мережу ФСБ, яка діяла під прикриттям УПЦ МП
Релігія
СБУ викрила мережу ФСБ, яка діяла під прикриттям УПЦ МП
Слідство встановило, що мережа ФСБ намагалася дестабілізувати ситуацію в Україні. Вони масово продукували та «розганяли» прокремлівські наративи....
«Ніхто не збирається здаватися»: Синод УГКЦ оприлюднив заяву після слів Папи Римського
Релігія
«Ніхто не збирається здаватися»: Синод УГКЦ оприлюднив заяву після слів Папи Римського
Єпископи Постійного Синоду Української греко-католицької Церкви на засіданні у США виступили із заявою щодо нещодавніх висловів Папи Римського про «білий прапор»...
Комітет Ради підтримав законопроєкт про заборону УПЦ МП і рекомендував його для голосування
Релігія
Комітет Ради підтримав законопроєкт про заборону УПЦ МП і рекомендував його для голосування
РПЦ і афілійовані з нею структури не зможуть використовувати державне і комунальне майно, а перехід громад до Православної церкви України буде значно спрощено...