Пенсійний калькулятор — як визначити майбутній розмір пенсії?

Пенсійний калькулятор — як визначити майбутній розмір пенсії?

Українцям нагадують про можливість скористатися "пенсійним калькулятором". Це електронний сервіс, який допомагає розрахувати свою майбутню пенсію.

Розрахунок проводиться на основі страхового стажу, зарплати і даних застрахованих осіб у Державному реєстрі загальнообов'язкової державної соціальної страховки. Скористатися онлайн-калькулятором можна на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, повідомила пресслужба.

Для самостійного розрахунку пенсії Пенсійний фонд України пропонує скористатися сервісом “Пенсійний калькулятор”. Для цього потрібно виконати такі кроки:

1. Увійти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.uaз використанням кваліфікованого електронного підпису.

2. Відкрити “Пенсійний калькулятор” та ознайомитися з інструкцією.

3. Заповнити відомості про особу та про періоди трудової діяльності, які відсутні в системі.

4. Отримати детальний протокол розрахунку.

За допомогою “Пенсійного калькулятора” майбутні пенсіонери можуть:

  • виконати попередній розрахунок майбутньої пенсії;
  • провести моделювання майбутньої пенсії за введеними даними або з урахуванням стажу, що буде набутий до досягнення пенсійного віку.

Також до беззаперечних переваг “Пенсійного калькулятора” відноситься те, що можна спокійно, без поспіху проаналізувати всі варіанти призначення пенсій, які можливі саме у вашому випадку, з детальним обґрунтуванням законодавчих підстав, а також визначити необхідні підтверджуючі документи для подання в Пенсійний фонд.

Ще на порталі можна самостійно ввести інформацію про страховий стаж, отриманому до початку 2004 року. Сервіс на основі стажу визначає право на пенсію. Якщо такого права у користувача поки що немає, то йому нададуть дані про те, коли у нього з'явиться можливість отримувати пенсію.

Розмір пенсії обчислюється за даними, які людина вводить в момент використання калькулятора. Комп'ютер прораховує суму пенсії, допускаючи, що зарплата користувача не зміниться.

В результаті клієнт отримує розрахунок пенсії та його складові, в які входить розмір пенсії за формулою, доплата за понаднормовий стаж і не тільки. Результати розрахунків пенсії зберігаються в особистому кабінеті, їх можна подивитися в будь-який час.

Важливо: калькулятор не робить розрахунок пенсії у звязку з втратою годувальника, перерахунок працюючого пенсіонера, розрахунок пенсії при переведенні з одного виду пенсій на інший та не враховує кратність стажу за роботу на Крайній Півночі.

Слід зазначити, що дана послуга запрацювала ще в кінці 2019 року. З того часу вона була використана більш 384 тисяч чоловік.

Цього року президент Володимир Зеленський підписав закон про компенсації для громадян, яким затримують виплати. Відповідний законопроект Верховна Рада прийняла 4 лютого. Під даними виплатами маються на увазі зарплати, пенсії, стипендії, соціальні виплати, суми індексації доходів громадян, а також суми відшкодування шкоди здоров'ю і не тільки.

А 5 лютого ВР України у другому читанні прийняла закон про введення електронних трудових книжок. Замінити трудові книжки збираються електронними реєстрами. Нововведення збираються реалізовувати поступово, крок за кроком. За планом, українці в найближчі п'ять років перейдуть на сучасний формат трудових книжок.

Теги
Схожi
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Економіка
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Статки всіх українців зі списку Forbes оцінюються у 18,9 млрд доларів, 40% цієї суми - у Ріната Ахметова...
Українці в березні рекордно збільшили продаж готівкової валюти
Економіка
Українці в березні рекордно збільшили продаж готівкової валюти
Обсяг продажу населенням валюти в березні 2021 року вперше перевищив 1,72 млрд грн, збільшившись на третину у порівнянні з лютим...