З 16 січня можна офіційно скаржитися на відмову обслуговувати українською

З 16 січня споживачі, в разі відмови в обслуговуванні українською мовою, зможуть надсилати скарги мовному омбудсмену . Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй сторінці у мережі Facebook.
Кремінь у дописі наголошує, що спочатку варто все ж таки спробувати владнати ситуацію на місці і попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.
"Як діяти, якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене:
-
Спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.
-
У разі відмови працівника, звернутись до керівництва закладу або на "гарячу лінію" установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.
-
У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб'єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб'єкта).
-
Подати скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку skarha@mova-ombudsman.gov.ua або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого https://mova-ombudsman.gov.ua/" - пояснює посадовець.
У разі відмови, слід звернутись до керівництва закладу або на "гарячу лінію" установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.
Якщо і там буде відмовлено необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб'єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб'єкта). У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, який саме суб'єкт/працівник суб'єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника. Рекомендуємо також додати докази на підтвердження.
"Рекомендуємо також додати докази на підтвердження. Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати". - додає Кремінь.
З 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування має перейти на українську мову при спілкуванні з клієнтами й відвідувачами, хіба що ті попросять звертатися до них іншою мовою. Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови зможе в разі систематичних порушень мовного законодавства оштрафувати підприємство.