Підневільна праця уйгурів: США обмежили імпорт з китайського Сіньцзяну

Підневільна праця уйгурів: США обмежили імпорт з китайського Сіньцзяну

Президент США Джозеф Байден днями підписав закон про заборону імпорту будь-яких товарів, вироблених у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю, якщо не доведено, що для їх виготовлення не використовувалася примусова праця, передає The Washington Post. Те, що відбувається в Сіньцзяні, у Вашингтоні кваліфікують як геноцид.

США стали першою у світі країною, яка заборонила імпорт продукції з Синьцзян-Уйгурського автономного району (The Uyghur Forced Labor Prevention Act) як відповідь на політику КНР щодо етнічних меншин.

Новий закон забороняє імпорт будь-яких товарів, повністю або частково вироблених у Сіньцзяні, за винятком випадків, коли подано «чіткі та переконливі» докази того, що для їх виробництва не використовувалася підневільна праця.

Законодавча ініціатива об'єднала і демократів, і республіканців у Конгресі.

«Сполучені Штати повинні спрямовувати гучний і недвозначний сигнал проти геноциду та рабської праці, де б це зло не виникало», - заявив співавтор законопроєкту сенатор-демократ Джефф Мерклі.

Тепер, коли закон підписаний президентом, «ми нарешті можемо гарантувати, що американські споживачі та бізнеси можуть купувати товари без ненавмисної співучасті у жахливих порушеннях прав людини в Китаї», - додав він.

Прийняття цього закону викликало гнів та обурення китайської сторони. МЗС Китаю звинувачує Вашингтон у «наклепі», «порушенні міжнародного права» та «грубому втручанні у внутрішні справи Китаю», а також загрожує заходами у відповідь.

У січні цього року США запровадили заборону на імпорт бавовни та помідорів із Сіньцзян-Уйгурського автономного району. Проте реалізація цих обмежень виявилося складним завданням, зазначає The Washington Post.

Вашингтон кваліфікує політику КНР щодо мусульман-уйгурів як геноцид.

У 2018 році в ООН повідомляли, що отримали безліч повідомлень, що заслуговують на довіру, про те, що в «таборах перевиховання» в Сіньцзяні містять мільйон етнічних уйгурів. У Комітеті ООН з ліквідації расової дискримінації навели оцінки, згідно з якими два мільйони мусульман-уйгурів та представників інших меншин відправили до «політичних таборів для ідеологічної обробки». Є також свідоцтва про стерилізацію цигарок та представниць інших меншин.

У Китаї неодноразово заперечували порушення прав людини в Сіньцзяні, хоч визнають існування там «центрів професійного навчання». Як офіційно пояснює Пекін, ці центри відкриті в рамках боротьби з бідністю та низьким рівнем професійної освіти в регіоні, що влада КНР пов'язує з впливом «екстремістських поглядів» на жителів Сіньцзяну, цитує «Радіо Азаттик» китайську доповідь.

У минулорічній доповіді американського Джеймстаунського фонду говорилося, що влада Китаю переводить сотні тисяч селян Тибету в воєнізовані навчальні центри, де їх навчають «трудовій дисципліні» та подолання «відсталого мислення» — за аналогією з «таборами перевиховання» для мусульман у Сіньцзяні.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
8 лютого росія скликає Радбез ООН
Світ
8 лютого росія скликає Радбез ООН
російська федерація скликає засідання Ради безпеки ООН на 8 лютого, аби пред’явити нові звинувачення через постачання західного озброєння Україні...
Орбан заявив, що Угорщина на сході межує з росіянами
Світ
Орбан заявив, що Угорщина на сході межує з росіянами
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відзначився черговою скандальною заявою, сказавши, що на сході його країна «межує з росіянами»...
Віддають все, що мають: маленька Естонія стала лідером у збройній допомозі Україні
Світ
Віддають все, що мають: маленька Естонія стала лідером у збройній допомозі Україні
Вартість усієї зброї, яку передала нам Естонія, невпинно наближається до пів мільярда євро...
Боротьба за вплив на Африку між Заходом та росією загострюється - Жозеп Боррель
Світ
Боротьба за вплив на Африку між Заходом та росією загострюється - Жозеп Боррель
Візит до Південно-Африканської Республіки та Ботсвани голови європейської дипломатії Жозепа Борреля проходив з 26 по 29 січня...
Президент Хорватії Міланович заявив, що «Крим більше ніколи не буде Україною»
Світ
Президент Хорватії Міланович заявив, що «Крим більше ніколи не буде Україною»
Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що Крим більше ніколи не буде частиною України, і закликав Європу не вступати у війну РФ, яку він назвав «наддержавою»...