Парламентські вибори у Франції набувають українського звучання

Парламентські вибори у Франції набувають українського звучання

Франко-українська асоціація Stand with Ukraine, що займається активною підтримкою України, яка відчайдушно відбивається від російського військового вторгнення, направила запити всім кандидатам у депутати Нацзборів Франції. У запитах — пропозиція підписати хартію із семи пунктів і таким чином взяти на себе зобов'язання щодо захисту інтересів України у питаннях, важливих для її боротьби за виживання. Хартію підписали вже 120 кандидатів, збір підписів триває, пише RFI.

«Stand with Ukraine» з 24 лютого організовує більшу частину мітингів та інших політичних та культурних заходів на підтримку України у Франції. Як розповіла RFI Алін Ле Бай-Кремер, одна з засновників колективу, пропозиція підписати хартію була надіслана абсолютно всім кандидатам, а також лідерам усіх партій, що беруть участь у виборах.

«Ми запропонували кандидатам підписати хартію із 7 пунктів – найважливіших, фундаментальних пунктів для кожного, хто хоче допомогти Україні. А питання сприяння Україні у відбитті російської агресії, можливо, ключове питання початку XXI століття, — каже Ле Бай-Кремер. — Перед другим туром французьких парламентських виборів, який пройде цієї неділі, 19 червня, ми ще раз надіслали запити всім кандидатам, і вже завтра на наших ресурсах має з'явитися інтерактивна карта, де кожен виборець зможе перевірити — чи підписав його кандидат хартію».

Алін Ле Бай-Кремер на одному з паризьких мітингів на підтримку України


«Я, кандидат у депутати, солідарний з українським народом та його опором російському вторгненню, рішення про яке ухвалив владімір путін», — йдеться у преамбулі хартії.

Текст хартії

1. Протидіяти будь-якому посяганню на українську демократію та на суверенітет та територіальну цілісність України.

2. Працювати над продовженням постачання озброєння, зокрема важкого, українській армії.

3. Домагатися негайного введення ембарго на російську нафту, газ і вугілля та вжити заходів солідарності для того, щоб найбільш фінансово вразливі сім'ї у Франції не понесли через це витрати.

4. Вимагати розширення санкцій щодо російських чиновників та олігархів та переходу від заморожування їх активів та майна до арешту та конфіскації.

5. Допомагати українській владі та міжнародному правосуддю залучати до суду російських військових злочинців.

6. Підтримати надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу у червні цього року.

7. Працювати з прийому біженців із України.

«Підписуючи цю хартію, потенційний депутат фактично бере на себе документальне зобов'язання. Це не петиція, це підписаний особисто вами документ, який вам потім зможе „пред'явити“ ваш виборець», — підкреслює представниця асоціації «Stand with Ukraine».

Хартію підписало кілька відомих політиків, серед яких голова соцпартії Олів'є Фор та керівник партії Європа-Екологія-Зелені (EELV) Жюльєн Байу.

Деякі депутати вже оголосили про взяття зобов'язань через свої соцмережі.

«Я солідарна з українським народом та з його опором вторгненню, яке проводить режим путіна. Я беру зобов'язання щодо захисту свободи, демократії та поваги до територіальної цілісності України», — написала депутатка Констанс Ле Грі.

 

До речі, у президентській коаліції знайшлося два кандидати, чия відмова підписати хартію Алін називає «дивовижною та туманною». Йдеться, про Анну Женету, кандидатку на переобрання в 11-му «закордонному» окрузі, де голосують французи, які проживають в Україні та росії. Хоча вона сказала колективу Stand with Ukraine, що в принципі підтримує їхню ініціативу, але вважає за краще не підписувати хартію, щоб уникнути «політизації питання», уточнює Libération.

Ще одна відмова – від міністра перетворень та державної служби Станісласа Геріні. Кандидат на переобрання у 3-му виборчому окрузі Парижа, він вважає, що два зобов'язання (з семи, зазначених у хартії) «суперечать» політиці уряду: «добиватися запровадження ембарго на російські нафту, газ та вугілля» та «підтримати надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу вже у червні цього року».

При цьому джерело в Єлисейському палаці кілька днів тому, відповідаючи на запитання журналістів, наполегливо підкреслювало, як багато зробив президент Макрон для прийняття шостого пакету санкцій проти рф, що запроваджує поступову заборону на покупку російської нафти.

Відмова двох «президентських» кандидатів тим більше дивовижна, що група Renew у Європейському парламенті, до якої входить партія Макрона, голосувала за ці два пункти», — висловив подив інший засновник Stand with Ukraine Едвард Мейор. І наголосив, що суперниця Геріні по виборчому округу екологістка Леа Балаж Ель-Маріки підписала хартію. І у першому турі обійшла Геріні.


Щодо ультралівого Меланшона та ультраправої Ле Пен, які давно й щиро не люблять один одного, всі останні роки вони сходяться в одному — активно підтримували всі висловлювання та дії Кремля. Після 24 лютого, на тлі повномасштабної війни Путіним, їм довелося «нюансувати» свої позиції. Але, судячи з окремих ознак, досі, за будь-якої зручної нагоди вони шукають можливість послужити «великому східному брату».

Меланшон (третій праворуч) та Ле Пен підтримують практично всі дії Кремля


4 червня, після того, як в інтерв'ю Le Parisien президент Макрон заявив про те, що «не потрібно принижувати росію» і що путін «зробив фундаментальну помилку по відношенню до свого народу, себе самого і до Історії», — і Ле Пен, і Меланшон підтримали макронівське прагнення шукати діалогу з Кремлем.

Маленький колектив асоціації Stand with Ukraine зараз намагається зробити все, щоб не пустити до французького парламенту хоча б когось із таких «прихильників діалогу».

Петицію зі схожими вимогами направив кандидатам ще один колектив - Pour l’Ukraine, pour leur liberté et la nôtre! („За Україну, за їхню і нашу свободу!“) — створений у березні 130 викладачами із 25 університетів Франції.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Трамп переміг в опитуванні щодо майбутнього президентства, набравши більше 2/3 голосів
Світ
Трамп переміг в опитуванні щодо майбутнього президентства, набравши більше 2/3 голосів
Рейтинг схвалення діяльності Трампа серед консерваторів піднявся до 99 відсотків, що на два пункти більше, ніж у лютому...
Білорусь продовжила військові навчання на кордоні з Україною ще на тиждень
Світ
Білорусь продовжила військові навчання на кордоні з Україною ще на тиждень
Військові маневри проходять у 13 районах Білорусі, що межують з Україною...
Кім Чен Ин заявив про повну підтримку путіна і готовність воювати в Україні
Світ
Кім Чен Ин заявив про повну підтримку путіна і готовність воювати в Україні
КНДР може приєднатися до війни в Україні на боці росії - ЗМІ...
«Дипломатична перемога»: що Туреччина виграла від угоди щодо українського зерна?
Світ
«Дипломатична перемога»: що Туреччина виграла від угоди щодо українського зерна?
Анкара закріпила свою роль посередника між росією та Україною на міжнародній арені, а Реджеп Ердоган сподівається підвищити свій рейтинг перед виборами...
Пентагон відклав випробування ракети Minuteman III через загострення навколо Тайваню - WSJ
Світ
Пентагон відклав випробування ракети Minuteman III через загострення навколо Тайваню - WSJ
Пуск був запланований на четвер, 4 серпня, на авіабазі Ванденберг у Каліфорнії...