[]

Петро Сагайдачний - славетний гетьман Війська Запорозького

Петро Сагайдачний - славетний гетьман Війська Запорозького

9 липня 1582 року у Львівській області народився український полководець та політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі - Петро Конашевич-Сагайдачний. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства, меценат православних братств та опікун братських шкіл, славетний гетьман Війська Запорозького, організатор походів проти Москви.

Гетьман Сагайдачний – видатний полководець, оспіваний в українських народних піснях, політичний діяч, герой Хотинської війни, учасник та організатор успішних походів проти Османської Імперії та Кримського ханства. Протягом трьох років керував походами у Чорному морі.

11 жовтня виповнюється більше як 400 років від дня початку наступу на Москву 20-тисячного козацького війська під проводом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного.

Дорогою на Москву  гетьман Сагайдачний здійснив цілу низку вдалих бойових операцій, зокрема, відправив на Курськ 4-тисячне військо, аби дезорієнтувати противника щодо реальної мети свого походу.

«Такі обманні маневри були типовими для Сагайдачного, адже він був вмілим воєначальником. Висока мобільність українського війська, що мало з собою мінімальну кількість артилерії, обходила за цими показниками будь-яку тогочасну армію Європи. Тому під час походу Сагайдачний, маючи три великих битви, розбив усіх полководців, які проти нього виступали», – розповів історик Іван Сварник.

на фото: Пам'ятник гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному в Києві

Основна важливість тих подій у тому, що унаслідок походу на Москву та знищення багатьох населених пунктів Московії і її ресурсів, укладено мирну угоду. За її результатами московити зробили великі територіальні поступки.

«Гетьман Сагайдачний взагалі не був прихильником переговорів із московитами, він швидше схилявся до знищення Москви. Але для України важливість цих угод була у тому, що до її складу повернулися етнічні землі, такі як Чернігівщина, Смоленськ, Слобожанщина та Новгород-Сіверщина», – зазначив Іван Сварник.

У 1618 році військо Сагайдачного спільно із польськими воїнами розбило російську армію та оточило Москву. І лише з доброї волі Петра Сагайдачного не були підірвані оборонні стіни Москви, та вона не була вщент спалена. Сагайдачний відвів війська козаків від Москви, а поляки не наважилися продовжити війну самостійно.

на фото: Пам’ятник гетьману Петру Сагайдачному в Хотині. 

Результатом воєнної кампанії Гетьмана Сагайдачного, який проявив стратегічний хист та вміння полководця, було завершення з користю для України польсько-московської війни.

Сагайдачний був одним з найбільш освічених людей в Україні того часу. Він дбав про підвищення культурного рівня козаків, був опікуном православної церкви, меценатом православних братств та братських шкіл.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Знищення російською імперією Запорозької січі
Історія
Знищення російською імперією Запорозької січі
3 серпня 1775 року російська імператриця Катерина II видала маніфест, яким оголосила про ліквідацію Запорозької січі...
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
Історія
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
16 липня 1917 року на відкритому засіданні Центральної Ради Володимир Винниченко урочисто виголосив ІІ Універсал...
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
Історія
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
4 липня 1776 року у Філадельфії Другий континентальний конгрес прийняв Декларацію незалежності Сполучених Штатів Америки від Великої Британії і її короля...
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
Історія
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
1 липня 1961 року у Сандрінгемі народилася Діана Френсіс Спенсер. Їй не судилося стати королевою Британії, але вона стала «королевою людських сердець»...
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
Історія
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
31 травня 1997 року підписано «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією»...