Парламент ухвалив закон про заборону московського патріархату: 29 депутатів проголосували проти

Не минуло і трьох років після початку повномасштабного російського вторгнення як Верховна Рада України ухвалила закон (№8371) про заборону релігійних організацій, пов’язаних з РПЦ. Згідно з ним, діяльність Української православної церкви московського патріархату має бути припинена.
Рішення підтримали 265 депутатів. Проти - 29. Утрималися - 4. Не голосували - 24.
Напередодні голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що згідно з проєктом закону, російська православна церква (РПЦ) в Україні буде заборонена.
«Українські релігійні організації, які підозрюють у співпраці з РПЦ, матимуть 9 місяців, щоб розірвати зв’язки з Москвою», - сказав спікер ВРУ.
Раніше, 17 серпня, Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) підтримала законодавчу ініціативу щодо заборони діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.

Нагадаємо, майже місяць тому, 23 липня, Верховна Рада України не змогла проголосувати за законопроєкт, що забороняє Українську православну церкву московського патріархату (№8371). Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій – засідання парламенту завершилося блокуванням трибуни із плакатами. Керівництво Ради відмовилося ставити на голосування законопроєкт і оголосило перерву в роботі парламенту на чотири тижні.
Законопроєкт був проголосований у першому читанні в жовтні 2023 року після того, як президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в рф. В УПЦ (МП) заявили, що вказаний законопроєкт «не відповідає Конвенції з прав людини та Конституції України», а саму церкву назвали «самостійною і незалежною». Наразі правоохоронці відкрили близько 70 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ (МП).
Український Дощ писав раніше, що в Україні однозначно підвищать податки. За словами голови ВРУ, Україна повинна збирати більше податків, хоча б тому, що збільшується лінія фронту, а Збройні сили України фінансуються з державного бюджету.