Папа Римський разом із главами протестантських церков Англії та Шотландії засудив криміналізацію ЛГБТ

Виступаючи перед журналістами після відвідин Південного Судану, Папа Римський Франциск назвав гріхом та несправедливістю закони, що обмежують права геїв. Його підтримали архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі та модератор церкви Шотландії Іен Гріншилдс, пише ВВС.
Велбі і Гріншилдс супроводжували понтифіка в поїздці у Південний Судан, де вони спільно закликали до миру в цій країні, що роздирається війною.
Лідери трьох християнських церков уперше за 500 років вирушили у подорож із спільною місією.
Під час пресконференції Папа Франциск знову наголосив, що католицька церква не може дозволити шлюб одностатевих пар.
Але він сказав, що підтримує законодавство про громадянські спілки, і наголосив, що закони, які забороняють гомосексуальність, є "проблемою, яку не можна ігнорувати".
За даними Міжнародної асоціації лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів ILGA-World, наразі 66 країн-членів ООН криміналізують одностатеві відносини.
"Це неправильно. Люди з гомосексуальними нахилами - діти Божі, - сказав Папа Франциск. - Бог любить їх. Бог супроводжує їх... засуджувати людину таким чином - гріх".
Архієпископ Кентерберійський та модератор церкви Шотландії високо оцінили слова Папи Франциска.
"Я повністю згоден з кожним сказаним словом", - сказав архієпископ Велбі, зазначивши, що в англіканській церкві були свої внутрішні розбіжності щодо прав геїв.
Лише минулого місяця англіканська церква заявила, що не дозволить одностатевим парам укладати шлюби у своїх церквах. На офіційному сайті англіканської церкви йдеться, що "хоч офіційних служб для благословення одностатевих цивільних шлюбів не існує, ваша місцева церква завжди підтримає вас молитвою".
При цьому доктор Гріншілдс послався на Біблію.
"Ніде в чотирьох Євангеліях я не бачу нічого, крім любові Ісуса до всіх, з ким він зустрічався. І як християни, ми повинні наслідувати цей приклад, і любов - це те, що ми повинні дати кожній людині в будь-яких обставинах", - наголосив він.
Відповідно до нинішньої католицької доктрини, гомосексуальні відносини називаються "девіантною поведінкою", і понтифік раніше заявляв, що стурбований серйозним питанням про поширення гомосексуалізму серед духовенства. Але деякі консервативні католики розкритикували його за неоднозначні, на їхню думку, висловлювання про сексуальну мораль.
У 2013 році, невдовзі після того, як він став Папою, Франциск підтвердив позицію католицької церкви в тому, що стосується одностатевого кохання: гомосексуальні дії гріховні, але гомосексуальна орієнтація такою не є. Через п'ять років під час візиту до Ірландії він підкреслив, що батьки не повинні зрікатися своїх ЛГБТ-дітей, і повинні зберігати їх у лоні сім'ї, яка любить.
Український Дощ писав раніше, що Папа Римський готовий до зустрічі з путіним та Зеленським: понтифік знову заявив, що задля досягнення миру готовий до зустрічі з лідерами росії та України.