Платиновий ювілей королеви Єлизавети II: що нам відомо про майбутні урочистості

Платиновий ювілей королеви Єлизавети II: що нам відомо про майбутні урочистості

У цьому році британська монархиня відзначатиме важливу історичну віху, і це буде подія, про яку ви не раз ще почуєте у 2022 році. Королева Єлизавета II стане першим британським монархом, який дожив до Платинового ювілею правління. Тобто 70 років тому вона зійшла на престол і прийняла кермо влади після смерті свого батька, Георга VI, в 1952 році. І для великого святкування цієї важливої ​​дати заплановано багато пишних заходів. Ми хочемо поділитися деякими подробицями про цю подію.

Що особливого у цьому ювілеї?

У той час як будь-яке святкування річниці можна назвати ювілеєм, Британія започаткувала офіційну традицію святкування перебування монарха на троні, відзначивши Золотий ювілей короля Георга III у 1809 році. Тобто він обіймав трон 50 років. Платиновий ювілей знаменує собою величезну віху як Єлизавети II, так Великобританії в цілому. 70 років - це найтриваліше правління для будь-якого британського монарха. Ближче за всіх до цього вражаючого рубежу колись підходила королева Вікторія, яка займала посаду монарха майже 64 роки. Їй виповнився 81 рік, коли вона померла 1901 року.

Чи відома вже дата святкування?

Дата відома. Офіційно свято на честь Платинового ювілею розпочнеться у четвер, 2 червня, та триватиме до неділі, 5 червня. Але, враховуючи винятковість усієї ситуації, протягом 2022 року очікується ще безліч урочистостей, присвячених темі Платинового ювілею.

Що відбуватиметься протягом офіційних чотирьох днів свят?

У день відкриття розпочнеться парад на честь дня народження королеви, більш відомий як Trooping the Colour. І хоча королеві виповниться 96 років у квітні, саме у червні відбудеться справжня вечірка з нагоди її дня народження.

«Понад 1 400 солдатів, що марширують, 200 коней і 400 музикантів зберуться разом, щоб взяти участь у ході», — повідомляється на офіційному сайті британської королівської родини.

Парад закінчиться польотом Королівських військово-повітряних сил, а сама іменинниця та її родина спостерігатимуть за ним з балкону Букінгемського палацу. Але це лише початок.

Другого дня у соборі Святого Павла відбудеться Подячна служба на честь правління королеви.

А на третій день Єлизавета у супроводі родини відвідає Дербі на іподромі Епсом-Даунс. Потім вона вирушить назад до Букінгемського палацу на зірковий концерт. Зрештою, в останній день відбудеться великий обід. Це не означає, що усі бажаючі приходять у гості до королеви, просто жителі Сполученого Королівства та країн Співдружності влаштовують власні обіди та пікніки на честь королеви. Все закінчиться театралізованою виставою «Платиновий ювілей» у Букінгемському палаці.

Чим це святкування відрізнятиметься від минулих ювілеїв?

На минулих ювілеях королеви завжди була присутня одна дуже важлива людина. Будь то святкування її Срібного ювілею у 1977 році, Золотого у 2002-му, Діамантового у 2012-му чи Сапфірового у 2017-му. Завжди поруч із Єлизаветою був її чоловік, принц Філіп. Вони були разом 73 роки, доки принц не помер у віці 99 років. Отже, Платиновий ювілей буде першим таким святкуванням, у якому королева візьме участь без свого коханого чоловіка. До речі, Рубіновий ювілей у 1992 році також був затьмарений деякими подіями. Єлизавета тоді сказала: «1992 рік — це не той рік, на який я оглядатимуся з неприхованим задоволенням». Справа в тому, що цього року сталася пожежа у Віндзорському замку, а шлюби трьох її дітей розпалися, зокрема принца Чарльза з принцесою Діаною.

Чи хоче королева взагалі щось відзначати?

У своєму щорічному різдвяному посланні монархиня з любов'ю згадала про майбутні свята. Вона сказала:

«У лютому, через шість тижнів, почнеться мій Платиновий ювілейний рік, який, я сподіваюся, дасть людям у всьому світі можливість насолодитися почуттям єднання. Це можливість подякувати за величезні зміни за останні сімдесят років — соціальні, наукові та культурні — а також впевнено дивитись у майбутнє».

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Як виглядає американський правнук Єлизавети ІІ: в мережу потрапили рідкісні фото 3-річного Арчі
Світ
Як виглядає американський правнук Єлизавети ІІ: в мережу потрапили рідкісні фото 3-річного Арчі
Герцог та герцогиня Сасекські відзначили День незалежності США...
Франція передасть Україні ДНК-лабораторію для розслідування злочинів російської армії
Світ
Франція передасть Україні ДНК-лабораторію для розслідування злочинів російської армії
Про передачу лабораторії в дар українським правоохоронцям оголосив у вівторок, 5 липня, представник МЗС Франції на міжнародній конференції з відновлення України...
З уряду Джонсона пішли відразу два міністри. «Друга України» закликають подати у відставку
Світ
З уряду Джонсона пішли відразу два міністри. «Друга України» закликають подати у відставку
У Великій Британії подав у відставку міністр охорони здоров'я Саджид Джавід. Незабаром після нього про відставку оголосив Міністр фінансів Ріші Сунак...
Японія запровадила чергові санкції проти 57 росіян і шести російських компаній
Світ
Японія запровадила чергові санкції проти 57 росіян і шести російських компаній
Зокрема, у списку опинились колаборанти - очільник ВЦА Херсонської області Владімір Сальдо і його “заступник” Кіріл Стремоусов...
Фінляндія та Швеція підписали протокол про вступ до НАТО
Світ
Фінляндія та Швеція підписали протокол про вступ до НАТО
Після вступу на території цих країн можуть бути розміщені військові бази НАТО, а кордон росії з країнами НАТО відтоді збільшиться більш ніж удвічі...