Папа Римський пропонує свої послуги для припинення війни і повернення до переговорів

«Дорогі брати й сестри, в ці дні нас потрясла трагічна річ: війна. Ми неодноразово молилися за те, щоб не була обрана ця дорога. І не перестаємо молитися, більше того, ще наполегливіше благаємо Бога. Тому знову звертаюся до всіх із закликом провести 2 березня, в Попільну середу, День молитви і посту за мир в Україні. День, щоби бути поруч із стражданнями українського народу, щоб усім почуватися братами й сестрами та випрошувати в Бога кінець війни. Той, хто веде війну, той забуває про людяність. Він не думає про людей, не має перед очима конкретне життя людей, але ставить понад усе часткові інтереси та владу. Він ввіряється диявольській і збоченій логіці зброї, що є найвіддаленішою від Божої волі. Він віддаляється від простих людей, які хочуть миру. А в кожному конфлікті звичайні люди є справжньою жертвою, що платить особисту ціну за безумства війни.
Думка лине до похилих віком, до тих, які в ці години шукають притулку, до матерів, які втікають зі своїми дітьми… Це брати й сестри, для яких є нагальним відкрити гуманітарні коридори та яких потрібно прийняти. Із серцем, яке розривається від того, що діється в Україні, - і не забуваймо про війни в інших частинах світу, як у Ємені, Сирії, Ефіопії, - повторюю: нехай замовкне зброя! Бог перебуває на боці миротворців, а не тих, які застосовують насильство. Бо той, хто любить мир, як читаємо в Конституції Італії, «відкидає війну як засіб зазіхання на свободу інших народів і як засіб вирішення міжнародних суперечок», - наголосив Понтифік.
Вітаючи паломників, присутніх на площі Св Петра, Святіший Отець, побачивши численні українські прапори, звернувся із християнським привітанням українською мовою: «Слава Ісусу Христу!».
Ватикан також пропонує свої послуги щодо будь-яких переговорів, спрямованих на припинення війни в Україні.
Кардинал П’єтро Паролін, посадовець № 2 Ватикану, сказав кільком італійським газетам в інтерв’ю, опублікованому в понеділок, що «незважаючи на те, що те, чого ми так боялися і чого так сподівалися, що не станеться, таки сталося, завжди є простір для переговорів».
Він зазначив, що Святий Престол, пропонуючи свою готовність сприяти діалогу з агресором, завжди готовий допомогти сторонам повернутися на цей шлях».
Раніше, у п’ятницю, Папа Франциск екстраординарним кроком відправився до посольства Росії при Святому Престолі, щоб зустрітися з послом Росії. Понтифік домагався припинення бойових дій і повернення до переговорів, зазначив Паролін.
Хоча православні християни переважають серед вірних в Україні, католицька церква має стриману присутність у країні через віруючих, які дотримуються східного обряду католицизму - вірян УГКЦ.