Після викривальної заяви МЗС Великобританії щодо Мураєва його рейтинг пішов угору

22 січня Міністерство закордонних справ Великобританії заявило, що Росія планує окупувати Україну та поставити на її чолі проросійського політика Євгена Мураєва. Після цього українське суспільство очікувало на арешт політика, закриття його телеканалу "НАШ", або на введення проти нього санкцій. Санкції щодо «ставленника Кремля в Україні» Мураєва поки що не плануються, заявив 24 січня Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Пізніше опитування Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова показало, що підтримка співголови фракції ОПЗЖ у Верховній Раді Юрія Бойка впала до 7%, а лідера партії "Наші" та екснардепа Євгена Мураєва виросла до 7% від тих, хто визначився зі своїм вибором на випадок дострокових президентських виборів.
Лідером рейтингу все ще залишається чинний президент Володимир Зеленський - за нього готові віддати голос 26%. За Петра Порошенка проголосували б 24,2%, за Юлію Тимошенко – 10,3%, за Ігоря Смешка – 5,4%, за Володимира Гройсмана – 3,1%, за Олега Ляшка – 2%, за Віктора Медведчука – 1, 6%, за Олега Тягнибока – 0,9%, за іншого кандидата – 4,3%.
62,5% опитаних при цьому не хочуть, щоб Зеленський усупереч своїй обіцянці балотувався на другий президентський термін. Лише 18,6% підтримують його повторне висунення. 12% обрали варіант відповіді "до наступних виборів ще багато часу", а 6,9% з відповіддю визначитися важко.
На гіпотетичних позачергових парламентських виборах перемогла б "Європейська солідарність". За неї проголосувало б 25,2% тих, хто визначився зі своїм вибором, за "Слугу народу" — 18,4%, за "Батьківщину" — 12,6%, за ОПЗЖ — 9%, за гіпотетичну партію Разумкова "Розумна політика" — 8 ,7%, за партію Мураєва "Наші" - 5,3%, за "Силу та честь" - 4,8%
Не змогли б потрапити до Верховної Ради "Українська стратегія Гройсмана" (3,2%), "Голос" (2,3%), "Свобода" та "УДАР Віталія Кличка" (по 2,2%), Радикальна партія (1, 8%) та Партія Шарія (1,7%). За іншу політсилу хочуть проголосувати 2,7% тих, хто визначився.
Телефонне опитування (САТІ) проводилося 28-31 січня серед 1206 респондентів з усіх підконтрольних Україні регіонів. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,9% із ймовірністю 0,95.
...