«Перемогу Пальчевського» на мільйони профінансували студенти та безробітні

«Перемогу Пальчевського» на мільйони профінансували студенти та безробітні

Політичну партію "Перемога Пальчевського" у третьому кварталі фінансували студенти та люди, які шукали роботу, вони вносили по 350 тис грн і більше.

Про це повідомляє рух "Чесно".

Політична партія “Перемога Пальчевського” зібрала у третьому кварталі 2020 року майже 46 млн гривень. 29 млн гривень внесків від 79 людей надійшли на центральний рахунок партії. Лише кілька донорів центрального офісу партії мають власний бізнес, а ще десяток донорів протягом останнього року шукали роботу. При перевірці донорів партії “Перемога Пальчевського” у реєстрах системи YouControl вдалося встановити, що значна частина з них не мають жодного зареєстрованого бізнесу.

Більшість донорів зареєстровані у Києві і надсилали однакові внески — 340–380 тис гривень. Гроші перераховували в ті самі дні, а судячи зі схожості номерів розрахункових документів — в той самий спосіб.

Частина донорів розміщували резюме на сайті з пошуку роботи. Деякі шукали роботу влітку 2020-го, саме коли надсилали суми у виборчий фонд партії.

Наприклад, Ксенія Новікова, яка віддала партії 350 тис. грн, у липні шукала роботу адміністратора із зарплатою у 10 тис. гривень. 

Наталія Пакуля, яка перерахувала 370 тис. грн, також шукала роботу продавця-консультанта з орієнтовною зарплатою у 12 тис. грн. 

Анастасія Шутенко також шукала роботу аккаунт-менеджера. Тоді ж вона перерахувала у фонд партії 398 тис. грн.

Анастасія Сахно, яка перерахувала партії 398 тис., у червні шукала роботу помічника керівника із зарплатою 16 тис. гривень. У телефонній розмові Сахно підтвердила, що надсилала гроші.

“Так, гроші надсилала. Я не пам’ятаю скільки, багато було. Надсилала, тому що підтримую цю партію. Це були не тільки мої гроші, просто їх клала я, ми з групою людей збирали ці кошти і надсилали їх просто від мого імені”, - розповіла Сахно.

Фіндонорка Юлія Бала, яка перерахувала до фонду 392 тис. гривень, у коментарі зазначила, що гроші не надсилала. Бала у березні 2020 року шукала роботу касира із зарплатою 10 тис грн.

Імена частини донорів ідентичні з іменами вступників до ВНЗ у 2014–2018 роках. Серед них: Григорій Андрійчук (388 тис. грн), Юлія Бреус (365 тис.), Марія-Луїза Романяк (398 тис.), Дмитро Шкурапет (383 тис.). Значна частина донорів навчається у Київському національному торговельно-економічному університеті та мають столичну реєстрацію.

Київська міська організація партії “Перемога Пальчевського” також збирала кошти у третьому кварталі. Напередодні виборів організація зібрала з донорів майже 12 млн гривень — кошти дали 58 людей. Більше половини з них заплатили понад 200 тис. гривень. Семеро донорів були кандидатами партії до Київради. 

Найбільші внески, по 500 тис. гривень, зробили Віталій Бойко, 65-й номер у списку “Перемоги Пальчевського” до Київради, та Олександр Пабат, який з 2015 року належав до фракції “Солідарності”, а у 2020-му балотувався від “Перемоги Пальчевського”. Ще 125 тис. дала партії дружина Пабата Іванна.

Значні внески робили люди, на яких не зареєстрований жоден бізнес.

Як відомо, у Києві вибори для «віртуального» проєкту Андрія Пальчевського закінчилися провалом. Сам він отримав лише 4,5% голосів. Його партія — 3,9%, тож не долає виборчий бар’єр (5%). Протягом передвиборчої агітації у соцмережах поширювалися «соціологічні дані», які «малювали» Пальчевському понад 20% підтримки й боротьбу з Кличком за перше місце в столиці.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Звинувачений у замовленні вбивства генерала полковник СБУ Нескоромний втік у наручниках
Україна
Звинувачений у замовленні вбивства генерала полковник СБУ Нескоромний втік у наручниках
Нескоромний був призначений заступником голови СБУ у 2019 році після перемоги на виборах чинного президента України Володимира Зеленського. У березні 2020 року його було звільнено...
ДТП в Україні за 2020 рік. Інфографіка
Україна
ДТП в Україні за 2020 рік. Інфографіка
У 2020 році в Україні сталося 168 107 ДТП, унаслідок яких 3541 особа загинула і ще 31 974 травмувалися...
Українське підприємство випустило 1000-ий надлегкий літак «Aeroprakt -22»
Україна
Українське підприємство випустило 1000-ий надлегкий літак «Aeroprakt -22»
Український виробник надлегких літаків, компанія Aeroprakt, виготовила тисячний літак моделі А-22, який буде проданий в Німеччину...
231 млн грн не використав Фонд боротьби з COVID-19 на доплати медикам
Україна
231 млн грн не використав Фонд боротьби з COVID-19 на доплати медикам
Фонд боротьби з COVID-19 за підсумками 2020 року не використав майже 35% передбаченої суми на доплату медикам медзакладів системи управління Міністерства охорони здоров'я та 115 млн грн медикам комунальних медзакладів...
В Україні перевірять будинки для літніх людей
Україна
В Україні перевірять будинки для літніх людей
Державній службі з надзвичайних ситуацій доручили перевірити стан протипожежної безпеки в готелях, пансіонатах та хостелах України...