«Початок кінця України». Кремль погрожує Києву через Донбас

«Початок кінця України». Кремль погрожує Києву через Донбас

Росія буде змушена захищати "своїх громадян" на Донбасі в разі загострення конфлікту, заявляють у Кремлі. Заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявляє, що РФ буде змушена стати на захист "своїх громадян на Донбасі" в залежності від масштабу конфлікту.

Про це він заявив у четвер, 8 квітня.

"Сьогодні все залежить від того, який масштаб буде у пожежі. Якщо там буде, як каже наш президент, Сребрениця, ми, мабуть, будемо змушені стати на захист", - сказав він.
За його словами, сепаратисти "вже достатньо загартовані в боях і в змозі стримувати атаку, але все залежить від іншої сторони".

Крім того, заступник голови адміністрації президента Росії та представник Кремля в ТКГ у Мінську Дмитро Козак заявив, що поновлення українським урядом бойових дій на Донбасі стане кінцем України. Про це повідомляє ТАСС.

"Я вважаю, що є вже такі оцінки, і підтримую ті оцінки, які є і всередині України, що початок бойових дій - це початок кінця України. Це самостріл, постріл собі не в ногу, а в скроню", - заявив Козак, якого називають "куратором Донбасу від Кремля".

Він пригрозив, що Росія буде захищати російських громадян, які живуть на Донбасі.

"Якщо там буде, як каже наш президент, влаштована Сребрениця, ми, мабуть, будемо змушені встати на захист ", - сказав він.

 
 
Козак також прокоментував поїздку Президента України Володимира Зеленського на Донбас
"Я не думаю, що його поїздка на Донбас буде пов'язана із загостренням. У відповіді на перше питання я зазначив, що сьогодні важко передбачити, до чого ці діти дограються із сірниками. Ось важко просто передбачити, до чого вони дограються. Ось те, що він поїхав, - це елемент тієї ж гри", - сказав Козак.
Крім того, він стверджує, що РФ пропонує зробити переговори щодо Донбасу, але Київ нібито проти.
"Україна боїться розкрити свою непослідовність. Вони бояться говорити публічно. Ми запропонували відкритість і трансляцію, щоб усім було зрозуміло, що відбувається. Давайте документи письмові будуть відкриті", - сказав він.
 
Представник Кремля зазначив, що Києву ніхто не заважає вийти з Мінських угод. На його думку, будь-яке міжнародне право виконується суверенними державами добровільно.
"Будь-яка держава має повне право вийти, денонсувати договір - це загальноприйнята практика. Ніхто не заважає. Заявіть, скажіть про те, що в такій-то частині... денонсуйте. Ні, і цього теж зробити не можуть... прихильні Мінським угодам, а як тільки доходить до виконання, нічого не виконується", - підкреслив Козак.
 
Він також додав, що якщо Україна продовжить політику в такому ключі, то "домовитися буде неможливо ні про що".
 
 
Також представник Кремля розкритикував дії Німеччини і Франції на переговорах щодо Донбасу.
"Ми бачимо, що Німеччина і Франція в переговорному процесі займають вкрай непослідовну позицію, і прямої зацікавленості у врегулюванні конфлікту в тій послідовності, яку вони декларують і прихильність якій вони декларують, я маю на увазі, Мінським угодам, - її немає", - сказав він.
Відзначимо, на тлі заяви Козака питання Донбасу обговорили президент РФ Володимир Путін і канцлер Німеччини Анґела Меркель.
Теги
Схожi
У Білому домі назвали «нісенітницею» інфо про припинення військової допомоги Україні
Політика
У Білому домі назвали «нісенітницею» інфо про припинення військової допомоги Україні
Інформація про те, що США тимчасово призупинили пакет військової допомоги Україні, про що днями повідомило американське видання Politico, не відповідає дійсності...
Адвокати Петра Порошенка готують позов проти Дмитра Гордона
Політика
Адвокати Петра Порошенка готують позов проти Дмитра Гордона
Журналіст заявляв про змову пʼятого президента з Путіним...
Зеленський підписав указ про підвищення зарплат медикам
Політика
Зеленський підписав указ про підвищення зарплат медикам
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про підвищення мінімальної зарплати для медичних працівників...
Нардепи Кива і Тищенко побилися під трибуною у Раді
Політика
Нардепи Кива і Тищенко побилися під трибуною у Раді
Депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива побився під трибуною з нардепом від «Слуги народу» Миколою Тищенком під час засiдання Ради...
Посол України у  ФРН оголосив бойкот виставці про Другу Світову війну
Політика
Посол України у ФРН оголосив бойкот виставці про Другу Світову війну
У Штайнмаєра відреагували на демарш українського посла щодо заходів до 80-річчя нападу Німеччини на СРСР...