Пішла з життя 91-річна волонтерка, яка до останнього подиху боролась за вільну Україну

Пішла з життя 91-річна волонтерка, яка до останнього подиху боролась за вільну Україну

Днями у Дніпрі попрощалися з волонтеркою Людмилою Твердохліб. Їй був 91 рік, вона продавала трави і польові квіти, а на виручені гроші купували продукти для військових.

Бабуся пережила голод, радянські репресії, Другу світову. З 2015-го допомагала воїнам у куточку АТО на залізничному вокзалі та у шпиталі. Волонтерка Катерина Познякова каже, завжди пам’ятатимуть Людмилу за її добре серце і сильну любов до України.

У 2015 році бабуся Людмила стала приходити у Куточок для бійців АТО на залізничному вокзалі Дніпра. Вона спілкувалася з військовими, підтримувала і молилася за них. На вулицях просила допомоги у людей, продавала польові квіти, а потім за виручені гроші купляла продукти воїнам.

"Хочеться допомогти їм, хочеться хоч що-небудь зробить. Тому що вони наші діти. Вони діти України, значить і мої діти. Як би я могла стати орлицею, мала б крила. Я б полетіла, я би всіх захистила... боляче сильно. Знаю, що таке голод 33-го. Знаю, що таке репресії 37-38 років. Наша сім’я репресована, знищена. Знаю, що таке війна. То страшне діло. Знаю голод 47-го. Знаю, як нас обдирали, як у нас забирали", – говорила Людмила Твердохліб, бабуся Лю, як її називали воїни.

Бабусі Людмили не стало 24 жовтня. Попрощатися з нею прийшли її подруги –волонтерки. Катерина Познякова каже: знала Людмилу особисто, вона була українкою до глибини душі.

"При тому, що вона була вже у дуже поважному віці, вона була при розумі. Вона декламувала вірші українські, вона знала напам’ять багато поем. Вона сама писала вірші. Вона дуже любила хлопців добровольців, саме добровольців з Правого Сектору. І вона завжди казала мені особисто, що якби не ці хлопці, то війну б ми програли. Дуже сумую за нею, царство небесне", – говорить Катерина Познякова, волонтерка, громадська активістка.

"Ця людина підтвердила, що незважаючи ні на що, якщо жити з Богом, а вона жила з Богом, можна подолати все і вершити великі справи", – говорить Дмитро Поворотний, капелан.

Останні три з половиною роки бабуся Людмила мешкала у вдови загиблого воїна Ганни Счасної. Ганна розповідає: у бабусі є донька, але відносин вони не підтримували. Тому доглядали її волонтерки. Сама Ганна займалася і похованням.

"Інсульт стався, 10 днів її полікували, і потім 9 днів вона ще вдома тихенько помирала. Я бачила, що їй було погано, але вона все рівно від ліків відмовлялася", – говорить Ганна Счасна, доглядала бабусю.

Ганна каже: бабуся багато розповідала про минуле, співала пісні. Останнім часом ходила до шпиталю – носила військовим ковбасу і яблука. Бо вважала це своїм обов’язком.

"Вона часто розповідала, що каже, сидить солдатик, голову охопив руками. А я підходжу, кажу: соколику, що з тобою? Голова болить після контузії. А вона каже: дозволь, я помолюся над тобою. Накладаю на нього руки, молюсь, молюсь. І він піднімає голову через якийсь час, каже: ой, бабусю, уже добре мені, дякую. Вона дуже добра була, дуже добра, дуже самотня. І така гонорова. Завжди приходила і казала: Аня, як я сумую, що Україна у нас така бідна, така бідна. І всі її рвуть на шматочки. От я буду це завжди пам’ятати", – говорить Ганна Счасна, доглядала бабусю.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Наші позиції у війні з РФ зараз слабші, ніж у 2014 році - ветеран
Україна
Наші позиції у війні з РФ зараз слабші, ніж у 2014 році - ветеран
За Мінськими домовленостями, важке озброєння має бути відведене на 50 кілометрів. Саме така відстань від Луганська до кордону з РФ...
День пам'яті жертв Голодомору
Україна
День пам'яті жертв Голодомору
Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів 20 століття, організованих Радянською владою...
Країна-агресор почала призов у свою армію жителів ОРДЛО
Україна
Країна-агресор почала призов у свою армію жителів ОРДЛО
Російська Федерація почала призивати жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), які отримали російські паспорти, до своєї армії...
ЗМІ дізналися терміни введення повного локдауну
Україна
ЗМІ дізналися терміни введення повного локдауну
Влада розглядає два варіанти введення жорсткого карантину через пандемію коронавірусу, пише УП з посиланням на джерела в уряді та Офісі президента...
Ексберкутівець, якого підозрюють у розстрілі Майдану, намагається через суд поновитись у поліції
Україна
Ексберкутівець, якого підозрюють у розстрілі Майдану, намагається через суд поновитись у поліції
Ексберкутівець Олександр Маринченко, обвинувачений у розстрілах учасників Революції Гідності, просить Окружний адміністративний суд поновити його у поліції...