[]

Подорож старовинною Україною: замки та фортеці, які вражають

Подорож старовинною Україною: замки та фортеці, які вражають

Замки — чи не найцікавіші об'єкти з тих, які залишила Україні бурхлива історія. Фахівці розповідають, що їх було приблизно 5000, проте до наших днів залишилось зовсім небагато. У кожного з них своя історія, оповита містикою, загадками і таємницями. Тому відвідати такі старовинні красоти буде чудовим варіантом проведення вихідних.

Ми підібрали для вас декілька вражаючих замків, які подарують вам незабутні враження.

 

  • Шенборнскій замок

Пару століть тому в розкішний замок графів Шенборнів з'їжджалася знать зі всієї Європи - пополювати. В окрузі перебували прекрасні мисливські угіддя, а на території замку розмістився мальовничий парк в англійському стилі. І замок, і парк зі скульптурами тварин і 40 видами дерев збереглися до наших днів. А ще у замка є одна особливість -вікна. Там їх рівно стільки скільки днів у році – 365. А озеро на території замку по контурах нагадує карту Австро-Угорської імперії часів до першої світової війни.

 

  • Аккерманська фортеця

Одна з найбільших в Україні Аккерманська фортеця розкинулася на березі Дністровського лиману. Друга її назва - Білгород-Дністровська. Думки про походження фортеці різняться: одні вважають форт турецьким, інші - молдавським, треті - генуезьким. Сходяться в одному - в часі зведення: XIII-XIV ст. Зараз на території працює музей, проводяться екскурсії, фестивалі і лицарські поєдинки.

Існує багато легенд пов’язаних з цією фортеце. Наприклад, за часів  Олександра Доброго, його донька Тамара вела розбійницький спосіб життя. І от, одного разу Тамара попросила батька виділити їй гроші на будівництво монастирю, проте на гроші була зведена фортеця, а Тамара проголосила свою незалежність. З воріт цитаделі розбійники, які стали вірними васалами доньки господаря Молдавії, виїжджали на грабіж.

Дізнавшись про це, Олександр Добрий розгнівався і наказав замурувати її в стіну живцем. З тих пір одна з веж і зветься Дівочою.

Також ходять чутки, що в підземеллях Білгород-Дністровської фортеці мешкають істоти, які нападають на людей в темний час доби. Подейкують, що це солдати румунської армії, які після звільнення міста врятувалися від полону в старих руїнах.

 

  • Кам'янець-Подільська фортеця

Місто Кам'янець-Подільський - це справжній музей під відкритим небом. І один з його найголовніших «експонатів» - старовинна фортеця з середньовічною архітектурою і багатовіковою історією. Зараз частіше вживається назва «Старий замок», хоча формально ця фортеця була замком (резиденцією феодала) лише на самому початку свого існування, при князях Корятовичах. На території - в баштах (а їх тут більше десятка) і підземеллях - проводяться різні виставки та екскурсії.

Наприклад, в Папській башті розташована експозиція ватажку антифеодального повстання Устимові Кармелюку, який тричі був ув'язнений у фортецю. Для тих же, кому лекції з історії здаються нудними, є й інші розваги: ​​відвідувачам тут пропонують переодягнутися в одяг минулих часів, постріляти з древніх арбалетів. А якщо захочеться викувати монетку тут, не забудьте її закинути в Боргову яму у дворі Старої фортеці, щоб ніколи не мати боргів.

 

  • Замок Любарата

Комплекс включає в себе кілька веж, шляхетський та єпископський житлові будинки, підземелля собору Іоанна Богослова XII століття, в якому був похований той самий князь Любарт, який почав спорудження замку. На території Луцького замку відкрито кілька музеїв: живопису, дзвонів, будівельної кераміки, друкарства, зброї.

Кажуть, князя Любарта надихнула збудувати замок його кохана дружина Агрипіна, дочка останнього князя з роду Данила Галицького. Не дочекавшись закінчення будівництва, жінка померла. А князь залишався невтішним і приходив на її могилу з квітами до кінця свого життя. Цікаво, що монархів, які у 1429 р. приїхали до Луцька, було близько 15 000. Їхня кількість більш ніж у 2 рази перевищувала кількість жителів міста. Для бенкетів було приготовано кілька сотень бочок вина, вбито цілі стада диких кабанів, оленів, зубрів, баранів.
А ще на стінах замку – безліч написів його відвідувачів, що намагаються залишити тут згадку про себе. Найстаріший напис зроблений 1444 р. Також зберігся напис, який залишила сестра Лесі Українки Ольга Косач.

