Перші результати проміжних виборів у США: The Guardian називає їх «дивовижними»

У США завершилося голосування на проміжних виборах, у ході яких американці повністю обирають Палату представників (435 місць), третину Сенату (35 місць зі 100), а також губернаторів у багатьох штатах.
Наразі обидві палати Конгресу США контролює Демократична партія президента Джозефа Байдена. У Палаті представників у демократів - 222 конгресмена, у Сенаті у демократів і республіканців була рівність — по 50 представників, але демократи мали перевагу за рахунок вирішального голосу віцепрезидента країни Камали Гарріс.
Що відомо про підсумки проміжних виборів на ранок 9 листопада
О 8-й ранку за київським часом закрилися останні виборчі дільниці на Гаваях та Алясці;
Проміжні вибори очікувано виграють республіканці, проте прогнози, що віддають їм серйознішу перевагу, ймовірно, не виправдаються;
Підрахунок голосів ще не завершено, результатів у восьми штатах поки що не оголошено;
З тих голосів, що вже підраховані, випливає, що демократи одержують у Палаті представників 173 місця, а республіканці — 198, передає Yahoo News. Що стосується Сенату, то, за підрахунками на момент публікації, за демократами - 48 місць, а за республіканцями - 47 місць;
Вирішальними у боротьбі за Сенат стануть результати голосувань у чотирьох штатах — Джорджії, Неваді, Аризоні та Вісконсіні;
Згідно з прогнозами, які наводить NBC News, республіканці в результаті одержать у Палаті представників 219 місць — для контролю над палатою необхідно 218 місць. При цьому доля 13-ти місць ще достеменно невідома, зазначає телеканал.
Що важливо
Губернатор Флориди, республіканець Рон Десантіс переобрався на новий термін. Його перевага склала 1,5 млн голосів. ВВС зазначає, що таке лідерство викликало нові чутки про можливу участь Десантіса у президентських виборах за два роки. Місце у Сенаті від Флориди зберіг республіканець Марко Рубіо.
Демократ Джош Шапіро виграв вибори губернатора Пенсільванії, випередивши відставного полковника та прихильника християнського фундаменталізму сенатора Дага Мастріано, який підтримував експрезидента Дональда Трампа у спробі оскаржити перемогу Байдена на останніх президентських виборах.
У Меріленді обрали першого темношкірого губернатора, ним став демократ Уес Мур.
Республіканці розраховували, що демократи цього разу програють навіть у штатах, які їх традиційно підтримують, у тому числі у Вашингтоні. Проте очікування республіканців не справдилися. Зокрема, сенатор-демократ від Вашингтона Петті Мюррей зберегла свою посаду. Крім того, губернатор Нью-Йорка від Демократичної партії Кеті Хокул, швидше за все, переобереться на новий термін, обійшовши за результатами голосування кандидата від республіканців Лі Зелдіна.
The Guardian називає попередні результати голосування "дивовижними"
«Очікувалося, що проміжні вибори будуть важкими для прихильників Джо Байдена і можуть коштувати їм контроль над однією чи обома палатами Конгресу. Натомість демократи демонструють дивовижну силу, утримуючи місця в Сенаті та перемагаючи суперників-республіканців у кількох вирішальних голосуваннях у Палаті представників. Підсумкових результатів ще немає, тому Республіканська партія ще може здобути більшість, як і планувала. Але очевидно, що сьогоднішній вечір пройшов не так, як очікували багато республіканців по всій країні», — йдеться у публікації британської газети.
Після невдач республіканців у Нью-Гемпширі та Колорадо один із найвпливовіших республіканців у Конгресі Ліндсі Грем назвав результати проміжних виборів «не на користь республіканців, це абсолютно точно».
Байден поки що не коментував підсумки голосування. Він обмежився твіттом, у якому розповів, що поговорив телефоном «з деякими із сьогоднішніх переможців».
Трамп заявив про масові збої під час голосування і вчергове закликав американців виходити на протести.
«Ситуація з відсутністю бюлетенів у Детройті дуже погана. Люди приходять голосувати, а їм кажуть: Вибачте, ви вже проголосували. Це відбувається у великій кількості інших місць. Протестуйте, протестуйте, протестуйте!» - написав Трамп у соціальній мережі Truth Social.
The Washington Post зазначила, що йдеться про звичну для виборів ситуацію, коли з ладу виходять деякі машини для підрахунку голосів. Так, в окрузі Вейн у Детройті виникли такі проблеми, і працівники виборчої комісії перейшли на паперові журнали обліку.
Соціологічна служба Edison Research провела опитування серед тих, хто голосував на проміжних виборах, поставивши їм питання, чи хочуть вони, щоб Байден балотувався на новий президентський термін у 2024 році. Його результати наводить CNN. Так, 7 із 10 незалежних виборців та приблизно 9 із 10 виборців-республіканців висловилися проти участі Байдена у виборах. Близько 6 із 10 виборців-демократів вважають, що він обов'язково має балотуватися у 2024 році.
Щодо Трампа, то дві третини незалежних виборців і більше 9 з 10 виборців-демократів відносяться до нього «неприхильно».