Папа Римський звернувся до путіна і Зеленського: «Скільки крові має пролитися?»

Папа Римський звернувся до путіна і Зеленського: «Скільки крові має пролитися?»

Папа Римський Франциск у неділю, 2 жовтня, закликав російського диктатора владіміра путіна  терміново зупинити бойові дії, а Володимира Зеленського бути відкритим до переговорів про мир. На думку понтифіка, діалог має бути заснований на повазі до суверенітету та територіальної цілісності кожної країни. Франциск також висловив жаль «щодо ситуації останніх днів, кроків, що суперечать міжнародному праву та збільшують ризик ядерної ескалації».

«Мій заклик, насамперед, звернений до президента російської федерації, благаючи його зупинити, також і з любові до свого народу, цю спіраль насильства та смерті», — заявив понтифік у промові, присвяченій повномасштабній агресії росії в Україні.

За його словами, "хід війни прийняв такий оборот, руйнівний і небезпечний, що викликає великі побоювання".

"Перебіг війни в Україні став настільки серйозним, нищівним і загрозливим, що викликає велике занепокоєння. Тому сьогодні я хочу присвятити цій темі все роздумування перед молитвою «Ангел Господній». У дійсності, ця жахлива та неймовірна рана людства, замість того, щоби зарубцьовуватися, і далі ще більше кровоточить, загрожуючи розширитися.

Мене глибоко мучать ріки крові та сліз пролиті протягом цих місяців. Я засмучений тисячами жертв, особливо, серед дітей, і великими руйнуваннями, що залишили без домівки багато людей і сімей, несучи загрозу холоду та голоду на великих територіях. Певні вчинки ніколи не можна виправдати! Ніколи! Це жахливо, що світ вивчає географію України через такі назви як Буча, Ірпінь, Маріуполь, Ізюм, Запоріжжя та інші місцевості, що стали місцями невимовних страждань та страху. Що вже й говорити про той факт, що світ знову стоїть перед ядерною загрозою? Це абсурд», — цитує Папу портал Vatican News.

Понтифік зокрема попросив президента України Володимира Зеленського бути відкритим для пропозицій щодо переговорів.

"Всіх інших представників міжнародної спільноти закликаю зробити все, що в їх силах, щоб покласти край війні, не вступаючи в небезпечну ескалацію і підтримуючи діалог", - заявив Франциск.

Понтифік додав, що переговори мають ґрунтуватися «на повазі священної цінності людського життя, а також суверенітету та територіальної цілісності кожної країни, прав меншин та законних інтересів».

"Після семи місяців закликаю звернутися до всіх можливих дипломатичних інструментів, які досі не використовувалися, щоб закінчити цю величезну трагедію", - сказав він.

Раніше Папа Римський публічно заявляв, що хотів би побувати в Москві та Києві для переговорів, проте поки що такі поїздки не плануються, уточнював він.

Нагадаємо, розмірковуючи про постачання зброї Україні, Франциск назвав їх "морально допустимими", оскільки йдеться про оборону країни.

«Аморально, якщо є намір спровокувати ще більшу війну, продавати зброю або позбавлятися зброї, яка більше не потрібна. Причини у таких випадках визначають моральність такого акту», – пояснював він.

Франциск також закликав "не спрощувати причини конфлікту" та не ігнорувати його небезпеку для інших країн.

«Йде війна, вважаю, що помилково думати, що це фільм про ковбоїв, де є добрі та погані. Помилково думати і те, що це війна між росією та Україною та все. Ні. Це світова війна», – заявляв понтифік.

Раніше глава уряду Ватикану кардинал П'єтро Паролін зазначав, що загрози щодо застосування ядерної зброї, що лунають на тлі війни в Україні, «показують, наскільки близько світ підійшов до прірви ядерної війни».

Український Дощ писав раніше, що патріарх Російської православної церкви Кирил (Гундяєв) підтримав у своїй проповіді мобілізацію в росії та висловив думку, що вона допоможе «примиренню» України та росії.[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Колишньому наміснику Лаври «Паші Мерседесу» продовжили домашній арешт ще на 60 днів
Релігія
Колишньому наміснику Лаври «Паші Мерседесу» продовжили домашній арешт ще на 60 днів
Солом'янський районний суд продовжив цілодобовий домашній арешт митрополиту УПЦ МП Петру Лебедю, відомому як Паша Мерседес", до 1 липня...
ПЦУ переходить на новий календар - рішення Архієрейського собору
Релігія
ПЦУ переходить на новий календар - рішення Архієрейського собору
Архієрейський собор ПЦУ в середу, 24 травня, розглянув календарне питання та затвердив новий церковний календар...
Сайт Ватикана пише, що Москва та Київ згодні прийняти послів Папи
Релігія
Сайт Ватикана пише, що Москва та Київ згодні прийняти послів Папи
Папа Римський Франциск розраховує направити своїх особистих мирних посланців на переговори з президентами України та росії...
Представники ЮНЕСКО відвідали Лавру: окремі приміщення можуть віддати для реабілітації українських військових
Релігія
Представники ЮНЕСКО відвідали Лавру: окремі приміщення можуть віддати для реабілітації українських військових
У Києво-Печерській лаврі надаватимуть допомогу українським військовим. Про це розповів виконувач обов'язків гендиректора заповідника...
Передбачення для України: старці гори Афон озвучили свої прогнози
Релігія
Передбачення для України: старці гори Афон озвучили свої прогнози
Ченці гори Афон зробили передбачення для України та заявили, що щодня надсилають нашій країні «зброю» - молитви...