 

  • Золочівський замок

Протягом століть замок був і фортецею, і королівською резиденцією, і садибою, і в'язницею, і навіть навчальним закладом. Побродивши по замку, можна побачити відреставровані зали, королівську скарбницю і картини. Є де прогулятися і поза стінами замку, тим більше що тут розмістили ще одну визначну пам'ятку - величезні камені, знайдені поблизу Золочева, розписані готичними буквами і символами.

 

  • Підгорецький замок

Історія Підгорецького замку почалася ще в 1633 році, коли власником цих земель став гетьман Конецпольський. За часів Другої світової війни замок служив казармою то для радянської, то для німецької армії, а після тут облаштували туберкульозний диспансер, який проіснував до 1956 року. Сьогодні для відвідування доступний двір з криницею, тераса на бастіонах, виставка старих фотографій в казематах, а також підземелля замку з експозицією «Біла пані», яка присвячена легенді про привида Підгорецького замку

Існує також славнозвісна легенда про Білу пані. Це привид Марії Жевуської, який ночами бродить залами, де досі не може знайти спокою. За легендою, колись її тіло було живцем замуроване у кам`яну стіну руками рідного чоловіка. За що пан Жевуський так вчинив із молодою дружиною – існують різні версії. Одна із них навіть про те, що причиною була нездатність жінки народити графові спадкоємців. Та більш правдоподібно звучить версія невірності Марії своєму законному чоловікові. 

 

  • Хотинська фортеця

Хотинська фортеця - зразок середньовічного оборонного зодчества України і один з найбільш значних пам'ятників архітектури Буковини. Знаходиться фортеця в місті Хотин Чернівецької області, в 27 кілометрах від Кам'янця-Подільського. Сьогодні туристи можуть оглянути будівлі внутрішнього двору - склади, казарми, піднятися на вежі і заглянути в музей тортур. Особливу увагу привертає мокра пляма на фортеці. За легендою, вона з'явилася після того, як в стіну заради її неприступності заживо замурували молоду дівчину. Але судячи з того, скільки разів була зруйнована фортеця під час нападів, ці жертви були даремно.

  • Митрополичий палац

Митрополичий палац - архітектурна перлина Чернівців, так званий "український Хогвартс". Колись він був резиденцією буковинських митрополитів, зараз же Митрополичий палац занесений до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Зараз тут розташовується університет ім. Юрія Федьковича. Прогулюючись по його території, обов'язково потрібно зазирнути в дендропарк позаду головного корпусу - помилуватися екзотичними деревами. Тільки уявіть, яка там соковита зелень на початку травня.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Укрзалізниця розпочала продаж онлайн-квитків на поїзди до Австрії
Подорожі
Укрзалізниця розпочала продаж онлайн-квитків на поїзди до Австрії
З 18 березня Укрзалізниця розпочинає продаж квитків онлайн на поїзди, що прямують у сполученні «Україна - Австрія». Їх можна придбати у мобільному застосунку...
Киянам і гостям столиці пропонують три безоплатні екскурсії містом
Подорожі
Киянам і гостям столиці пропонують три безоплатні екскурсії містом
Киянам і гостям столиці пропонують три безоплатні екскурсії, присвячені Різдву та Новому року...
Укрзалізниця повертає «Лижний експрес» з Києва до Карпат
Подорожі
Укрзалізниця повертає «Лижний експрес» з Києва до Карпат
У цьому зимовому сезоні Укрзалізниця повертає  «Лижний експрес» — швидкісний потяг, який доставить шанувальників активного відпочинку до курортів Карпат...
Британський актор Стівен Фрай відвідав у Києві культовий бар
Подорожі
Британський актор Стівен Фрай відвідав у Києві культовий бар
Стівен Фрай провів чотири насичених подіями дні в Києві. І судячи з кількості постів у його Instagram у столиці України йому дуже сподобалося...
Усі в зборі: Бекхеми з дітьми відпочивають у Хорватії
Подорожі
Усі в зборі: Бекхеми з дітьми відпочивають у Хорватії
Велика сім'я знову разом і весело проводить свої літні канікули в сонячній Хорватії...