Під керівництвом Єрмака в ОПУ пройшла зустріч делегацій України та Польщі

Під керівництвом Єрмака в ОПУ пройшла зустріч делегацій України та Польщі

У понеділок, 31 січня, в Офісі президента на Банковій відбулася зустріч делегацій України та Республіки Польща за участю представників низки міністерств і відомств двох країн. Українську делегацію на переговорах очолював керівник ОПУ Андрій Єрмак, а делегацію Польщі – державний секретар Канцелярії президента Польщі – керівник Бюро з міжнародної політики Якуб Кумох.

За ініціативою Володимира Зеленського та президента Польщі Анджея Дуди відбулася зустріч міністрів інфраструктури України Олександра Кубракова та Республіки Польща Анджея Адамчика. Під час зустрічі були обговорені актуальні питання двосторонньої співпраці в економіці, енергетиці та інфраструктурі.

За результатами зустрічі був погоджений текст Спільної заяви. Сторони домовилися про таке:

1.1. Сторони домовилися щодо якнайшвидшого скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням. До 4 лютого 2022 року українська сторона поінформує польську сторону щодо конкретних термінів відновлення транзиту вантажних вагонів територією України.

1.2. Сторони домовилися щодо суттєвого збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень з урахування потреб українських та польських автомобільних перевізників. До 5 лютого 2022 року сторони мають узгодити дату проведення засідання змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яка повинна узгодити терміни передачі та кількість додаткових дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень.

1.3. Сторони домовилися щодо розроблення спільного плану дій, спрямованого на значне підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску Республіки Польща та України. Відповідний план дій має бути узгоджений за участю представників митних, прикордонних та інших служб Польщі та України не пізніше кінця лютого 2022 року.

1.4. Сторони домовились ініціювати перегляд положень Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Польща про міжнародні автомобільні перевезення від 1992 року.

Сторони виходять з того, що всі пункти Спільної заяви є взаємопов’язаними та мають бути реалізовані в повному обсязі.

Сторони також відзначили зацікавленість польських нафтогазових компаній PGNiG та PKN Orlen в інвестиціях в український нафтогазовий сектор та домовилися сприяти їхній співпраці з НАК «Нафтогаз України» в цьому напрямку. Зі свого боку компанія KGHM висловила готовність почати перемовини щодо спільної розробки покладів кольорових металів.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Медведчук з росії заявив, що хоче створити політичний рух “опонентів” Зеленського
Політика
Медведчук з росії заявив, що хоче створити політичний рух “опонентів” Зеленського
Проросійський політик і кум президента країни-агресора Медведчук, якого обміняли на українських полонених, заявив про плани створити новий політичний рух...
Велюрового нардепа Тищенка  виключили з партії «Слуга народу»
Політика
Велюрового нардепа Тищенка виключили з партії «Слуга народу»
Нардеп від Слуги народу Микола Тищенко запланував у Таїланді зустріч з українською громадою. Після цієї новини Тищенка звільнили ...
Уряд посилив санкції проти Новинського та намісника Києво-Печерської лаври
Політика
Уряд посилив санкції проти Новинського та намісника Києво-Печерської лаври
Президент України Володимир Зеленський посилив санкції проти ексдепутата Новинського, намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла та інших священнослужителів...
Україною прокотилася хвиля скандальних звільнень високопосадовців
Політика
Україною прокотилася хвиля скандальних звільнень високопосадовців
Кабмін звільнив низку заступників міністрів і схвалив звільнення глав п'яти обладміністрацій...
Директор ЦРУ минулого тижня таємно приїжджав до Києва, де зустрівся із Зеленським - WP
Політика
Директор ЦРУ минулого тижня таємно приїжджав до Києва, де зустрівся із Зеленським - WP
Джерела газети зазначили, що Зеленський найбільше переймався тим, як довго Київ може розраховувати на допомогу з боку США та країн Заходу...