Польську мову в Україні можуть внести до списку предметів для ЗНО, – Верещук

Польська мова може стати однією з іноземних мов, яку буде включено до предметів, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання. Про це заявила віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук, повідомляє Урядовий портал у вівторок, 31 січня.
Сьогодні пройшла нарада, на якій обговорювались можливості отримання освіти українцями в Польщі й поляками – в Україні. Зокрема, обговорювалася можливість включення польської мови до переліку навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання.
"Маємо переходити до конкретних дій, щоб інтегруватися у європейський простір. Перший крок – вивчення мов країн-сусідів. І цей крок має бути обопільним: поляки готові включити українську мову як іноземну до переліку навчальних предметів. В той же час українська сторона має розробити стратегію складання іспитів з польської мови. І якщо для цього потрібно вносити зміни до законодавства, необхідно розпочинати цей процес вже сьогодні", – сказала Верещук.
Наразі для громадян Польщі в МОН України опрацьовують алгоритм визнання та зарахування результатів Egzamin maturalny (польська матура) при вступі до українських навчальних закладів, зазначено у повідомленні.
Український Дощ писав раніше, що Міжнародна федерація журналістів вирішила виключити зі свого складу Спілку журналістів росії.