Підсумки Канського фестивалю: пальмова гілка – сатирі Естлунда, братам Дарденнам – спеціальний приз

У Франції 28 травня підбили підсумки однієї з головних кіноподій року - 75-го Каннського кінофестивалю. Головну нагороду – Золоту пальмову гілку – вдруге отримав шведський режисер Рубен Естлунд за сатиричну комедію «Трикутник печалі».
«Трикутник печалі» розповідає історію двох моделей-інфлюєнсеров, які потрапили на круїз на розкішну яхту бартером. Там вони опиняються у компанії п'яного капітана, торговців зброєю та російського олігарха. Вседозволеність пасажирів, зловживання владою та алкоголем доводить яхту до краху — вона йде на дно на тлі діалогів про капіталізм, комунізм та Леніна. На безлюдному острові життя представників «бомонду» перевертається — і колишні королі життя змушені вибудовувати суспільство, де шалені гроші, краса та статус більше не правлять світом.
Спеціального призу на честь 75-річчя Канського кінофестивалю удостоїлася картина «Торі та Локита» братів Дарденнів. Це гостросоціальна драма про долю двох неповнолітніх біженців із Африки. У Бельгії через бюрократію вони змушені працювати наркокур'єрами і потрапляють до рук сучасних работоргівців.

Інші підсумки основного конкурсу Канського фестивалю:
Найкраща жіноча роль - Зара Амір Ебрахімі, "Святий павук".
Найкращий сценарій – «Хлопчик з небес», режисер – Тарік Салех.
Найкраща чоловіча роль - Сон Кан Хо, "Брокер".
Премія журі — «Вісім гір» Шарлотти Вадермерш та Фелікса ван Горнінгена, «Іа» Єжи Сколимовського.
Найкраща режисура - Пак Чхан-ук, "Рішення піти".
Гран-прі - "Близько" Лукаса Донта, "Зірки в полдент" Клер Дені.
"Золоту камеру" - премію за найкращий дебютний повнометражний фільм - отримала стрічка "Бойової поні" Райлі Кіо та Джини Геммел.
Особливу згадку журі у «Золотій камері» пішло «Плану 75». Режисер - Хаякава Чі. Вручення цієї нагороди залишається на розсуд журі, і востаннє це відбувалося у 2009 році.
...