Папа Римський оголосив, що буде вакцинуватися від коронавірусу

Папа Римський оголосив, що буде вакцинуватися від коронавірусу

Папа Римський Франциск вирішив зробити щеплення від коронавірусної хвороби наступного тижня, тобто з 11 по 17 січня.

Про це він заявив особисто, цитує агенція Reuters.

Папа Римський закликав усіх зробити щеплення від COVID-19, щоб «захистити не тільки своє життя, але й життя оточення».

«Я вважаю, що це етично, що кожен має отримати вакцину», — наголосив він.

За його словами, незабаром Ватикан розпочне власну кампанію з вакцинації проти коронавірусу.

«Наступного тижня ми почнемо робити це тут, у Ватикані, і я зарезервував місце для себе. Це потрібно зробити», — сказав папа Франциск.

Чи хворів він коронавірусом?

Від початку епідемії коронавірусу в Італії час від часу з'являлися підозри, що Франциск, який перебуває в групі ризику, також може захворіти на COVID-19. Хворобу виявляли і в його найближчого оточення.

Утім, Ватикан увесь цей час стверджував, що Папа Римський не заразився коронавірусом. Водночас через карантин церква пішла на безпрецедентні кроки й організовувала проповіді за допомогою онлайн-трансляції, а також дозволила дистанційно відпускати гріхи. А сам Франциск майже не залишав своєї резиденції — хіба що за рідкісними винятками.

У квітні Папа Римський заявив, що пандемія коронавірусу є однією з відповідей природи на те, що люди нехтували екологічною кризою.

Ватикан і «морально прийнятні» вакцини

Про використання цих клітин згадували багато противників вакцинації та релігійні групи. Багато вірян звернулися до церкви за поясненням, чи буде щеплення такими вакцинами морально етичним.

У Ватикані наприкінці грудня 2020 року назвали використання вакцини від коронавірусу «морально прийнятним», навіть якщо для її розробки застосовували клітини, що походять із тканин, отриманих минулого століття під час проведення двох абортів. Таку позицію пояснили відсутністю альтернативного доступу до «етично бездоганних» вакцин.

Про це повідомляв Vatican News.

«У тому разі, якщо не існує альтернативного доступу до «етично бездоганних» вакцин, морально прийнятним є використання вакцин проти COVID-19, для розробки та виробництва яких використовувалися клітини, що походять з абортованого плоду», — йдеться в повідомленні.

Водночас у католицькій церкві наголосили, що цю позицію Ватикану не можна сприймати як моральне схвалення використання таких клітин загалом.

Там зазначили, що на розробниках, виробниках та владі лежить відповідальність за доступні етично прийнятні вакцини — зокрема, у більш бідних країнах.

Про які клітини йдеться?

У заяві Ватикан згадує про використання клітин, що походять із тканин, отриманих минулого століття під час проведення двох абортів. Про це згадували багато противників вакцинації та релігійні групи. 

Однак, як зазначали два найбільші розробники вакцин проти COVID-19, Pfizer та Moderna, ця інформація є напівправдою.

Зокрема, вакцину від Pfizer/BioNTech розроблювали з використанням матриці ДНК в лабораторії, тобто синтетичним способом, а не за допомогою традиційного використання клітин.

Вакцина від Moderna так само є синтетичною ㅡ її розробку почали з проєктування послідовності генів на комп’ютері.

 

Теги
Схожi
Папа Франциск закликав палестинців та ізраїльтян знайти дорогу прощення
Релігія
Папа Франциск закликав палестинців та ізраїльтян знайти дорогу прощення
Папа Римський Франциск звернувся із закликом спинити гуркіт зброї у Святій Землі та молитися, щоб ізраїльтяни та палестинці зуміли знайти дорогу діалогу та прощення...
Одеський митрополит УПЦ МП носить окуляри за 15 тис грн
Релігія
Одеський митрополит УПЦ МП носить окуляри за 15 тис грн
Митрополит Одеський і Ізмаїльський УПЦ Московського патріархату Агафангел продемонстрував свої брендові сонцезахисні окуляри Cazal LEGENDS 955...
Сьогодні мусульмани відзначають свято Ід аль-Фітр (Рамадан-Байрам)
Релігія
Сьогодні мусульмани відзначають свято Ід аль-Фітр (Рамадан-Байрам)
Це одне із найбільших, урочистих і значимих ісламських свят...
Релігійні свята є найбільш популярними в Україні - опитування
Релігія
Релігійні свята є найбільш популярними в Україні - опитування
Найбільш популярними в Україні є свята Великдень та Різдво...
Саудівська Аравія анонсувала хадж на «спеціальних умовах»
Релігія
Саудівська Аравія анонсувала хадж на «спеціальних умовах»
Влада Саудівської Аравії планує дозволити проведення хаджу, а також умри на умовах дотримання протиепідемічних заходів...